Сторінка 1 з 4

Як поводити себе при укусі гадюки чи інших змій?

Додано: Пон березня 30, 2009 11:02 pm
ХаракТерниК
Знаю (неперевірений мною) спосіб. ;)
Якщо вкусила отруйна гадюка, треба випити 2-4 л. води і лягти на певний час на землю.
В такому випадку, кажуть, що будуть дуже сильні болі в серці, але вижити можна. :shock:


Хто ще які знає способи?

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Вів березня 31, 2009 5:10 pm
TankisT
я ніби знаю, що треба терміново і туго перев"язати місце, яке чуть вище укусу і ні в якому разі отруту не відсмоктувати... просто не завжди є 2-4 л. води з собою і бажання тупо лягти і чекати поки пройде

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Сер квітня 01, 2009 5:08 pm
ХаракТерниК
Чи правда, що змії бояться вовни.
І взагалі, яких матеріалів вони не можуть трпіти?

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Чет квітня 02, 2009 11:30 am
ТАРАС
TankisT писав:я ніби знаю, що треба терміново і туго перев"язати місце, яке чуть вище укусу і ні в якому разі отруту не відсмоктувати... просто не завжди є 2-4 л. води з собою і бажання тупо лягти і чекати поки пройде
Правильно про перев"язати, біологія 9 клас)

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Пон травня 25, 2009 7:34 pm
Harry
На місці укусу гадюки видно дві точкові ранки від отруйних зубів. Укус гадюки викликає наростаючий біль. За крововиливом розповсюджується затікання. При попаданні отрути в кров загальна реакція може розвиватися зразу або через деякий час – півгодини, годину. Найчастіше це відбувається через 15-20 хвилин (дані з різних джерел). З’являеться в’ялість, головний біль, нудота, інколи рвота, пришвидшений пульс, крутиться голова. Отрута звичайної гадюки за механізмом токсичної дії є отрутою переважно геморрагичної (яка викликає крововилив), кровозгортаючої і місцевої некротичної дії. Чим ближче місце укусу до голови, тим він небезпечніший. Навесні отрута гадюки більш токсична, ніж влітку.

Перша допомога при укусі звичайної гадюки. В більшості літературнах джерел, присвячених першій допомозі при укусі змії, пропонується зразу ж відсмоктувати ротом кров з ранки. Попередньо ранки слід відкрити, стискаючи складки шкіри в області укусу. Кров з отрутою потрібно випльовувати. Продовжувати відсмоктувати потрібно протягом 10-15 хвилин. Після цього рот бажано прополоскати розчином марганцекислого калію або содою. Відсмоктування можуть робити як і сам постраждалий, так і інші. В літературі стверджується, що що ця процедура є безпечною, так як кількість отрути, яка при відсмоктуванні може попасти в організм відсмоктуючого, дуже мала. Негайно розпочате відсмоктування дозволяє видалити 30-50% отрути.

Дуже важливо, щоб уражена кінцівка залишалася нерухомою. Рухи прискорюють розповсюдження отрути в загальній циркуляції крові. Щоб зафіксувати уражену кінцівку, на неї слід накласти шину з підручних матеріалів або фіксуючу повязку. Потерпілому потрібно якнайбільше пити. Допоможе зняти алергічну реакцію на укус прийом 1-2 таблеток антигістамінних препаратів, наприклад: супрастин, дімедрол, тавегіл. Можна закапати 5-6 капель глазоліну або саноріну в ніс і ранку від укусу.

При укусах звичайних гадюк не слід накладати на уражену кінцівку жгут, який звичайно застосовується при укусах кобри. Отрути цих змій мають різні механізми токсичної дії. Специфічні протиотрутні сиворотки, наприклад, “анти-гюрза”, при укусах звичайних гадюк застосовують лише при наданні допомоги дітям віком 3-4 роки і в рідкісних випадках важкого отруєння.

Взято з http://carpathians.org.ua/

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Пон травня 25, 2009 7:54 pm
Harry
Консультувався з лікарями, кажуть що написано - правда. Ще кажуть що навіть якщо нічо не робити, а доставити якомога швидше в лікарню (година -дві) то жити будеш.

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Вів липня 14, 2009 10:57 pm
ТАРАС
:/Ну а якісь народні способи?

Re: Як поводити себе при укусі гадюки?

Додано: Сер липня 15, 2009 2:05 pm
Harry
народні способи ? укус гадюки штука болісна і небезпечна (а якщо у людини проблеми з серцем - так тим більше), тому бажано звертатися до професіоналів.
P.S. нещодавно бачив в аптеці антидот від укусу гадюки - шприц-тюбік.

Re: Як поводити себе при укусі гадюки чи інших змій?

Додано: Вів липня 26, 2011 9:47 pm
хомячек
У меня после 4х литров воды откажут почки. Полтора литра - еще туда-сюда.


..этож не пиво в конце концов. :mrgreen:

Re: Як поводити себе при укусі гадюки чи інших змій?

Додано: Вів липня 26, 2011 10:32 pm
axel
Знаю, що намет треба хвойними гілками обложити це їх відлякує, не знаю наскільки правда, але завжди у горах так роблю тьфу, тьфу, тьфу.... поки що не залазили....