Булпап "Малюк"

Constantine

Re: Булпап "Малюк"

Повідомлення Constantine » Чет жовтня 04, 2018 8:53 pm

К слову, это прохладное отношение к огню очередями у них, в принципе, неплохо бьется с результатами сравнительных испытаний, которые публиковались в талмуде Дворянинова:

«Основной была сравнительная оценка эффективности стрельбы из автомата АК74 и из винтовки М16А2. Она состояла из двух частей – экспериментальной и расчетно-теоретической. Экспериментальная, по частостям попадания в мишень №8 при стрельбе короткими очередями, показала:
1) при стрельбе лежа с упора АК74 и М16А2 практически равноценны;
2) при стрельбе лежа с руки АК74 лучше в 1,48 раза;
3) при стрельбе стоя с руки АК74 лучше в 1,2 раза.

Расчетно-теоретическая оценка эффективности производилась с учетом результатов по кучности стрельбы:
1) при стрельбе одиночным огнем лежа с упора кучность из М16А2 лучше в 1,44 раза;
2) при стрельбе короткими очередями кучность из автомата АК74 лучше (по площади), чем из винтовки М16А2: лежа с упора – в 2,5 раза, лежа с руки – в 1,25 раза, стоя с руки – в 1,2 раза.

Расчеты по исходным данным показали:
1) при стрельбе одиночными выстрелами лежа с упора винтовка М16А2 превосходит автомат АК74 в 1,28 раза;
2) при стрельбе короткими очередями автомат АК74 превосходит автоматическую винтовку М16А2: лежа с упора – 1,03 раза, лежа с руки – в 1,22 раза, стоя с руки в 2,05 раза.

В отчете по результатам сравнительных испытаний был сделан вывод: «По частости попадания при стрельбе автоматическим огнем автомат АК74 превосходит винтовку М16А2 в 1,34-1,43 раза (эксперимент-расчет), при одиночной стрельбе уступает в 1,28 раза вследствие лучшей в 1,44 раза кучности боя патронов SS109 из винтовки М16А2».

Vovkulakartm

Повідомлення Vovkulakartm » Чет жовтня 04, 2018 10:15 pm

Мышаня писав:
Чет жовтня 04, 2018 3:04 pm
А малюк важкий і безтолковий.
І скільки він важить?

До речі відносно ваги Малюка.
Можливо Малюка і можна було б зробити легшим, але в нього є одна(точніше три) дуже потрібна опція яка збільшує його вагу - це велика сумарна довжина планок пікатіні розміщених на ньому. По своїй суті планки пікатіні - це суцільний метал.
В той час як Калаш - це лайно на яке без модифікації не вчепиш навіть сторонього прицілу. І нафіг фоно таке комусь потрібен?!
МИР ЧЕРЕЗ ПЕРЕМОГУ, А НЕ КАПІТУЛЯЦІЮ!

Мышаня

Повідомлення Мышаня » П'ят жовтня 05, 2018 12:03 am

yarroslav писав:
Чет жовтня 04, 2018 8:26 pm
Alexeizin писав:
Чет жовтня 04, 2018 7:49 pm
У них все простіше - зазвичай відділення автоматичним вогнем притискає противника, а знищенням живої сили противника займається спеціальний стрілець - marksman
Останні 10 років в армії США і КМП у більшості солдат у відділенні гвинтівки по штату з оптичним прицілом ACOG, умовно кожен з них має можливість бути марксменом.
Далеко не всюди.
З нами в 15му році в Яворові на навчаннях американські десанти з двох батальйонів бригади були. У одних АКОГ - у інших Аімпоінт були. Оптичні приціли тільки у кулеметників були в тому батальйоні.
То десанти - звичайна піхота може бути ще меншою мірою укомплектованою цими прицілами.

SergeyStG45
Контактна інформація:

Повідомлення SergeyStG45 » П'ят жовтня 05, 2018 12:11 am

Alexeizin писав:
Чет жовтня 04, 2018 10:26 am
SergeyStG45 писав:
Чет жовтня 04, 2018 9:25 am
Разобрался. Лет уже over 20 назад. :) Для штурмовой винтовки/автомата техническая скорострельность не должна превышать предела, позволяющего контролировать длину очереди. А это ~ 600 выстр./мин. - что обусловлено нейрофизиологией стрелка.
Звідки така цифра, що темп стрільби не має перевищувати 600 пострілів за хвилину?
Це мало. Для того, щоб це стверджувати мені не потрібно проводити дослідження з нейрології. Цей факт може підтвердити, з власного доствіду, будь хто приймав участь в виконані контрольних стрільб з АК.

Згідно "Курсу стрільб з стрілецької зброї і бойових машин", виконання вправи №1 контрольних стрільб повинно було вестись виключно автоматичним вогнем і за одиночні постріли (якщо він був не останній) понижували оцінку. Років десять тому цей пункт відмінили, але до того, за два поодиноких постріли знижували оцінку на один бал.
Проводить в данном случае нейрофизиологические исследования действительно не нужно - ни Вам, ни мне, ни кому бы то ни было еще. :) Ибо они уже давно проведены более знающими в данной области специалистами, чем и военные и, тем более, - журналисты. ;) :)
Известно, что минимальное время "моторной" (двигательной) реакции у человека - даже с очень хорошей от природы реакцией и обученного до уровня "автоматизма действий", не может быть менее 0,1 с. Поэтому уверенно контролировать длину короткой очереди при технической скорострельности оружия более ~ 600 выстр./мин. - не представляется возможным.
Разумеется - это никак не отменяет упомянутого Вами требования к л/с вести стрельбу из автомата очередями.
Также разумеется, что наличие у оружия переключателя режима огня с опцией "фиксированная очередь на три выстрела" - есть хорошее частичное решение проблемы. Но - только частичное - ибо очередь на три выстрела не всегда эффективна.

Alexeizin
Експерт

Повідомлення Alexeizin » П'ят жовтня 05, 2018 3:26 am

Constantine писав:
Чет жовтня 04, 2018 8:53 pm
К слову, это прохладное отношение к огню очередями у них, в принципе, неплохо бьется с результатами сравнительных испытаний, которые публиковались в талмуде Дворянинова:
Здається ми говоримо про різні речі, я про "м'яке", ви про "тепле". Любов, або не любов американського командування до ведення вогню чергами ніяк не стосується предмету розмови, це тільки рекомендації по більш раціональному використанні боєприпасів.
У нас з американцями були поинципово різні підходи до поняття ведення стрілецького вогню на полі бою.
В СРСР, на основі досвіду Другої Світової, були проведенні дослідження в яких була вирахована кількість куль (і не тільки куль) на квадратний метр поля бою потрібних, для відбиття наступу противника, тому наші рекомендації того часу були націлені на те, щоб військовослужбовці вели вогонь короткими автоматичними чергами бо важливою вважалась не тільки точність вогню, але і його плотність.
У американців, як я писав вище, підхід більш раціональний, там автоматичний вогонь застосовують для позбавлення противника маневру, а знищенням живої сили противника займаються виділений стрілець - marksman.
Чесно кажучи, я не можу однозначно стверджувати чий підхід більш дієвий, бо скоріше за все, ми готувались до різних війни, ми до тотальної війни, вони до локальних конфліктів.

Суть моєї тези SergeyStG45 була в тому, що під час ведення автоматичного вогню, при однаковому імпульсу віддачи, меньше розсіювання має та зброя, яка має більший темп вогню, бо при однаковій кількості боєприпасів імпульс віддачи діє на стрілця меньший проміжуток часу. Це здається теж аксіома, бо закони фізики ще ніхто не відміняв.

Що стосується досліджень викладених в книзі Дворяннікова і таке інше, то це мені нагадує передачу пропагандиських російських каналів типу "Звезда" або "Сила России" і таке інше.
Роздуми різних теоретиків, особливо в пострадянському просторі, на тему АК проти М-16 здається будуть вічними але я довіряю більше власному досвіду.
Я не можу порівнювати експлуатаційні характеристики цієї зброї бо не маю досвіду користування М-16, але я мав стрілецький досвід, як з автоматів калашникова АКМ, АК-74 так і з М-16 і можу констатувати факт, що в плані стрільби АК - це проста і дешева зброя для масової армії, а М-16 - більш дорогий і точний інструмент.
При стрільбі короткими чергами і одиночними пострілами мої (і не тільки мої) показники з М-16 були кращими за АК-74 і це враховуючи дещо більший імпульс віддачи М-16.
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

Alexeizin
Експерт

Повідомлення Alexeizin » П'ят жовтня 05, 2018 3:45 am

SergeyStG45 писав:
П'ят жовтня 05, 2018 12:11 am
Проводить в данном случае нейрофизиологические исследования действительно не нужно - ни Вам, ни мне, ни кому бы то ни было еще. :) Ибо они уже давно проведены более знающими в данной области специалистами, чем и военные и, тем более, - журналисты. ;) :)
Известно, что минимальное время "моторной" (двигательной) реакции у человека - даже с очень хорошей от природы реакцией и обученного до уровня "автоматизма действий", не может быть менее 0,1 с. Поэтому уверенно контролировать длину короткой очереди при технической скорострельности оружия более ~ 600 выстр./мин. - не представляется возможным.
Разумеется - это никак не отменяет упомянутого Вами требования к л/с вести стрельбу из автомата очередями.
Также разумеется, что наличие у оружия переключателя режима огня с опцией "фиксированная очередь на три выстрела" - есть хорошее частичное решение проблемы. Но - только частичное - ибо очередь на три выстрела не всегда эффективна.
На рахунок ефективності черги на три постріли сперечатися справа не вдячна, бо як я писав вище, ми з американцями готувались до різних війн і наші дослідження проводились в різних напрямках але схоже що і в СРСР, всеж таки, прийшли до аналогічного висновку, інакше в ТТЗ на розробку АН-94 закладали відсічку в три, а не в два постріли. Тим не меньш при стрільбі чергами по два постріли в Абакані закладений темп стрільби аж 1600 пострілів на хвилину.
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

SergeyStG45
Контактна інформація:

Повідомлення SergeyStG45 » П'ят жовтня 05, 2018 3:51 am

В чем я с Вами вполне готов согласиться, коллега Alexeizin - так это в том, что для хорошо подготовленного стрелка, не поставленного в какие-то совсем уж "сверхэкстремальные" погодно-климатические условия - М16/М4 действительно много предпочтительнее 5,45-мм моделей АК.

SergeyStG45
Контактна інформація:

Повідомлення SergeyStG45 » П'ят жовтня 05, 2018 3:59 am

Alexeizin писав:
П'ят жовтня 05, 2018 3:45 am
На рахунок ефективності черги на три постріли сперечатися справа не вдячна, бо як я писав вище, ми з американцями готувались до різних війн і наші дослідження проводились в різних напрямках але схоже що і в СРСР, всеж таки, прийшли до аналогічного висновку, інакше в ТТЗ на розробку АН-94 закладали відсічку в три, а не в два постріли. Тим не меньш при стрільбі чергами по два постріли в Абакані закладений темп стрільби аж 1600 пострілів на хвилину.
Даже - 1800 выстр./мин. (хотя - насколько я знаю - до этой величины скорострельности АН-94 реально не дотягивал все же). Впрочем - у АН-94 были и режим 600 выстр./мин.
Но главное - в случае с "Абаканом" в очередной раз реализовалась нередкая для ВПК СССР ситуация, когда окончательное ТТЗ писалось под "заданное" изделие, а не изделие создавалось под ТТЗ.

Alexeizin
Експерт

Повідомлення Alexeizin » П'ят жовтня 05, 2018 4:09 am

SergeyStG45 писав:
П'ят жовтня 05, 2018 3:59 am
Но главное - в случае с "Абаканом" в очередной раз реализовалась нередкая для ВПК СССР ситуация, когда окончательное ТТЗ писалось под "заданное" изделие, а не изделие создавалось под ТТЗ.
Цілком можливо, і в цьому є сенс, бо чим більше я спілкуюсь з військовоми і конструкторами,то тим більше переконуюсь в тезі, що генерали завжди готуються до минулих війн, якою буде війна майбутнього знають лише конструктори зброї.

SergeyStG45
Контактна інформація:

Повідомлення SergeyStG45 » П'ят жовтня 05, 2018 4:19 am

Alexeizin писав:
П'ят жовтня 05, 2018 4:09 am
SergeyStG45 писав:
П'ят жовтня 05, 2018 3:59 am
Цілком можливо, і в цьому є сенс, бо чим більше я спілкуюсь з військовоми і конструкторами,то тим більше переконуюсь в тезі, що генерали завжди готуються до минулих війн, якою буде війна майбутнього знають лише конструктори зброї.
Гм... Не уверен в верности такой оценки. По службе в Минмашпроме мне приходилось больше сталкиваться именно с конструкторами. Могу Вас уверить, что тактическая безграмотность, непонимание специфики и значения связи "человек - изделие" и "технический кретинизм" большой доли этих товарищей просто зашкаливают. :( Многие почтенные - уже убеленные сединами - представители разработчиков напоминали мне своим отношением к технике меня самого - но только в раннеподростковом возрасте. :)

Відповісти