Сторінка 1 з 2

Пласт (український скаутинг)

Додано: П'ят вересня 18, 2009 1:46 pm
zagrava
Як член цієї організації з 13 років можу трохи розповісти. Спершу трохи історії.

Сам скаутинг був створений британським військовим Робертом Бейден-Паулом (Бі-Пі), якому довелося понюхати пороху по колоніях Її Величності.

Зображення

Зокрема займався підготовкою розвідників. При тому застосовував методи виховання хлопців які переймав у тубільців. Робив наголос на розвитку пам'яті та спостереженні дрібниць, читанні сліді, виживанні у природі.

Коли повернувся додому то побачивши деградацію англійської молоді перейнявся її вихованням. Зокрема провів перший "скаутський" табір поблизу свого селища. Набрав кілька десятків підлітків. Розділив їх на кілька "патрулів". Призначив командирів. Діти самі готували собі їсти, і так би мовити здійснювали "менеджмент" свого побуту. Бі-Пі натаскував їх по програмі підготовки розвідників. Згодом написав книжку-бестселер "Scouting for boys" (1908) у якій описав методи роботи скаутського патруля та подав основні знання з виживання у природі, картографії, сигналізації
Зображення
Ну і після того почалася ця пошесть. Дуже швидко скаутинг поширився по Англії і Європі. Скаути отримали форму схожу на військову форму колоніальних військ
Зображення
Вона мало змінилася до сьогоднішніх днів.

В Україні теж почали з'являтися скаутські гуртки. Залишу без уваги безліч приватних ініціатив різних шкільних вчителів, які не виросли у велику організацію. Натомість у Львові у 1911 Олександер Тисовський, Петро Франко (син Івана) та Іван Чмола починають створювати свої гуртки, які згодом виросли в організацію Пласт, від слова "пластун" (козацький розвідник). Ці троє мали трохи різний погляд на те яким має бути Пласт. Тисовський хотів щоб молодь мала можливість самовиховуватися на засадах демократизму, гуманізму та християнської етики, Франко робив упор на спорт, а Чмола бачив у Пласті можливість підготувати майбутню українську армію. З того у них було багато конфліктів. Але все ж таки організація була досить монолітною і масовою. Нараховувала кілька десятків тисяч. Діяли ви умовах польського режиму, були періоди коли Пласт забороняли і діяв віен у підпіллі, але безперервно.

Як би там не було, але з Пласту виросло чимало вояків. Вояків УПА. От подаю вам кілька фоток на опізнання.

Зображення

Зображення

Далі була еміграція. В Україну Пласт повернувся наприкінці вісімдесятих.

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: П'ят вересня 18, 2009 2:16 pm
Sergey
Ya tak ponyal tu ety infu s saita Plasta vzyal?)Ya vse sobirayus v nego vstupit no poka vozmozhnosti nety...
Voobshe v nashe nelegkoe vremya eta organizaciya nyzhna kak nikogda.Y4ituvaya 4to v vidy nali4iya sereznux socialnux problem(vlast, krizas i t.d.) eta organizaciya mozhet pomo4 mnogim detyam ne poyti po krivomy pyti.Zhal net gosydarstvennoi podderzhki... :(

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: П'ят вересня 18, 2009 3:25 pm
zagrava
Ya tak ponyal tu ety infu s saita Plasta vzyal?)
Та ні, всьо руцями сам набрав. По пам'яті. ;)

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Чет грудня 17, 2009 2:06 am
zagrava
головний виразник "військового" пластування - табір "ЛЕГІОН"
http://legion-plast.org.ua

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: П'ят грудня 18, 2009 1:54 am
CAM
Так здалося що пластуни мають якийсь звязок з військовими частинами, бо бачив що хлопці техніку розглядали і стріляли з бойової зброї.
Як ви це налагоджували? персональні знайомства, чи на офіційному рівні?

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Нед березня 28, 2010 4:52 pm
zagrava
http://www.youtube.com/watch?v=rwFjaJ52lUA

до слова "Лицарський Хрест", хоч зараз у більшості асоціюється з роликом про морпіхів, проте Положинський написав цю пісню саме після візиту на табір "Легіон" і йому власне і присвятив. Учасники табору зробили такий от кліп.

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Пон березня 29, 2010 1:24 am
Harry
zagrava писав:головний виразник "військового" пластування - табір "ЛЕГІОН"
http://legion-plast.org.ua
О! про Легіон я від друзів багато чув! Щоправда належав я до іншої організації, та і табори були у нас інші, але Пласт завжди був у нас в пошані.

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Пон березня 29, 2010 6:46 am
Варав
CAM писав:Так здалося що пластуни мають якийсь звязок з військовими частинами, бо бачив що хлопці техніку розглядали і стріляли з бойової зброї.
Як ви це налагоджували? персональні знайомства, чи на офіційному рівні?
среди ВСК (верхованя скавтова команда) есть сотрудники силовых структур, они и содействуют.

zagrava, вартуй!

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Пон березня 29, 2010 10:13 am
zagrava
Гм, Вараве, то певно не про Пласт ти кажеш (це я зрозумів з термінології та гасла яке ти вказуєш).

А от тізер цьогорічного табору
http://www.youtube.com/watch?v=FRA3TZOeQJg

Re: Пласт (український скаутинг)

Додано: Пон березня 29, 2010 11:10 am
Варав
да, это было УБС (украинские бой-скавты). Руководство - выходцы Пласта, в организации был более сильный уклон на религию (на сколько я понял).

Весело было: "Ватруй"- "На варті", "Позір", леворукое приветствие и т.п. А у вас по-другому? "Будь готов"-"Всегда готов"? :mrgreen: