Сторінка 1 з 3

Початкова військова підготовка

Додано: Чет грудня 11, 2014 11:49 pm
sturmgever
http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312 ... 416824263/
На сайті Міністерства освіти з'явився проект навчальної програми предмету "Захист Вітчизни", який було викладено для громадського обговорення.
Ознайомившись з цим матеріалом хочеться внести деякі пропозиції, які базуються на власному досвіді (перебування в АТО в ролі командира підрозділу, кадровий офіцер).
1. По-перше більше уваги приділити роботі з топографічними картами: визначення по карті свого місцезнаходження, прокладання маршруту руху, виначення напрямів на місцеві предмети. (Всі зараз думають, що GPS, це все, хоча на своєму досвіді знаю, що звичайна топокарта в багатьох випадках краща за гаджет).
2. Додати порядок управління військовослужбовцем і пдрозділом за допомогою сигнальних засобів:прапорецем, ліхтариком, рукою (Може дехто і думає, що на дворі 21 століття, які прапорці, але дотримання радіомаскування ніхто не відміняв).
3. Зараз майже в кожного військовослужбовця є персональна транкінгова радіостанція (зрозуміло, що придбана самостійно, або волонтерами). Коли послухаєш ту "ахінєю", що звучить в ефірі, то коси стають дибом. В ефірі є все, що треба і не треба. Тому необхідно довести, що таке радімережа і радіонапрямок, порядок ведення переговорів по засобах радіозвязку (Є в кожному Бойовому статуті), порядок дотримання радіомаскування і радіодисципліни (що передавати в ефір, а що ні, порядок та періодичність зміни частот та інше).
4. При вивченні основ цивільної оборони, приділити увагу вивченню порядку дій при застосуванні звичайних засобів ураження (артилерія, РСЗО, авіація), порядку облаштування укрить для захисту від звичайних засобів ураження. (АТО показує, що це є актуальним як для військовослужбовців та і цивільного населення, бо укриття що вивчаються на уроках ЦО, якщо ще вивчаються, захищають лише від радіоактивного зараження, що в теперішніх умовах не є пріоритетним).
5. В цій програмі упор зроблений на встановлення мінно-вибухових інженерних загороджень, а порядку подолання цих загороджень, і діях при вивленні мінно-вибухових загороджень, їх демаскуючих ознаках мало приділено уваги. Хоча зараз це є дуже актуальним як серед військових, так і цивільного населення. Звичайні військовослужбовці (не сапери, розвідники, піхота) не часто встановлюють мінно-вибухові загородження, зате всі з ними зустрічаються (фугаси, розтяжки, міни, міни-сюрпризи).
6. В старих підручниках по ДПЮ, був розділ по веденню вогню зі стрілецької зброї по повітряних цілях, зараз немає. (Можливо під час переписання підручника дівчинка-машиністка розділ загубила :P :P :P ).
7. Додати до програми ознайомлення з основами туризму: встановлення палатки, розведення вогню, приготування їжі, обладнання побуту в польових умовах.
8. Повернути до програми порядок дій особового складу біля автомобілів та на автомобілях (порядок посадки і висадки в кузові, розміщення в кузові).
Все вище перераховане є моєю особистою думкою.
Я думаю, шановні форумчани, у Вас є інші думки, які можуть мене поправити, або доповнити. Хочеться розвинути цю тему і може гуртом ми дамо нормальні пропозиції до програми, яку вивчають (будуть вивчати) наші з вами діти. Бо по собі знаю, багато з того що засвоїв на уроках НВП (тоді ще щось вчили і самому хотілось щось знати) пригодилося мені під час служби.

Re: Початкова військова підготовка

Додано: П'ят грудня 12, 2014 9:07 am
Fet
В первую очередь - медицина.

Re: Початкова військова підготовка

Додано: Сер квітня 27, 2016 7:29 pm
JamalUA
Тривога, заняття з тактики, вогневої та медичної підготовки для Чернігівських школярів
https://www.youtube.com/watch?v=H-_s_DxrWgE

Re: Початкова військова підготовка

Додано: Нед травня 29, 2016 12:54 am
JamalUA
У Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна відбулася урочиста церемонія випуску
https://www.youtube.com/watch?v=sbpe2srYyvY

Re: Початкова військова підготовка

Додано: Нед листопада 20, 2016 2:58 pm
JamalUA
У Боярці у військовому ліцеї Богуна із підлітків виховують майбутніх українських офіцерів
https://www.youtube.com/watch?v=Jsd-cR0iIW8

Re: Початкова військова підготовка

Додано: Нед листопада 20, 2016 7:28 pm
JamalUA
Близько 100 учнів краматорських середніх загальноосвітніх шкіл відвідали у Дружківці військовий тир “крилатих піхотинців” 81 оаембр
Зображення
Зображення
Зображення
Зображенняhttps://www.facebook.com/ukrmilitarypag ... 4669436247

Re: Початкова військова підготовка

Додано: Вів грудня 06, 2016 2:03 pm
JamalUA
Як у країні, що переживає війну, народжуються нові за духом та навичками офіцери
https://www.youtube.com/watch?v=vFi_C8EsgQA

Re: Початкова військова підготовка

Додано: П'ят грудня 14, 2018 5:53 pm
Мышаня
О! Яка тема!...
Думаю, в школі варто було б вивчити такі аспекти військової підготовки:
- вогнева підготовка (міри безпеки, прицілювання, спуск, положення для стрільби; види стрілецької зброї, їхнє тактичне призначення; маневр вогнем та керування вогнем підрозділу; ознайомлення (наочне!!!) із стрілецькою зброєю - ММГ наше фсьо))
-тактика (ОШС підрозділів, дії в складі пари, четвірки, відділення, взводу; основні маневри підрозділу - обхід, охоплення, розрив контакту, реакція на контакт; спільні дії із бронетехнікою; тощо)
- медицина - в обсязі курсу Combat Lifesaver (дії за протоколом САВС)
- топографія - в обсязі необхідному для руху за азімутом та визначення координат своїх та цілі
- інженерна підготовка - ознайомлення із інженерними боєприпасами, демаскуючими ознаками, технікою безпеки (слід розглянути фугасні міни натискної дії, МОН, ОЗМ, ТМ - мабуть, і все); інженерне оснащення (окоп, бліндаж, ВОП, все - краще теоретично, але трохи всеж варто і лопатою попрацювати)
- спорядження бійця (бронезахист, розвантажувальні системи, що для чого, чому і куди)
Якось так.
Шкода тільки що такому не кожен воєнрук зможе навчити :cry:

Re: Початкова військова підготовка

Додано: П'ят грудня 14, 2018 6:08 pm
Fet
А нафіга вам військофюрер? Можна і в факультатив

Re: Початкова військова підготовка

Додано: П'ят грудня 14, 2018 6:31 pm
JamalUA
а чим савс від march ?
Мышаня писав:
П'ят грудня 14, 2018 5:53 pm