“Чисте небо 2018”: стало відомо яка техніка прибуде до України

Багатонаціональне навчання “Чисте небо — 2018” відбудуться в Україні впродовж 8-19 жовтня на Хмельниччині та Вінниччині.

В рамках проведення навчань особовий склад Повітряних Сил ЗС України у взаємодії зі своїми іноземними колегами отримають практичний досвід сумісно здійснювати планування та управління повітряними місіями та безперешкодно виконувати завдання з силами НАТО в об’єднаному середовищі.

Так що прибуде до нашої країни під час авіаційних навчань у списку нижче:

 • Винищувачі McDonnell Douglas F-15 

  Ці літаки будуть зі складу 144-го винищувального крила Повітряних Сил Національної гвардії штату Каліфорнія.

  Як ми вже повідомляли, вперше за 20 років до України завітають американські винищувачі F-15. До цього американські винищувачі F-15 відвідували Україну 20 років тому – з 10 по 14 червня 1997 року по програмі “споріднених авіабаз” прилетіли 4 F-15E в супроводі літака-заправника KC-135 з бази Сеймур-Джонс, США.

  Тоді в рамках заходу проводились демонстраційні польоти Су-27 та F-15:

 • Американські F-15 в небі з українськими Су-27
  Американські F-15 та українські Су-27 на аеродромі

  McDonnell Douglas F-15 американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Прийнятий на озброєння в 1976 році.

  США буде представлено як льотними екіпажами, так і наземними силами та засобами. Загалом із-за океану в Україну прибуде більше як 10 одиниць авіаційної техніки, окрім вище зазначених F-15C/D до України прилетять:

  Військово-транспортні літаки С-130 Військово-повітряних сил США.

  Військово-транспортний літак Lockheed C-130 Hercules Фото: AF.mil

  С-130 – транспортний літак, розроблений фірмою Lockheed на початку 1950-х років. За понад 40 років серійного виробництва випущено більше 2,2 тисяч літаків понад 60 модифікацій.

  C-130 «Hercules » є основним тактичним військово-транспортним літаком ПС багатьох країн. У цивільній авіації він також став найпоширенішим транспортним літаком середньої вантажопідйомності — в цій якості C-130 «Геркулес» експлуатується в 65 країнах.

 • Літаки заправники КС-135 Військово-повітряних сил США.

  Літак-заправник ВПС США KC-135R Фото: Adrian Pingstone

  Boeing KC-135 Stratotanker — американський реактивний чотирьохдвигуний спеціалізований багатофункціональний військово-транспортний літак/літак-заправник, спроектований на початку 1950-х

  Розвідувально-ударний БпЛА МQ-9 Військово-повітряних сил США.

 • Ударний безпілотник MQ-9 Reaper Фото: Google

  MQ-9 Reaper – розвідувально-ударний БПЛА розроблений компанією General Atomics Aeronautical Systems для використання у ВПС США, ВМС Сполучених Штатів, і Британських Королівських військово-повітряних силах.

  Перший політ відбувся 2 лютого 2001 року. Створений на основі MQ-1 Predator. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 кілометрів на годину. Практична стеля становить 13000 метрів. Максимальна тривалість польоту БПЛА MQ-9 Reaper дорівнює 24 годинам.

  Має 6 підвісок для озброєння:

  • 2 внутрішні кожна з яких може нести до 680 кг
  • 2 по середині крила кожна з яких може нести до 270 кг
  • 2 консольні по 90 кг

  Може бути озброєний протитанковими ракетами AGM-114 Hellfire класу “повітря-земля”, керованими бомбами Mark 82 та іншим озброєнням.

 • Винищувачі F-16C польських та румунських Військово-повітряних сил

  Також разом з українськими й американськими пілотами завдання в небі виконуватимуть їхні польські та румунські колеги на літаках F-16.

  Польський винищувач F-16C Фото: Google

  F-16 Fighting Falcon поступив на озброєння армії США на початку 1980-х років. На озброєнні американської армії перебуває понад тисячу винищувачів цього типу в різних модифікаціях; крім того, він поставлявся більш ніж в 25 країн світу.

  Окрім льотного складу до України прибуде наземні спеціалісти з країн учасниць навчань:

  • інженерно-технічні працівники
  • пошуково-рятувальні команди
  • підрозділі охорони
  • аеромедичної евакупації
  • авіаційні навідники
  • та інші фахівці

 • На наймасштабніші міжнародні авіаційні навчання “Чисте небо – 2018” в Україні прибудуть учасники з США, Румунії, Польщі, Королівства Бельгії, Королівства Данії, Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, королівства Нідерландів, Грецької Республіки та Естонської Республіки.

  Загалом у “Чистому небі” буде залучено понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів Радіо-технічних військ.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю