Президент прийняв катери типу Island

Берегова охорона США в присутності Президента України у цей четвер 27 вересня 2018 року здійснила передачу Україні двох патрульних катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Підняття українських прапорів на катерах Island Фото: Міністерство оборони

Берегова охорона США у цей четвер 27 вересня 2018 року здійснила передачу Україні двох катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі.

Президент України Петро Порошенко на церемонії звернувся до присутніх:  

Цей день знаменує ще один етап в розвитку стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Керівництво США, Президент Сполучених Штатів, ще раз довів свою тверду позицію на  сторожі Міжнародного права, підтримку свободолюбивих людей у їх прагненні до миру,демократії та незалежності.

Президент вітає командира катеру Фото: Міністерство оборони

Перші два катери «Island» будуть ще однією цеглиною для зміцнення військово-морського союзу між українським та американським народами. Разом з американською допомогою у розбудові військово-морського командування ВМС України в Очакові…”

“Наша задача –  переконати Кремль в нашій рішучості захищати берега України, як це було на землі у Донбасі.  З солідарністю, єдинством та підтримкою ми можемо забезпечити цю червону лінію для агресора.

Без куль, але з рішучістю діяти. Мир через силу – це сама ефективна політика проти агресії Росії. Якщо ми будемо підтримувати тиск, Крим стане  нестерпним тягарем для Москви, і агресія для Кремля втратить будь-який сенс”, – зауважив Президент України.

Катери Island для ВМС ЗС України Фото: Український мілітарний портал

Характеристики катерів

Водотоннажність: 168 тонн

Довжина: 34 метрів

Швидкість: до 29,5 вузлів.

Екіпаж: 16 осіб

Автономність: 5 діб.

Дальність плавання: 3000 миль

Озброєння: 25-мм автоматична артилерійська установка Mk 38 Bushmaster

12,7-мм кулемети М2НВ

Катери класу «Айленд» будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США. 

“Цей жест підтримки посилив оборонну співпрацю між нашими країнами і виявився надійною мірою, щоб стримувати зростаючу російську агресію.

Сьогоднішня подія ясно показує, що Стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами – живе та продуктивне.

І я хотів би ще раз повторити – сьогодні найкращим способом захисту Вільного Світу є захист України, міцна підтримка реформ, а також нові цільові санкції та постійний дипломатичний тиск на Росію”, – на завершення сказав Петро Порошенко.

Катери Island для ВМС ЗС України Фото: Український мілітарний портал

Нагадаємо, наприкінці серпня Кабінет міністрів України дозволив Міністерству оборони оплатити Island, тобто провести 100% – у передоплату супутніх витрат. Згідно з домовленостями, американські патрульні катери передаються ВМСУ на безоплатній основі, українська сторона забезпечить 100% передоплати загальної вартості супутніх послуг в розмірі 10,1 млн дол. на термін до 18 місяців.

Наявність подібних катерів у вітчизняному флоті дозволила б вести ефективне патрулювання територіальних вод та виключної економічної зони, проводити висвітлення надводної обстановки, розвідку та цілевказання, брати участь у пошуково-рятувальних операціях, організовувати протидиверсійну оборону портів та місць базування флоту. Завдяки хорошій морехідності, автономності та умовам проживання екіпажу можливе налагодження постійної ротаційної присутності у визначених районах Чорного чи Азовського морів. Також, катери сприятимуть налагодженню якісної морської підготовки екіпажів ВМС та залучатимуться до міжнародних заходів співробітництва”, – зауважує Тарас Чмут, голова правління Українського мілітарного центру.

Перед цим 11 червня у Києві розпочалась заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу Island від США для України.

Також весною 2018 року розпочався відбір майбутніх екіпажів патрульних катерів та були організовані курси з англійської мови для них. У подальшому навчанням екіпажів займатиметься американська сторона у США, що входить у супутні послуги.

Раніше у вересні 2016 року такі два катери були передані до Берегової охорони Грузії, ще 2 у грудні того ж року до Пакистану, також минулого року два таких катери отримала Коста-Ріка.

Підписання угоди між Береговою охороною США та Військово-морськими Силами ЗС України

Після офіційної церемонії розпочнеться процес технічного обслуговування цих катерів та підготовка українських екіпажів до них. Згодом вони будуть транспортовані до Одеси. Загалом цей процес може зайняти до одного року.

Читайте також: Нові одиниці для флоту: сьогодні на воду будуть спущені “Кентаври”

У подальшому при проведенні відповідної політики можливе отримання й інших катерів цього типу Україною, а також інших необхідних плавзасобів від США.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com

  Disqus Comments Loading...

  Останні пости

  Представлено черговий варіант для заміни ГАЗ-66

  Черкаський завод ДП АСЗ №2 "Богдан Моторс" представив заміну радянським вантажним автомобілям ГАЗ-66 - модель Богдан-3355 Про це повідомляє Autoconsulting…

  2 години тому назад

  Росія знищить підводний човен “Запоріжжя”

  Росія хоче утилізувати захоплений у 2014-у році підводний човен "Запоріжжя" (U-001) проекту 641 Військово-Морських Сил ЗС України. Про це повідомляє…

  6 години тому назад

  Кримські зрадники – Крымские предатели – Crimean traitors (20 червня)

  Напоминаем, что если у Вас есть какие-либо сведения по гражданам Украины, предавшим  свою страну и продавшим свою душу  оккупантам, Вы можете…

  7 години тому назад

  Волонтери організували тренінги з лідерства та менеджменту для офіцерів ЗСУ

  Фонд "Повернись живим" організував тренінги з лідерства та менеджменту для командирів рот Збройних Сил України. Про це повідомляє Український мілітарний…

  8 години тому назад

  В Німеччині ввели до складу флоту перший фрегат F125

  17 червня на церемонії у Вільгельмсхафені на причалі промислової групи ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) введено в експлуатацію фрегат Baden-Württemberg (F222),…

  9 години тому назад

  Військові медики ЗСУ взяли участь в навчаннях «Saber Strike»

  Представники медичної служби Збройних Сил України взяли участь в розгортанні польового госпіталю під час навчання «Saber Strike» на навчальному полігоні…

  10 години тому назад