Акція «Пам’ятай про Крути!»

Blick

Re: Акція «Пам’ятай про Крути!»

Повідомлення Blick » Нед березня 07, 2010 12:24 am

zagrava писав:Одразу після того як ви оголосите свій список літератури.
Я сейчас обязан перерывать свой шкаф в поисках книг?
Не хотите - не обсуждайте, мне по фиг на самом деле.
Я изучал самые разные точки зрения на оное событие, потому как не люблю однобокости и необъективности.

Раз вы не ответите на мой вопрос, я это сделаю за вас.
Погибли 29 студентов, а не все 118.
Это раз.
Два.Отступили они сугубо потому, что лент для пулемётов уже не оставалось.
Грубо - просто не хватало боеприпасов.
Три. Посылать необстрелянных пацанов (даже если они добровольцы) на верную погибель - это преступление. Это детали, конечно, но тем не менее.
Четыре. Сам бой - настолько запутанная история (причём даже со слов самих участников) - что каждый волен крутить так, как ему вздумается (что и делают).
Пять. Погибшие студенты попали в плен и были расстреляны по причине плохой организации и не налаженного взаимодействия. Грубо говоря - в их гибели виноваты командиры.

Ну и шесть. Меня лично бесит, когда героев делают по причине политических игр. Героев должен выдвигать народ, а не политики, исходя из личных симпатий.

zagrava
Контактна інформація:

Повідомлення zagrava » Нед березня 07, 2010 12:30 am

Зараховано.
Наша правда на вістрі нашої шаблі.
Зображення

Blick

Повідомлення Blick » Нед березня 07, 2010 12:43 am

zagrava писав:
Зараховано.
Ну вот и чудесно.
Я уже вам говорил - мы верим в то, во что ХОТИМ верить. И плевать нам на аргументы.

zagrava
Контактна інформація:

Повідомлення zagrava » Нед березня 07, 2010 1:04 am

На тому з вами особисто й зійдемося. Я вірю в те, за що загинули тоді наші хлопці. І вірю, що не марно. А всі хто вважає інакше - хай ідуть лєсом. Плювати мені на їхні тенденційні аргументи. Десь так.
Зображення

Blick

Повідомлення Blick » Нед березня 07, 2010 1:16 am

zagrava писав:Я вірю в те, за що загинули тоді наші хлопці. І вірю, що не марно.
Есть одна маленькая деталюшка.
Как говорится - мелочь, но всё же.
Если бы в том бою не погиб Владимр Шульгин, то про этих студентов бы никто и не вспомнил.
Потому что во времена гражданской войны были бои гораздо более кровопролитные, и со значительно бОльшим героизмом, вот в чём дело.

А то, что сейчас мы видим - это лишь модное слово "пиар". Плохо только, что наши политики любят делать пиар на трупах.

zagrava
Контактна інформація:

Повідомлення zagrava » Нед березня 07, 2010 1:48 am

А мені важливо за що саме і за яких обставин загинули ті чи інші люди. А не скільки люду полягло.
Понту з усіх боїв які дав Махно, якщо його боротьба була апріорі позбавлена перспективи і сенсу.
Бої червоних з білими мене взагалі не хвилюють. Як і сутички різних містечкових отаманів.

Крутяни померли за Україну. За її Незалежність (хоч для вас це я так розумію пустий звук). За це їм і почесті. І не від політиків. На Крути щороку приїжджали і приїжджають не за їх наказом.

Якщо ця подія дещо поетизована то така логіка націєтворення. Кожна нація має свої міфи, свої жертви, своїх героїв. Це - наші. І нічого вже і ніколи не відбудеться такого, щоб вони перестали такими бути.
Зображення

Blick

Повідомлення Blick » Нед березня 07, 2010 10:13 am

А мені важливо за що саме і за яких обставин загинули ті чи інші люди.
Будем считать героями всех, кто погиб, воюя на УНР?

И если уж вникать в обстоятельства, то в их гибели виноваты их же командиры. Раз уж вы сказали, что вам обстоятельства нужны

Я понимаю, что в вас плещется романтический дух, но он обычно мешает объективно смотреть на вещи.

Erelion
Експерт

Повідомлення Erelion » Нед березня 07, 2010 2:50 pm

Погибли 29 студентов, а не все 118.

"А мужики то и не знают !" (С). Невже Ви думаєте, що присутні тут вірять у міф про "300 студентів" ? Я особисто різко негативно ставлюся до різного роду міфів (а то в Союзі їх не було - хоча б панфілівців згадайте), якими б благими не були причини їх створювати. Але Крутянський Чин - то беззаперечний приклад до наслідування теперішній дезорієнтованій і байдужій молоді.

Щодо злочину "посилати студентів", то вибачайте, по-перше це було їх добровільне рішення на заклик загону з Бахмача негайно прислати допомогу, а по-друге, вибирати вже не приходилося - в Києві тоді точилися бої з арсенальскими заколотниками і всі найбільш боєздатні частини, яких теж було вкрай мало, були задіяні в придушенні повстання, бо багато хто поспішив оголосити нейтралітет, коли запахло смаженим.

Я так гадаю, Ви знайомі з працею Я.Тинченка коли наводите ці цифри. Тоді тим більше не зрозуміло Ваше ставлення до цієї події.

Blick

Повідомлення Blick » Нед березня 07, 2010 2:58 pm

Erelion писав:Але Крутянський Чин - то беззаперечний приклад до наслідування теперішній дезорієнтованій і байдужій молоді.
Молодёжь надо учить примерами в настоящем, а не в прошлом.
Люди предпочитают своими глазами видеть.
А история с КРутами более чем раздута. Нужны были герои - их сделали.
Щодо злочину "посилати студентів", то вибачайте, по-перше це було їх добровільне рішення
Ответ хороший. Главное - удобный.А как насчёт того, что погбили они по причине безалаберности своих же командиров?
Я так гадаю, Ви знайомі з працею Я.Тинченка коли наводите ці цифри.
Знаком.
Тоді тим більше не зрозуміло Ваше ставлення до цієї події.
Моё отношение прежнее. Факт героизма (вообще непонятно, какого) более чем раздут. Да и факта-то особо нет.
Если бы не погиб в том бою Шульгин - родственник тогдашнего министра - про эту историю никто бы и не узнал.

zagrava
Контактна інформація:

Повідомлення zagrava » Нед березня 07, 2010 3:10 pm

Erelion

Не провокуйте нашого нового друга. Він раніше чітко висловився.
мы верим в то, во что ХОТИМ верить. И плевать нам на аргументы.
В Україну він схоже "не верит" і думає, що Крути стали для українців чимось знаковим тільки після приходу Ющенка :)
Зображення

Відповісти