Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Відповісти
Аватар користувача
damianbt88
Повідомлень: 191
З нами з: Пон жовтня 21, 2013 10:37 pm

Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення damianbt88 » Чет січня 30, 2014 9:04 pm

Стаття розкриває поняття "холодної зброї" та містить інформацію відносно усього того, що може бути пов'язано з цим поняттям, узяту з відкритих джерел і таку, що є нормативно-правовими актами, законами і кодексами України.

Уважно прочитайте статтю, щоб мати уявлення про те, наскільки Ви уразливі маючи який-небудь ніж у своїй колекції. Перед випискою з нормативно-правових актів України відносно холодної зброї слід зазначити яке покарання може понести користувач холодної зброї у разі носіння ножа.

Адміністративна відповідальність (ст. 190 Кодексу про адміністративні правопорушення) : придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж холодної зброї без дозволу органів внутрішніх справ тягнуть штраф в розмірі від 51 до 85 грн. з конфіскацією зброї або без такої.

Карна відповідальність (ст. 263 Карні кодекси) : носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів або іншої холодної зброї без дозволу - караються штрафом до 850 грн. або громадськими роботами на термін від 120 до 240 годин, або арештом на термін від 3 до 6 місяців, або обмеженням свободи від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Спробуємо розібратися, що означають такі основні моменти як: придбання холодної зброї, зберігання холодної зброї, передачі холодної зброї, носіння (ножа) холодної зброї, виготовлення холодної зброї, ремонт холодної зброї, а також збут холодної зброї.

Отже, виходячи з судової практики розгляду справ пов'язаних з холодною зброєю, можна стверджувати що:

Придбання - отримання холодної зброї шляхом прийняття в дар (подарунок), купівлі або обміну на що-небудь, або будь-яке інше придбання припускаюче виникнення права власності.

Зберігання - дія, що припускає передчасне володіння холодною зброєю не "при собі", а у відведеному будь-якому іншому місці. Це може бути тайник або інше спеціальне місце з якого холодну зброю можна дістати тільки при виконанні яких-небудь супутніх дій. Наприклад, ніж захований в коробочку і закритий в сейфі. Для того, щоб його дістати треба: 1). відкрити сейф; 2). розпакувати коробочку. Тобто без можливості його безперешкодно дістати з можливістю миттєво "застосувати". Це зберігання.

Передача це фізична дія з передачі холодної зброї людині, яка не є його власником і, звичайно, в тимчасове користування.

Носіння ножа, який буде визнаний холодною зброєю карається серйозніше, ніж попередні дії і означає його фізичне переміщення безпосередньо "при собі", тобто в кишені, за поясом, в сумці, навіть в автомобілі за умови можливості його негайного застосування без виконання яких-небудь складних додаткових дій. Розглянемо два варіанти. Перший - в багажнику машини, в коробочці під покришкою. Це зберігання. Другий - в бардачку машини і в чохлі, це носіння.

Виготовлення холодної зброї Тут взагалі нічого складного. Виготовлення це фізичне створення, або відновлення особливостей або характеристик холодної зброї, яка до цього не була застосовна як холодна зброя, не мало достатньої для удару або реза міцності, твердості, гостротою і так далі. Тут слід зазначити що заготівля, наприклад клинок без рукояті, не є повноцінною холодною зброєю, якщо без такої складової він не має достатньої кількості властивостей холодної зброї. Наприклад той же клинок із стержнем, на якому згодом повинна кріпиться рукоять. Це не холодна зброя.

Ремонт холодної зброї Теж досить прозаїчно. Фізична і механічна дія, надання якостей і властивостей достатніх для застосування як холодної зброї інструменту, що підпадає під характеристики холодної зброї, який до цього цих властивостей не мав або їх втратив в процесі застосування. Просто кажучи - відновлення працездатності холодної зброї.

Збут холодної зброї Це передача холодної зброї у власність іншій особі шляхом продажу, обміну або дарування в результаті якого воно знаходить нового власника. Збут це зворотний процес "придбання" і карається він істотно жорсткіше.

Якщо Ви не хочете перечитувати усю цю виписку із законодавства, а хочете дізнатися що робити якщо у Вас є ніж, ми можемо порадити вам звернутися в орган експертизи (Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУ МВС України) для видачі довідки (на українському - "Висновок") про те що конкретно Ваш ніж не є холодною зброєю. З такою довідкою Ви можете носити і використовувати його на території України не побоюючись наслідків законного використання.

Носіння ножа у такому разі стає не протизаконним. Також варто відмітити, що більшість ножів не визнаються органами експертизи як холодна зброя, якщо довжина клинка менше 9 см, або товщина клинка менше 2,6 мм, або ніж має травмоопасную рукоять (без упорів). Існують і інші чинники-характеристики ножів, які можуть вплинути на те, що його не визнають холодною зброєю в офіційному порядку (з видачею "Висновка" органами експертизи нашої країни), тим більше що наявність хоч одній з перерахованих характеристик (будь-який з них) згідно з "Методикою криміналістичного дослідження холодної зброї і конструктивно схожих з ним виробів" безпосередньо виключає варіант визнання ножа холодною зброєю. Просто кажучи, якщо хоч би один параметр не підходить під прописані величини - ніж не визнають холодною зброєю.

Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Стаття 190. Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Стаття 191. Порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.

Стаття 192. Порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду або правил взяття їх на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця проживання - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальний кодекс України.

Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
1. Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 26 квітня 2002 року N 3 «Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами».

7. До холодної зброї належать предмети, які відповідають стандартним зразкам або історично виробленим типам зброї, чи інші предмети, що справляють колючий, колючо-ріжучий, рубаючий, роздроблюючий або ударний ефект (багнет, стилет, ніж, кинджал, арбалет, нунчаку, кастет тощо), конструктивно призначені для ураження живої цілі за допомогою м'язової сили людини або дії механічного пристрою.

11.Незаконне носіння холодної, вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв є умисними, вчиненими без передбаченого законом дозволу діями по їх переміщенню, транспортуванню особою безпосередньо при собі (в руках, одязі, сумці, спеціальному футлярі, транспортному засобі тощо).

15. Під незаконною передачею вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв слід розуміти надання цих предметів іншій особі у володіння, для тимчасового зберігання чи використання за цільовим призначенням без передбаченого законом дозволу.

16. Незаконний збут холодної, вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв полягає в умисній передачі їх іншій особі поза встановленим порядком шляхом продажу, обміну, дарування, сплати боргу тощо.

28. Звернути увагу судів на те, що під добровільною здачею органам влади зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, яка згідно з ч. 3 ст. 263 КК є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності, необхідно розуміти такі дії, коли особа, маючи можливість і надалі зберігати будь-який із зазначених предметів, незалежно від мотивів, за власним бажанням передає його відповідному державному органу.

Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів.

8.11. До холодної зброї належать пристрої та предмети, конструктивно призначені для ураження живої чи іншої цілі за допомогою м'язової сили людини чи механічного пристрою (може бути холодною ручною та холодною метальною).

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. N 2471-12 "Про право власності на окремі види майна" правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.

12.2. Для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів громадянами подаються такі документи:
письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім'я керівника органу внутрішніх справ;
заповнена картка-заява;
медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї;
копію договору страхування;
довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування;
платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу; довідка про наявність чи відсутність судимості.

Для одержання дозволу на придбання інших видів холодної зброї, її сучасних копій (катани, мечі, шаблі, кортики, кинджали тощо) з метою їх колекціонування громадяни в органи внутрішніх справ за місцем проживання подають заяву та квитанцію про оплату послуг за видачу дозволу. Дозволи на придбання зброї видаються громадянам органами внутрішніх справ після пред'явлення паспорта або документа, який засвідчує особу.

12.4. Придбана громадянами гладкоствольна, нарізна, комбінована мисливська вогнепальна, пневматична та холодна зброя протягом десяти днів з дня придбання має бути зареєстрована в органах внутрішніх справ за місцем проживання власника з одержанням дозволу на її зберігання, носіння. Для одержання дозволу на зберігання колекційної холодної зброї її власник подає в орган внутрішніх справ за місцем проживання: дублікат дозволу з відміткою магазину про реалізацію такої зброї або інші документи; кольорові фотографії зброї розміром 15 х 15 см.

На підставі поданих документів орган внутрішніх справ видає дозвіл на зберігання такої зброї. В дозволі ставиться штамп "колекція".
У разі потреби перевезення такої зброї (для участі у виставках тощо) органи внутрішніх справ видають дозволи на її перевезення. Мисливські ножі придбаються громадянами з дозволу органу внутрішніх справ на право зберігання і носіння мисливської вогнепальної зброї, а також арбалетів, що використовуються громадянами виключно для полювання. При цьому в дозволі на право зберігання і носіння зброї магазином робиться відмітка про реалізацію такого ножа.

Проект Закону України «Про зброю»:

Холодна зброя - зброя, призначена для ураження цілі шляхом використання лише м'язової сили людини або механічної енергії.
Стаття 6. Обмеження обігу зброї. На території України забороняється:
8) зберігання та використання за межами спортивних об'єктів і придбання громадянами вогнепальної спортивної нарізної зброї, холодної метальної зброї, пневматичної зброї кінетичною енергією 7,5 Дж і більше, крім випадків, передбачених чинним законодавством;
11) носіння з метою особистого захисту холодної і вогнепальної довгоствольної зброї, за винятком осіб, яким таке право надане чинним законодавством, крім антикварної зброї та її реплік;

Придбання і зберігання громадянами холодної зброї, обіг якої не заборонений цим Законом, відповідного дозволу не потребує.

«Методика криміналістичного дослідження холодної зброї і конструктивно схожих з ним виробів».

1.1. Холодна зброя - предмети та пристрої, конструктивно призначені та за. своїми властивостями придатні для неодноразового завдання тяжких (небезпечних для життя у момент спричинення) і смертельних тілесних ушкоджень (в подальшому - "ураження цілі"), дія яких заснована на використанні м'язової сили людини.

1.6. Не є холодною зброєю вироби господарсько-побутового, виробничого, спортивного та іншого призначення, які схожі з холодною зброєю за зовнішнім виглядом та/або конструктивно, проте не мають всього комплексу суттєвих ознак, притаманних холодній зброї, які наведені у п.1.1.
Зокрема, не відносяться до холодної зброї вироби спортивного, бутафорського та сувенірного характеру, які суттєво відрізняються за своєю здатністю до ураження цілі у порівнянні з їх найближчими бойовими чи мисливськими аналогами.

2.5. За результатами проведених випробувань предмета (пристрою) встановлюється наявність сукупності криміналістичних ознак та робиться висновок щодо його належності до певного різновиду холодної зброї, а в разі відсутності необхідної сукупності характерних для такої зброї ознак (хоча б по одній з визначальних ознак встановлено невідповідність вимогам до холодної зброї) - до певної групи виробів гоподарсько-побутового призначення.

3.1. Цією Методикою встановлюються такі загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї.
3.2. Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):
3.2.1. мінімальна довжина клинку - не менше, як 90 мм;
3.2.2. мінімальна товщина клинку - не менше, як 2,6 мм;
3.2.3. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із вуглецевістої сталі - не менш, як 50 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);
3.2.4. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із корозійностійкої сталі - не менш, як 45 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);
3.2.5. кут загострення леза - не більше як 30 град.
Примітки: Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача (утику руків'я).
3.2.6. Вимірювання товщини обуху провадиться у найтовшому місці клинка.

Взято звідси
http://guard-lviv.com.ua/uk/noshenie-no ... raini.html

перевірте! "цікавий" сайт
http://www.knife.kiev.ua/

1 блог по темі
http://zbroya.info/uk/blog/38605_kholod ... -ukrayini/

юридичні особливості поняття "Необхідна оборона" (Україна)
http://uk.wikipedia.org/wiki/Необхідна_ ... _(Україна)
Коли несправедливість стає законом, бунт стає обов'язком.
Томас Джефферсон

Аватар користувача
guliaypole
Повідомлень: 9647
З нами з: Суб грудня 10, 2011 12:04 pm
Звідки: Луганськ-Хмельницький-Сектор М

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення guliaypole » Чет січня 30, 2014 10:03 pm

годно. вчити всім
Ми ховаєм в кишені тютюн про запас, Номери телефонів, ключі, амулети
І крізь сльози не бачимо власних облич, І крізь сміх не уміємо просто радіти...

Аватар користувача
arma
Повідомлень: 2188
З нами з: Пон грудня 07, 2009 1:02 am
Звідки: Чернігів

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення arma » Чет січня 30, 2014 11:43 pm

Устаревшая методика . Пункт о твердости отменили года два назад , теперь твердость не имеет значения , длина измеряется от кончика до упора ( или до линии рикасо ? ) , но максимальная ( по диагонали ) . А вообще все это на усмотрение эксперта , причем наличие справки о том что нож не является ХО за " отмастку " не катит :) . Есть много примеров когда один эксперт выдает заключение что не ХО , а второй прямо противоположное , все зависит от степени заинтересованости эксперта :) . Хотя надо сказать что на показатели длины и толщины более менее смотрят , а вот остальные показатели - как повезет , могут и к метательному причислить - там упоры не нужны .
Вообщем все очень мутно и пока не будет закона так и останется .
если у человека отсутствует чувства юмора у него должно быть чувство- что у него нет чувства юмора (с)

Аватар користувача
damianbt88
Повідомлень: 191
З нами з: Пон жовтня 21, 2013 10:37 pm

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення damianbt88 » П'ят січня 31, 2014 2:04 am

arma писав:Устаревшая методика . Пункт о твердости отменили года два назад , теперь твердость не имеет значения , длина измеряется от кончика до упора ( или до линии рикасо ? ) , но максимальная ( по диагонали ) . А вообще все это на усмотрение эксперта , причем наличие справки о том что нож не является ХО за " отмастку " не катит :) . Есть много примеров когда один эксперт выдает заключение что не ХО , а второй прямо противоположное , все зависит от степени заинтересованости эксперта :) . Хотя надо сказать что на показатели длины и толщины более менее смотрят , а вот остальные показатели - как повезет , могут и к метательному причислить - там упоры не нужны .
Вообщем все очень мутно и пока не будет закона так и останется .
пункт про твердість відмінили - нам же краще...
"наличие справки о том что нож не является ХО за " отмастку " не катит" - все ж таки краще ніж нічого... а то знаєте наші "правоохоронці" і з метрів 30 можуть окликнути: "стій! а ну покажи, що в карманах" і від кого вони такого понабирались?
специфікації щодо метальної зброї наведені нижче.

Критерії за якими ніж може бути класифікований як холодна зброя (не враховуючи "зацікавленість експерта" :roll: )

3. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІКО-КРИМІНАЛІСТИЧНІ ВИМОГИ ДО ХОЛОДНОЇ ЗБРОЇ

3.1. Цією Методикою встановлюються такі загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї.
3.2. Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):
3.2.1. мінімальна довжина клинку – не менше, як 90 мм. Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача або утику руків'я по прямій хорді (при отгибі обмежувача або утику в бік клинка довжина їх не враховується).
3.2.2. мінімальна товщина клинку – не менше, як 2,6 мм. Вимірювання товщини клинка провадиться у найтовщому його місці.

3.2.5. Кут загострення леза у бойової зброї, ножів для виживання – не більше 40 град.; у ножів для тяжких робіт (різновид ножів мисливських загального призначення) – не більше 50 град. Решта клинкової зброї – не більше 30 град. Кут загострення вістря клинка (кут сходження кромки леза та лінії обуха (скоса обуха) – не більше як 70 град.; визначається величиною кута між умовними лініями, які проходять від вістря через точки, які знаходяться на відстані 10 мм на кромці леза і лінії обуха (скоса обуха).
3.2.6. Виступання обмежувача або утика хоча б з однієї сторони над держаком руків’я – не менше 5 мм.
3.2.7. Висота утику з однієї чи з двох сторін (сумарне) над держаком руків’я – не менше 5 мм.
3.2.8. Глибина підпальцевої виїмки, якщо вона на держаку одна — не менше 5 мм.
3.2.9. Глибина підпальцевих виїмок, якщо їх на держаку декілька — не менше 4 мм хоча б однієї.
3.2.10. Перебільшення у бочкоподібного чи клиноподібного держака максимального діаметра над діаметром в задній частині – не менше 8 мм.
3.2.11. Товщина виступаючої над держаком п’яти клинка, що слугує утиком, – не менше 5 мм, якщо п’ята не має в перерізі клиноподібної форми.

Додаток № 1. НОЖІ МИСЛИВСЬКІ ЗАГАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
5. Техніко-криміналістичні вимоги.
5.1. Цією Методикою встановлюються граничні мінімальні параметри для клинків ножів мисливських загального призначення (якщо інше не передбачено офіційно затвердженими нормативними та технічними документами діючими в Україні):
-довжина клинка не менша як 90 мм;
-товщина обуху не менша за 2,6 мм;

-кут загострення леза – не більше як 30 град. (за виключенням ножів для тяжких робіт – не більше як 50 град.), кут загострення вістря – не більше як 70 град.
5.2. Міцність та пружність клинків і конструкції в цілому мисливських ножів загального призначення визначається згідно вимог цієї Методики.

Додаток 2. КИНДЖАЛИ МИСЛИВСЬКІ
5. Техніко-криміналістичні вимоги.
5.1. Цією Методикою встановлюються граничні мінімальні параметри для клинків кинджалів мисливських (якщо інше не передбачено офіційно затвердженими нормативними та технічними документами, діючими в Україні):
— довжина не менша за 150 мм;
— товщина клинка не менша за 4 мм;
— відносне подовження (відношення довжини до ширини) не більше за 6:1.

— кут загострення леза – не більше як 30 град.;
— кут загострення вістря – не більше як 30 град.
5.2. Міцність та пружність клинків і конструкції в цілому мисливських кинджалів визначається згідно вимог цієї Методики.

Добавлено спустя 31 сек.
Додаток № 6. НОЖІ ТУРИСТИЧНІ
5. Технічні характеристики.
5.1. Цією Методикою встановлюються граничні параметри для клинків ножів туристич¬них (якщо інше не передбачено офіційно затвердженими нормативними та технічними документами діючими на Україні):
— довжина не більша за 150 мм при наявності в конструкції ножа утику чи обмежувача;
— довжина не більша за 220 мм при відсутності в конструкції ножа утику чи обмежувача;
— товщина обуху менша за 2,5 мм. 2,6 мм
Твердість клинків ножів туристичних цією Методикою не регламентована.
Примітка: На ножі господарчі спеціальні (туристичні) українського промислового виробництва поширюються вимоги ДТС України 367-91, у яких, зокрема передбачено: загальна довжина ножів – від 210 мм до 370 мм; максимальна товщина клинку – 4,5 мм; максимальна маса – 0,50 кг; обов’язкова наявність заводських маркувальних позначок.

