Чорногорія може стати членом НАТО вже у травні цього року

Міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович висловив сподівання, що його країна стане повноправним членом Північноатлантичного союзу на саміті НАТО наприкінці травня.

Як сказав він агентству «Ройтерз», він отримав стовідсоткове запевнення, що у США Сенат підтримає вступ його країни.

Дарманович, який до минулого року був послом Чорногорії у США, додав, що у Сполучених Штатах Америки його країну запевнили у підтримці її вступу до НАТО з боку обох провідних партій.

За словами міністра, в Чорногорії розуміють, що президент США Дональд Трамп хоче досягти якихсь проривів у відносинах із Росією, особливо в боротьбі з тероризмом, але, додав він, «ми не бачимо ніяких ознак того, що найважливіші національні інтереси США будуть принесені в жертву» в питанні про членство його країни в НАТО.

Останнім часом у Чорногорії лунали слова занепокоєння, що Трамп може виступити проти її вступу до НАТО через бажання поліпшити відносини з Росією, яка виступає різко проти будь-якого розширення НАТО, зокрема й на Балканах.

Нагадаємо, що 19 травня 2016 р. у Брюсселі міністри закордонних справ держав-членів НАТО підписали Протокол про приєднання Чорногорії до альянсу. Балканська держава стане 29-им членом НАТО після того як усі держави-члени альянсу ратифікують даний протокол. Чорногорія може стати першою державою, яка приєднається до НАТО за останні 7 років. Крім того, Чорногорія може бути першим членом НАТО, територію якого бомбардували сили альянсу в минулому.

 

За матеріалами Радіо Свобода


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: