Спорядження сучасного українського піхотинця

Fidims
Експерт

Re: Спорядження сучасного українського піхотинця

Повідомлення Fidims » П'ят березня 15, 2013 2:28 pm

ToJIiK писав: Піхота - це не тільки одиночний солдат, це - підрозділи, частини, з'єднання. Вони діють, як у повному складі так і в складі спеціальних груп (штурмові групи, рейдовий загін, передовий загін їх формують з певною метою). Для виконання завдання з певною метою піхоту відповідно споряджують і посилюють. Але це зовсім не значить, що такі завдання для піхоти є догмою. Знімати з озброєння МПЛ чи її варіант не варто. Вона необхідна спцпризначенцям, саперам тій же піхоті в певних випадках та іншим. Однак, як елемент спорядження піхотинця провсяк випадок вона зайва. Вибачте за сарказм... з землею зближує. Свої погляди на інженерне забезпечення дрібних підрозділів, я викладав раніше. Окопуваня піхоти можливе без зіткнення з ворогом і тільки з певною метою (тобто суцільних траншей не ритимуть). Причому окопування матиме значення для підрозділів відділення - взвод, вкрайньому випадку до роти включно. Тактика дій піхоти зробила значний крок в перед, хоча досягти подібного намагались і в минулому.
http://www.modernarmy.ru/article/124
[/quote]
Тактика не поменялась со Второй мировой, а концепция применения войск с Первой мировой войны. Если говорить про "Бурю в пустыне" американцы там применяли классические маневры наступления, естественно с поправкой на современное оружие. Но это в пустыне, где можно совершать охваты и прямая видимость целей до 6 км. В Европе же и на другой пересеченной местности инженерные сооружения будут важны. И индивидуальные и ротные. В Афганистане солдаты коалиционных сил, когда под обстрелом роют землю шо кроты.
Востаннє редагувалось Суб березня 16, 2013 8:46 am користувачем Fidims, всього редагувалось 1 раз.
Украина не рояль!

Дмитро

Повідомлення Дмитро » П'ят березня 15, 2013 2:33 pm

ToJIiK писав:
Vold писав:
ToJIiK писав:
екіпіровка мотострільця Радянської армії зразка 1986р. має свої плюси і мінуси. вцілому на мою думку тверда 3-ка. читав "афганці" її не балували...

прохання, панове, будь-ласка будьте толерантніші в коментарях... ми з вами не у Верховній Раді...
так одна справа - сама єкпіровка, так згоден, вона не фонтан, інша справа - її елементи. Особисто я навіть зараз в походах віддаю перевагу стандартній піхотній лапатці перед усякими складаними.

а взагалі, перечитавши ваші слізні 1...8... ну, так щоб потолерантніше - може просто армія - то не "ваше всьо"... :roll:
Чому я підняв тему спорядження? Цікавлюсь цією темою бо вона впливає на тактику дій
вооружение определяет тактику действий
Піхота - це не тільки одиночний солдат, це - підрозділи, частини, з'єднання. Вони діють, як у повному складі так і в складі спеціальних груп (штурмові групи, рейдовий загін, передовий загін їх формують з певною метою). Для виконання завдання з певною метою піхоту відповідно споряджують і посилюють. Але це зовсім не значить, що такі завдання для піхоти є догмою. Знімати з озброєння МПЛ чи її варіант не варто. Вона необхідна спцпризначенцям, саперам тій же піхоті в певних випадках та іншим. Однак, як елемент спорядження піхотинця провсяк випадок вона зайва. Вибачте за сарказм... з землею зближує. Свої погляди на інженерне забезпечення дрібних підрозділів, я викладав раніше. Окопуваня піхоти можливе без зіткнення з ворогом і тільки з певною метою (тобто суцільних траншей не ритимуть). Причому окопування матиме значення для підрозділів відділення - взвод, вкрайньому випадку до роти включно. Тактика дій піхоти зробила значний крок в перед, хоча досягти подібного намагались і в минулому.
http://www.modernarmy.ru/article/124
МПЛ-50 штука необхідна. Ви описали перелік операцій з нею і стверджуєте що вона не всім потрібна. Тут з вами я не погоджусь. ВОна повинна бути у кожного солдата, а от носити її постійно в складі спорядження 1 ешелону чи заинути в рюкзак або залишити в машині то вже особиста справа. По мемуарам навіть радянські РДГ в Афганістані на групу брали 2-3 лопатки і носили їх в РД.

ToJIiK

Повідомлення ToJIiK » П'ят березня 15, 2013 3:46 pm

Дмитро. Ви не спростовуєте, а підтверджуєте мою думку...

Дмитро

Повідомлення Дмитро » П'ят березня 15, 2013 6:16 pm

ToJIiK писав:Дмитро. Ви не спростовуєте, а підтверджуєте мою думку...
Мабуть я її не зовсім зрозумів)
Як я розумію Ви стверджуєте що роль окопування в сучасності зводиться нанівець. Я ж привів приклад того що навіть РДГ яким не притаманно як піхоті окопуватись, і ті тягали МПЛ на виходи.

Vold
Контактна інформація:

Повідомлення Vold » П'ят березня 15, 2013 8:10 pm

ToJIiK, вам просто повезло, що не я в вас тактику проводив..))

Навіть тимчасова вогнева позиція повинна бути обладнана в інженерному плані.
Ахтунг! Процент ватності на форумі близький до критичного, можливі прориви ворожої агентури.

Fet

Повідомлення Fet » Суб березня 16, 2013 11:33 pm

Vold, я так понимаю, что ToJIiK послужил прототипом одного героя?
В бессильной злобе красные комиссары посылают своих наймитов — дабы мутить народ!

Все, що треба знати про президенство Зеленського: заробітня платня у 5-6 тисяч гривень - це не бідність.

ToJIiK

Повідомлення ToJIiK » Нед березня 17, 2013 6:24 pm

Vold писав:ToJIiK, вам просто повезло, що не я в вас тактику проводив..))
Мабуть...такі да!
Якщо Ви не розрізняєте доцільність "таскання" маленької лопатки і інженерне забезпечення бою. 4 "великі" лопати принесуть більше користі ніж 8 "маленьких" (хотів викласти силку на відео, та воно занадто тривале).
Маленька лопатка зручна при переносці, нею солдат може копати, лежачи під ворожим вогнем, ставити чи знімати міни зручніше малою лопаткою та мало для чого може пригодитись МПЛ... Без безпосереднього зіткнення з ворогом, в обороні копай собі чим хочеш, хоч БТМ, а от у наступі МПЛ (вразі невдалої атаки) бралась за призначену їй роботу. Залягли, окопались. А навіщо атакували...завдання не виконали, втратили час (ворог зосередить зусилля), артилерія та міномети "дозакопають" уцілілих. При безпосередньму зіткненні з ворогом, організація оборони можлива за умови, що ворог не має достатньо сил і рішучості просуватись в перед. Бо тоді зупинка своїх військ буде йому подарунком. З досвіду минулих воєн застосовувались ар'єргарди, які прикривали відрив своїх військ щоб ті могли зайняти оборону (часто на заздалегідь підготовлених позиціях). Ар'єргарди чередували контратаки з відходом, тільки так уповільнювався наступ. Цей досвід відходить у минуле бо тоді були багатомільйонні армії, існував суцільний фронт. В 2008 в Осетії опорний пункт грузин (протитанкова батарея прикрита піхотою), що заважав просуванню колони російських військ, обійшли бійці батальону "Восток"...

Для чого я викладаю "свої думи"...може мені теж варто поститись коротко типу "лол", "такі да"...ото польза форуму буде...

Дмитро

Повідомлення Дмитро » Нед березня 17, 2013 8:27 pm

ToJIiK щодо користі окопування почитайте В.Миронов "Я был на этой войне". Там про штурм Грозного. От там яскраво показано для чого та лопатка треба і як окопувались без неї а просто шматком асфальту.

Vold
Контактна інформація:

Повідомлення Vold » Нед березня 17, 2013 9:02 pm

мудрі люди вчили тримати в атаці лопатку спереду, черенком за пояс, щоб серце прикривала.
Ахтунг! Процент ватності на форумі близький до критичного, можливі прориви ворожої агентури.

ToJIiK

Повідомлення ToJIiK » Нед березня 17, 2013 9:24 pm

Дмитро, дякую за посилання. Слухав скорочену версію. Не буду ні чого казати про сам твір. Так, щоб вижити, автор копав шматком металу укриття. Проте він пізніше підводить голову, щоб пересвідчитись, чи не йдуть бойовики в атаку...
Брат моєї бабусі лежав у Венгрії пораненим до темноти ( не стогнав і не ворушивсь) на нейтральній полосі, поки його не евакуювали до шпиталю. Як йому мала допомогти лопатка? Яке це має значення для тактики підрозділів?

Відповісти