Додаток № 13. МЕТАЛЬНІ НОЖI.
1. Данi технiко-кримiналiстичні вимоги розповсюджуються на метальні ножi, котрi відносяться до виду наступальної бойової зброї призначеної для ураження людини.
1.1. Бойові метальні ножi є рiзновидом холодної клинкової зброї.
1.2. Метальні ножі, які згідно параметричних та міцносних характеристик не підпадають під бойові метальні ножі, не визнаються холодною зброєю.
1.3. Метальні ножі не можуть бути спортивними (або спортивним інвентарем) через відсутність відповідного виду спорту.
1.4.
2. Основне призначення.
Метальні ножi призначені для враження цілі на вiдстанi, що обумовлено її контактом з ножем, який отримав направлений рух внаслідок безпосереднього прикладання до нього м’язової сили людини.
3. Види бойових метальних ножів, якi є рiзновидом холодної клинкової зброї.
3.1. За особливостями конструкції бойові метальні ножi розподiляються на ножі:
— з однолезовими клинками ножевого типа;
— з дволезовими клинками кінджального типа;
— з клинками, які мають двохлезовий бойовий кінець довжиною до 40 мм.
4. Необхідні елементи технічної забезпеченості (конструктивнi особливостi).
4.1. Метальні ножi складаються із клинка та рукiв’я або клинка, шейкі і хвостовика (руків’я).
4.2. Руків’я можуть мати отвори для кріплення темляка.
4.3. В метальних ножах можуть бути відсутні утики, а також чітка межа між клинком та руків’ям.
5. Технiко-криміналістичні вимоги.
5.1. Цiєю Методикою встановлюються граничнi мiнiмальнi розмiри для бойових метальних ножiв (якщо інше не передбачено офіційно затвердженими нормативними та технічними документами, діючими в Україні):
— загальна довжина ножа не менша як 200 мм;
— товщина клинка не менша за 2,6 мм;
— вага ножа не менша за 100 г;
Коли несправедливість стає законом, бунт стає обов'язком.
Томас Джефферсон

Аватар користувача
arma
Повідомлень: 2188
З нами з: Пон грудня 07, 2009 1:02 am
Звідки: Чернігів

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення arma » П'ят січня 31, 2014 2:38 am

damianbt88 писав:пункт про твердість відмінили - нам же краще...
Да нет - получить статью за изготовление ХО с лезвием из дюральки , или вырезав ножик из дерева - маразм это ...
От себя могу добавить , если кто попадет , с предметом похожим на ХО , обязательно требовать составления протокола с как можно более подробным описанием найденого предмета , ибо в большом проценте случаев у эксперта оказывается не совсем ваш нож , а точнее совсем не ваш и вполне логично что он ХО как раз является , причем без вариантов , во второй половине случаев протокол вообще не сооставляется и нож просто меняет владельца , китайцев , например , не жалко , проще новый купить , но не все ножи дешевые , так что тут на усмотрение хозяина , иногда проще попрощатся с ножиком .
P.S. Вот и посмотрите на ограничения по метательным - если отсеять и метательные и нет , получится одно что вас спасет - толщина 2.5 мм , длина идет огородами , упоры туда же . Так что , как утверждает статистика - кухонный нож наше все :) именно ими совершаются , как правило , преступления с использованием ножей .
если у человека отсутствует чувства юмора у него должно быть чувство- что у него нет чувства юмора (с)

Аватар користувача
damianbt88
Повідомлень: 191
З нами з: Пон жовтня 21, 2013 10:37 pm

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення damianbt88 » П'ят січня 31, 2014 3:33 am

guliaypole писав:годно. вчити всім
не знаю, чи варто таке навіть говорити, але в ці неспокійні дні - краще тримати при собі "щось"
http://news.liga.net/news/politics/9713 ... tsenko.htm
знать би тільки, що значить "говорили з російським актсентом". здається мені, що наші найпотаємніші страхи стали реальністю - вони вже серед нас! :evil:
а чоловіка шкода...
крім того проти тих хлопців лише з знаннями не попреш, там потрібні вміння підкріплені практикою.
Коли несправедливість стає законом, бунт стає обов'язком.
Томас Джефферсон

Аватар користувача
damianbt88
Повідомлень: 191
З нами з: Пон жовтня 21, 2013 10:37 pm

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення damianbt88 » П'ят січня 31, 2014 7:02 am

arma писав:
damianbt88 писав:пункт про твердість відмінили - нам же краще...
Да нет - получить статью за изготовление ХО с лезвием из дюральки , или вырезав ножик из дерева - маразм это ...
От себя могу добавить , если кто попадет , с предметом похожим на ХО , обязательно требовать составления протокола с как можно более подробным описанием найденого предмета , ибо в большом проценте случаев у эксперта оказывается не совсем ваш нож , а точнее совсем не ваш и вполне логично что он ХО как раз является , причем без вариантов , во второй половине случаев протокол вообще не сооставляется и нож просто меняет владельца , китайцев , например , не жалко , проще новый купить , но не все ножи дешевые , так что тут на усмотрение хозяина , иногда проще попрощатся с ножиком .
я припустив, що будь-які обмеження були зняті, а висновок про те, чи належить ніж до холодної зброї, робиться виключно за розмірами. дякую за роз'яснення і поради
arma писав:P.S. Вот и посмотрите на ограничения по метательным - если отсеять и метательные и нет , получится одно что вас спасет - толщина 2.5 мм , длина идет огородами , упоры туда же . Так что , как утверждает статистика - кухонный нож наше все :) именно ими совершаются , как правило , преступления с использованием ножей .
ну, кухонний ніж теж може бути різним ;) ось цей, наприклад, майже по всім параметрам не підпадає під визначення ХЗ
Коли несправедливість стає законом, бунт стає обов'язком.
Томас Джефферсон

Аватар користувача
arma
Повідомлень: 2188
З нами з: Пон грудня 07, 2009 1:02 am
Звідки: Чернігів

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення arma » П'ят січня 31, 2014 12:57 pm

Пример не удачный ( не надо фото такого размера - не удобно ) , дело в том что по методике он может и не попадает в метательные , заточка кинжального типа не является признаком ХО ( в России , кстати является ) - на Пентагон https://www.google.com.ua/search?q=%D0% ... 600%3B1200 есть справки что это не ХО , но методика это не закон , она и в сеть попала в виде ксерокса , кто то у кого то взял посмотреть и переписал , написана для экспертов , то есть по сути это просто инструкция для внутреннего пользования с " пожеланиями " и любой эксперт основываясь на пожеланиях методики и здравом смысле напишет что это метательный нож , и будет прав .
А таскать нож для самообороны - дурь высшей пробы , во первых им пользоватся надо уметь , во вторых и это не всегда помогает , в третих процес , да же для человека тренированого , слабоконтролируемый , то есть можно на выходе , нечаяно , получить труп и о превышении норм самообороны потом только мечтать ( на днях был показательный пример с студентом и милиционером )
Говоря проще - возьмите балончик газовый и будет вам счастье , если очень хочется чем то помахать - против лома не приема :) , а ножом не надо .
Добавлю , да бы не было дальнейших споров , что иногда лучше когда трое судят чем четверо несут , но как правило этого можно избежать .
P.S. Кстати , Деба - японский кухонник https://www.google.com.ua/search?client ... el=suggest ( не все конечно , но большинство - 5 мм и толще ) , по нашей методике ХО , но получить заключение эксперта что это хоз. быт не проблема .
если у человека отсутствует чувства юмора у него должно быть чувство- что у него нет чувства юмора (с)

Аватар користувача
Fet
Повідомлень: 17073
З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення Fet » П'ят січня 31, 2014 1:13 pm

А зачем нож как оружие самообороны, если для этих целей можно применить шокер?
В бессильной злобе красные комиссары посылают своих наймитов — дабы мутить народ!

Все, що треба знати про президенство Зеленського: заробітня платня у 5-6 тисяч гривень - це не бідність.

Аватар користувача
guliaypole
Повідомлень: 9647
З нами з: Суб грудня 10, 2011 12:04 pm
Звідки: Луганськ-Хмельницький-Сектор М

Re: Ніж, як засіб оборони і законодавство України.

Повідомлення guliaypole » П'ят січня 31, 2014 6:17 pm

Fet писав:А зачем нож как оружие самообороны, если для этих целей можно применить шокер?
шокер фігня. його треба притиснути до людини, і потримати 2-3 секунди. зимою взагалі не працює
Ми ховаєм в кишені тютюн про запас, Номери телефонів, ключі, амулети
І крізь сльози не бачимо власних облич, І крізь сміх не уміємо просто радіти...

Відповісти