Перспективний танк нового покоління.

Відповісти
Alexeizin
Експерт

Перспективний танк нового покоління.

Повідомлення Alexeizin » Суб березня 16, 2013 10:00 pm

Ок! Давайте спробуємо подискутувати на дану тему.
Років з два тому, я почав замислюватися, яким би я хотів бачити майбутній танк ЗС України.
І ось що в мене вийшло:
Зображення
Розраховані ТТХ:
Екіпаж - 3 в/сл.
Вага - 65 т.
Габарити:
Ширина (з додатковими екранами) - 4200 мм.
Висота (без урахування висоти панорами і РЛС) - 2500 мм
Довжина без гармати (із гарматою) - 7700 мм (10815 мм)
Заброньований об’єм, - близько 14 метрів куб.
озброєння:гармата - 152 мм (140 мм,) боєкомплект - 36 снарядів
гармата - 30 мм, боєкомплект 500 снарядів
кулемет - 7,62 мм, боєкомплект 1000 патронів
РЛС - 111L1 "ЛИС" ( в похідному положенні забирається в забашенну нішу)
Двигуни 6ТД-2 (6ТД-3) - 2 шт. (загальна потужність 2400 - 3000 к/с)
Допоміжна силова установка - 10кВт
Постріли унітарні, загальною довжиною до- 1400 мм (дві карусельні боеукладки на 14 і 22 пострілу)
Паливо 2,5 т. (1 т. внутрішні баки, 1,6 т. навісні).
Вид у розрізі:
Зображення

Ну, приблизно десь так.
Переваги такої компоновки:
1. Можливість розміщення екіпажу в бронекапсулі і відємність його від боєприпасів і пального.
2. Можливість взаємозаміни під час бою.
3. Захист двигутів машини від боєприпасів типу ударного ядра.
4. Підвищена живучість машини, бо вона не втрачає рухливості навіть при пошкодженні одного з двигунів і двох блоків ходової частини (якщо вони не з одного борту)
5. Машина є універсальною платформою і має можливість трансформування в БМПВ або в іншу бойову одиницю без додаткової переробки бази.

Недоліки: Високий удільний тиск на землю, чому гадаю пояснювати не треба.

ПМ: Проект створений в 3Д програмі за реальними розмірами.
Кому необхідний вид з різних ракурсів можу зробити це не проблема.
Є опис принципової схеми МЗ, якщо потрібно можу викласти.

Все це зроблено на аматорському рівні тому за поправки чи критику професіоналів буду вдячний. :D
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

Олег

Re: Перспективний танк нового покоління.

Повідомлення Олег » Суб березня 16, 2013 10:16 pm

обслуживание двивателя в такой схеме - не будет усложнено?

Alexey

Повідомлення Alexey » Суб березня 16, 2013 10:24 pm

А на железнодорожную платформу влезет? (Предлагаю считать это основным ограничителем на габариты и вес ;))

Alexeizin
Експерт

Повідомлення Alexeizin » Суб березня 16, 2013 10:31 pm

Олег писав:обслуживание двивателя в такой схеме - не будет усложнено?
Так, це буде робити дещо складніше Але в цьому варіанті, у разі необхідності кожен з членів екіпажу буде мати доступ до двигуна не виходячи з захисту броні танка. Щодо заміни двигунів, то вона проводиться після демонтажу боєукладки другої черги (До речі, вона планується швидкозмінною і у разі потреби може мінятися повністю за допомогою ТЗМ, або поповнюватись екіпажем поснарядно)
Alexey писав:А на железнодорожную платформу влезет? (Предлагаю считать это основным ограничителем на габариты и вес ;))
Так, влазе якраз впритул і по вазі і по габаритам.
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

Vold
Контактна інформація:

Повідомлення Vold » Нед березня 17, 2013 6:22 pm

можна компактнішим зробити з двигуном попереду. Поповнення забаштового АЗ з кормового Знизу вгору

12+20 140-мм пострілів
Ахтунг! Процент ватності на форумі близький до критичного, можливі прориви ворожої агентури.

Alexey

Повідомлення Alexey » Нед березня 17, 2013 7:52 pm

Вернусь к весу.

65 тонн многовато будет, существующие средства инженерного обеспечения не потянут.
Что бы не быть голословным, грузоподъёмность парка ПМП при длине ленты в 227 метров 60 тонн (вариант в виде паромов не рассматриваю, поскольку основная задача парка ПМП всё же мост); грузоподъёмность элементов штурмового моста типа ТММ-3М/3М1 - 60 тонн. С танковыми мостоукладчиками ситуация похуже - их грузоподъёмность ограничена 50 тоннами; не лучше и паромно-мостовые машины типа ПММ-2 60-тонный вес поднимают только в спарке

Олег

Повідомлення Олег » Нед березня 17, 2013 7:57 pm

Я так понимаю - обсуждаемый унитарный боеприпас тоже новый , а что о нём известно????

Олег

Повідомлення Олег » Нед березня 17, 2013 8:39 pm

1. А что если применить в бронекапсуле - подпружиненый элемент ( как например под кабиной у фур)- для гашения кинетической энергии , при попадании снаряда?????

2. будет ли целесообразным усилении днища комбинированным материалом ( полиетилен+метал+полиетилен)???? такой вариант предлагаеться для модернизации БТР-70/80/3

Alexeizin
Експерт

Повідомлення Alexeizin » Нед березня 17, 2013 8:59 pm

Vold писав:можна компактнішим зробити з двигуном попереду. Поповнення забаштового АЗ з кормового Знизу вгору
12+20 140-мм пострілів
Я раніш також вважав таку компоновку оптимальною, але при такому розміщенні двигуна можливі проблеми з його охолодженням, на БМПВ-64 на ВЛД зробили решітки, гадаю що це не додасть її міцності. Зображення та й обмежує установку ВДЗ на ВЛД. Та й від боєприпасів типу ударне ядро подобна компоновка не врятовує.
В тому розміщенні, що пропоную я, решітки можна закрити баштою Зображення
Крім того від ударного ядра додатково маємо захист в вигляді башти та баків з пальним.
Alexey писав:Вернусь к весу. …
Вага взагалі то може бути і менше ніж 60 тон, але я не впевнений, що при цій вазі можна забезпечити приємний для перспективної машини захист. Я вже писав, що ця машина може використовуватись як платформа для створення БМПВ, тому протимінний захист має бути на рівні (я пропоную використовувати подвійне днище з заповненням проміжку між шарами броні дизельним паливом). Якщо приплюсувати сюди додатковий захист броне-капсули, 2,6 тони пального, посилений захист кормової частини, у мене виникають деякі сумніви щодо можливості забезпечення повноцінного захисту при вазі танку в 60 тон, наприклад той же "Абрамс" при схожих габаритах все ж таки не забезпечує достатнього всеракурсного захисту і донних кумулятивних мін.
Олег писав:Я так понимаю - обсуждаемый унитарный боеприпас тоже новый , а что о нём известно????
Постріл може бути не обов’язково унітарним так як при цьому калібрі його вага буде складати приблизно 50-55 кг. якщо він буде унітарним, то його важко буде обслуговувати, тому я наприклад пропоную використовувати ТЗМ для заміни боеукладки другої черги.

Alexey

Повідомлення Alexey » Нед березня 17, 2013 9:32 pm

Alexeizin писав: Вага взагалі то може бути і менше ніж 60 тон, але я не впевнений, що при цій вазі можна забезпечити приємний для перспективної машини захист. Я вже писав, що ця машина може використовуватись як платформа для створення БМПВ, тому протимінний захист має бути на рівні (я пропоную використовувати подвійне днище з заповненням проміжку між шарами броні дизельним паливом). Якщо приплюсувати сюди додатковий захист броне-капсули, 2,6 тони пального, посилений захист кормової частини, у мене виникають деякі сумніви щодо можливості забезпечення повноцінного захисту при вазі танку в 60 тон, наприклад той же "Абрамс" при схожих габаритах все ж таки не забезпечує достатнього всеракурсного захисту і донних кумулятивних мін.
Согласен, это всё тоже веские факторы, и тоже должны учитываться. Думаю что всё же разумным компромиссом будет предельный вес в 60 тонн.
Ну а на вес "Абрамса" всё же не стоит сильно оглядываться - это единый танк армии США, и под него разрабатывалась соответствующая инфраструктура и средства обеспечения (равно как и в СССР по танки весом 40-45 тонн).

Відповісти