Чорногорія в НАТО один рік, що вже змінилось?

Рік тому вперше за останні сім років Північно-Атлантичний альянс розширився – до нього приєднався ще одна країна – Чорногорія. Що вже змінилось у безпековому плані за цей короткий час у країні, в якій ще донедавна відчувалась велика російська протидія щодо вступу до НАТО.

Через рік, після вступу Чорногорії до НАТО, союзники країни по Альянсу – Італія та Греція вже здійснюють патрулювання повітряного простору на своїх винищувачах, адже своїх бойових літаків країна не має:

Також запущено низку програм між Чорногорією та НАТО.

 • Нагадаємо, що три роки тому Чорногорію офіційно запросили стати членом НАТО. І після того, як протокол про приєднання у червні 2017 року схвалили всі члени альянсу – Чорногорія стала повноправним членом військового блоку.

  Співпраця Чорногорії з НАТО розпочалась ще 2006-го року. Тоді після проголошення незалежності країна приєдналась до програми Партнерства заради миру. А згодом – і до виконання Плану дій щодо членства в альянсі.

  Балканська держава стала 29-м членом НАТО після того як усі держави-члени альянсу ратифікують даний протокол. Крім того, Чорногорія також перший член НАТО, територію якого бомбардували сили альянсу в минулому.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю