ГРУЗІЯ

Аватар користувача
Віктор
Повідомлень: 5337
З нами з: Суб листопада 14, 2009 9:09 pm
Звідки: Бахмут

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Віктор » Сер травня 23, 2012 4:49 pm

Олег писав:На 26 мая заявлен показ грузинского танка http://gurkhan.blogspot.com/2012/05/blog-post_8189.html
У Грузії немає настільки потужної важкої промисловості, щоб самим клепати танки не тільки для себе, але й на експорт, тим більше у ті країни, про які марить божевільний гуркхан...
Ввічливий, як москаль у Криму.
Натягувати сову на глобус має право тільки воєнна розвідка України.

Аватар користувача
Олег
Повідомлень: 7076
З нами з: Пон жовтня 19, 2009 9:04 pm
Звідки: Украина

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Олег » Сер травня 23, 2012 4:51 pm

Может речь идёт о модернизации имеющихся в грузии Т-72, с использованием собственніх комплектующих

Аватар користувача
Antua
Повідомлень: 410
З нами з: Суб вересня 19, 2009 3:48 am
Звідки: Buenos Aires

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Antua » Вів травня 29, 2012 4:09 am

Грузинська штурмова гвинтівка G-5 :!:
http://mil.in.ua/novyny/gruzynska-shtur ... ntivka-g-5

G-5
Зображення
"З таким братом краще бути сиротою!"

Аватар користувача
Fet
Повідомлень: 17054
З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Fet » Сер червня 06, 2012 4:17 pm

Олег писав:На 26 мая заявлен показ грузинского танка http://gurkhan.blogspot.com/2012/05/blog-post_8189.html
Дули-пердули! Симка.
Зображення
В бессильной злобе красные комиссары посылают своих наймитов — дабы мутить народ!

Все, що треба знати про президенство Зеленського: заробітня платня у 5-6 тисяч гривень - це не бідність.

Аватар користувача
руль75
Експерт
Повідомлень: 775
З нами з: Пон квітня 20, 2009 7:36 pm

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення руль75 » Чет червня 21, 2012 7:05 pm

Дислокація ЗС Грузії станом на 1 серпня 2011 року (за версією ЗВО №3/2012)

Аватар користувача
руль75
Експерт
Повідомлень: 775
З нами з: Пон квітня 20, 2009 7:36 pm

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення руль75 » Чет червня 21, 2012 9:33 pm

За матеріалами ЗВО № 3/2012:

ЗБРОЙНІ СИЛИ ГРУЗІЇ І СИСТЕМА ЇХ ПІДГОТОВКИ

Грузинське керівництво розглядає національну армію в якості важливого інструменту забезпечення безпеки держави і залишає за собою право використовувати збройні сили (ЗС) для спільної оборони в рамках угод і договорів, укладених з іншими державами і союзами. Крім того, вони можуть бути задіяні з метою сприяння правоохоронним структурам у врегулюванні гострих внутрішньополітичних криз, ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф, вирішення завдань боротьби з терористами і кримінальними елементами. В доктринальних документах Грузії як і раніше не виключається залучення національних ЗС до силового вирішення суперечностей з сусідніми державами, в тому числі щодо Абхазії і Південної Осетії.
Нова концепція національної безпеки країни, затверджена парламентом Грузії в грудні 2011 року, закріпила євроатлантичну спрямованість дій керівництва країни і курс на будівництво збройних сил за західним зразком. Згідно з цим документом Росія є головною військовою загрозою для республіки.
На ЗС Грузії відповідно до «Закону про оборону» покладено вирішення наступних завдань:
- забезпечення виконання політичних рішень, прийнятих виконавчою і законодавчої владою Грузії в сфері оборони;
- виявлення загроз з урахуванням існуючої військово-політичної обстановки;
- підтримка військових формувань в стані високої бойової готовності;
- розробка пропозицій з удосконалення організаційної структури ЗС;
- виконання завдань з військового співробітництва відповідно до міжнародних договорів та угод.
Згідно з конституцією верховним головнокомандуючим ЗС є президент країни.
Розробка військової доктрини держави, визначення основних напрямів будівництва збройних сил і їх всебічне забезпечення знаходяться в компетенції міністра оборони республіки (цивільна особа). З серпня 2009 року цей пост займає Б. Ахалая.
Оперативне керівництво ЗС покладено на начальника об'єднаного штабу (ОШ). З березня 2009 року цей пост займає генерал-майор Д. Чанкотадзе.
Після поразки в ході серпневих подій 2008 року керівництво Грузії провело реформування національних ЗС. Зокрема, в 2009 році сили морської оборони як вид збройних сил припинили своє існування. Корабельний склад, берегова інфраструктура, а також особовий склад були передані береговій охороні департаменту прикордонної поліції МВС Грузії. У 2010 році були розформовані ВПС, а на їх базі створено сили ППО і авіація сухопутних військ.
Фінансування перетворень, що проводяться в ЗС Грузії здійснюється з коштів державного бюджету, а також за рахунок допомоги, що надається країнами членами НАТО. У 2012 році офіційний Тбілісі планує витратити на військові цілі 406 млн доларів (оборонний бюджет 2011 року склав 427 млн доларів) Основним закордонним донором в питаннях надання Грузії військової допомоги є Сполучені Штати. У 2012 році в рамках американських програм «Навчання та підготовка іноземних фахівців (ІМЕТ)» та «Надання фінансової допомоги на військові потреби іноземним державам (ТМР)» грузинській стороні передбачається виділити 2 млн і 16 млн доларів відповідно. Допомога надходить також з Туреччини у вигляді поставок транспортних засобів, зв'язкового обладнання, обчислювальної техніки, а також різного військового спорядження. Раніше практикувалося пряме перерахування фінансових коштів на реалізацію грузинських військових програм Анкарою.
ЗС Грузії в даний час організаційно складаються з сухопутних військ, сил спеціальних операцій (ССО), національної гвардії, а також частин і установ центрального підпорядкування. В загрозливий період і воєнний час в оперативне підпорядкування командуванню збройних сил передаються підрозділи департаменту прикордонної поліції МВС (більше 5 тис. осіб). Загальна чисельність ЗС складає 37,8 тис. осіб. Мобілізаційний ресурс держави близько 300 тис.
Сухопутні війська є єдиним видом ЗС Грузії, які призначені для ведення бойових дій самостійно та у взаємодії з національною гвардією і ССО. Їх чисельність близько 23,5 тис. осіб. У бойовий склад сухопутних військ входять: десять бригад (п'ять піхотних, дві артилерійські, інженерна, авіаційна і ППО); п'ять окремих батальйонів - два легких піхотних (олпб), зв'язку (обз), радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби (об РЕР і РЕБ), медичний (омедб); гелікоптерна база. Основним тактичним з'єднанням СВ є бригада. Піхотна бригада структурно включає три піхотних і змішаний танковий батальйони, артилерійський дивізіон, батальйон забезпечення і п'ять рот (штабна, медична, розвідувальна, зв'язку, інженерна). Загальна чисельність піхотної бригади 3200-3500 осіб. На озброєнні СВ є близько 170 танків (Т-55, Т-72), 210 гармат польової артилерії, мінометів і РСЗВ калібру 100 мм і більше, 310 бойових броньованих машин (БМП-1/2, БТР-70/80, «Едждер»). Військова техніка в основному радянської розробки. Значне її кількість була модернізовано ізраїльськими та українськими компаніями. У 2009 році турецькою фірмою «Нурол Макіна» були поставлені 70 БТР «Едждер». Грузія стала першою і єдиною країною, що володіє даними машинами (командування ЗС Туреччини так і не прийняло їх на озброєння). Грузинське керівництво проявляє підвищену зацікавленість в розвидку власного військово-промислового комплексу. Зокрема, на ВАТ «Тбілаві-амшені» налагоджено дослідне виробництво колісних бойових броньованих машин (ББМ) «Дідгорі-1 і -2». Дані зразки військової техніки зібрані з комплектуючих, що поставляються з-за кордону, і мають обмежені бойові та експлуатаційні можливості. Організація серійного виробництва цих ББМ дозволить в перспективі замінити вантажні автомобілі, що використовуються в даний час для перекидання піхотних підрозділів.
Демонстрація перших зразків «Дідгорі» була присвячена до військового параду з нагоди святкування Дня незалежності Грузії (26 травня 2011 року). Прийняти «Дідгорі» на озброєння планується після закінчення програми випробувань і усунення численних конструктивних та технічних недоліків. З січня 2008 року грузинське керівництво здійснює поетапний перехід армії на прийняту в НАТО стрілецьку автоматичну зброю калібру 5,56 мм. Автомати АК-47 і АК-74 передаються в резервні формування і на склади. У війська надходять американські штурмові гвинтівки М4АЗ.
Авіація сухопутних військ має статус роду військ. До її складу входять авіаційна бригада (Марнеулі) і гелікоптерна база (Новоалекееевка, передмістя Тбілісі). Основою бойової авіації є штурмовики Су-25 (14 одиниць, в тому числі п'ять Су-25К «Міміно», обладнаних на ВАТ «Тбілавіамшені» за участю ізраїльських фахівців сучасної авіонікою). Грузинські ЗС володіють також вісьмома навчально-бойовими літаками L-39 «Альбатрос», 40 гелікоптерами (Ми-24, Ми-8, Ми-14 і Uн-1Н «Ірокез»), військово-транспортними літаками (один Ан-28, шість Ан-2) та розвідувальними безпілотними літальними апаратами ізраїльського виробництва «Гермес-450». Авіаційна техніка базується на трьох аеродромах: Марнеулі (Су-25, L-39, Ан-2), Новоолексіївка (Ми-8/14/24, Uн-1Н «Ірокез») і Копітнарі (Ми-8/24 ).
Можливість ведення повітряної розвідки за допомогою сучасних безпілотних засобів виділяється західними військовими експертами, як одна з небагатьох позитивних рис грузинської армії. Разом з тим майнові та фінансові суперечки Тбілісі з Тель-Авівом, пов'язані з частковою несплатою грузинами поставок БПЛА "Гермес-450», суттєво обмежили подальшу взаємодію сторін у сфері військово-технічного співробітництва.
Завдання прикриття військ від повітряного противника виконує бригада ППО (на її озброєнні перебувають зенітні ракетні комплекси «Бук-М1», «Оса-АКМ», а також виготовлені в Ізраїлі «Спайдер») та підрозділи ППО загальновійськових з'єднань (оснащені ПЗРК і зенітної артилерією).
Грузія має розвинену мережу радіолокаційних станцій подвійного призначення, що дозволяє повністю контролювати обстановку в повітряному просторі країни, але тільки на великих висотах. З жовтня 2007 року Грузія включена в систему НАТО з обміну даними про повітряну обстановку (АSDЕ) в результаті чого грузинська сторона отримала доступ до даних, що надходять від радіолокаційний засобів інших держав - учасниць і партнерів по альянсу.
Відсутність профільних військових навчальних закладів та полігонних комплексів не дозволяє Грузії самостійно готувати технічних фахівців з експлуатації зенітних і радіотехнічних комплексів, що негативно впливає на боєздатність сил ППО. Закордонна допомога, що надається в цій області не вирішує всіх існуючих проблем.
Сили спеціальних операцій призначені для ведення розвідки, спеціальних і контртерористичних операцій, підпорядковуються безпосередньо начальникові ОШ збройних сил Грузії. Їх основа - група спеціальних операцій (формування бригадного рівня), що включає штаб, батальйони спецназу і підрозділи забезпечення. На озброєнні є стрілецьке зброя, легкоброньована техніка, а також автомобілі підвищеної прохідності.
Національна гвардії (НГ) основа резерву збройних сил Грузії. НГ має статус департаменту та підпорядкована начальнику об'єднаного штабу. Чисельність кадрового складу близько 500 чоловік. До складу національної гвардії входять: штаб, дві піхотні бригади резерву, навчальний центр, підрозділ забезпечення, почесний караул і оркестр. Чисельність підготовленого резерву НГ складає більше 35 тис. чоловік. Відповідно до планів грузинського керівництва, до 2012 року число навчених резервістів в країні планується довести до 100 тис., а до 2015-го - до 200 тис чоловік.
Існуюча до серпня 2008 року система підготовки резервістів національної гвардії після поразки Грузії була визнана неефективною. У 2009 році в країні прийнята нова «Концепція комплектування та підготовки військового резерву», згідно з якою в 2010-му закон «Про військову резервну службу» був перероблений. У новій його редакції на НГ покладені три основні функції:
- забезпечення безпеки держави при відбитті нападу зовнішнього противника відповідно до планів бойового застосування ОШ ЗС Грузії;
- ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих і техногенних катастроф;
- охорона важливих стратегічних об'єктів , припинення масових заворушень і проведення заходів цивільної оборони.
Нова організація служби резерву передбачає поділ її на обов’язкову і добровільну. Обов'язковий резерв комплектується громадянами у віці до 40 років, придатними до військової служби, а також колишніми військовослужбовцями будь-яких військових звань та статі. В добровільний резерв можуть вступити особи у віці не молодше 27 років, в тому числі що вже пройшли військову підготовку. Після зарахування до складу резервної служби з резервістами укладається контракт на чотири роки, згідно з яким передбачені їх 45-денна підготовка та додаткові збори тривалістю п'ять днів раз на рік. Тренування резервістів НГ Грузії проводяться у відповідності до системи навчання, прийнятої в національній гвардії ЗС США. При цьому особлива увага приділяється підготовці до участі в контртерористичних операціях, зокрема відпрацьовуються питання блокування населених пунктів і ведення бою в міських умовах, а також перехід до партизанських дій.
Керівництво органами і частинами центрального підпорядкування здійснюють міністерство оборони та ОШ ЗС Грузії. До частин і установ центрального підпорядкування відносяться: командування навчально-бойової підготовки і військової освіти, департамент військової поліції (батальйон військової поліції) і командування тилу. Командування навчально-бойової підготовки і військової освіти відповідає за вдосконалення системи підготовки військових кадрів, контроль та координацію у сфері військової освіти. Навчання військовослужбовців здійснюється за стандартами НАТО. В структуру командування входять наступні військові навчальні заклади:
- національна академія оборони ім. Давида Агмашенебелі (Горі) - підготовка молодших офіцерських кадрів, а також перепідготовка командного складу різного рівня;
- школа підготовки сержантів (Горі) - професійне навчання та переподготовка сержантського складу;
- національний навчальний центр «Крцанісі» (Крцанісі) - базова військова та спеціалізована підготовка військовослужбовців:
- бронетанковий навчальний центр (Ахалцихе) - підготовка екіпажів механизованих і бронетанкових підрозділів;
- навчальний центр гірської підготовки (Сачхере) - гірська військова підготовка військовослужбовців, у тому числі з країн - членів НАТО та партнерів Грузії.
Навчання офіцерів в академії здійснюється за введеними у 2011 році програмами підготовки бакалаврів (чотири роки) і магістрів (два роки). В бакалаврат приймаються громадяни віком до 24 років з середньою освітою. Вступники до академії з урахуванням результатів тестування можуть вибрати одну із спеціальностей командирів піхотних, танкових, артилерійських, інженерних, а також авіаційних і протиповітряних підрозділів. Частина дисциплін і курсів викладається іноземними мовами американськими, британськими, німецькими і турецькими військовими фахівцями. Методичні розробки і навчальні посібники надаються командуванням ЗС США.
Навчання молодшого командного складу здійснюється на базі школи підготовки сержантів у м. Горі за 12-тижневою програмою. З 2006 року в даному закладі готують тільки спеціально відібраних військовослужбовців контрактної служби, що підписали новий контракт на строк не менше п'яти років. Допомогу в організації цього процесу надають військові спе ¬ ціалістів із США і ФРН.
Комплектування збройних сил здійснюється відповідно до законів Грузії «Про військовий обов'язок і військову службу» (2005) та «Про статус військовослужбовця» (2004) Передбачена служба за призовом, контрактом та в резерві. Обовязковому призову підлягають всі громадяни республіки чоловічої статі у віці від 18 до 27 років. Термін обов'язкової військової служби 12 місяців (для випускників вузів шість місяців). Громадяни країни мають право обрати альтернативну службу тривалістю 24 місяці (для випускників вузів 18 місяців). Особи віком до 35 років, які відслужили строкову службу в ЗС або пройшли підготовку в якості резервістів НГ, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на конкурсній основі. При цьому первинний контракт укладається терміном на три роки.
Загальне число військовослужбовців строкової служби в 2011 році збільшилася в порівняно з 2010-м більш ніж в 1,6 рази і склало близько 8 тис. чоловік. У 2012 році в ході весняного призову в ЗС планується призвати не менше 2,4 тис. осіб.
За поглядами керівництва грузинського оборонного відомства, одним з важливих навчань військ є їх участь в операціях з підтримки миру. У зв'язку з цим з вересня 2009 року в навчальному центрі «Крцанісі» здійснюється підготовка грузинських військовослужбовців для участі в операціях Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані. За сприяння американських інструкторів через подібні тренування пройшли чотири піхотних батальйони, що зформовані в основному з військовослужбовців 3-ї піхотної бригади, чисельністю близько 750 осіб кожен.
Контингент ЗС Грузії в Афганістані в даний час представлений одним підсиленим батальйоном (близько 750 чоловік) і змішаної ротою (до 175), які беруть участь у діяльності МССБ в складі американського (провінція Гільменд) і французького (передмістя Кабула) військових контингентів на ротаційній основі. Крім того, одна група грузинських інструкторів-артилеристів спільно з французами займається навчанням афганських військовослужбовців у провінції Нангархар. У 2012 році Тбілісі планується збільшити чисельність національного військового контингенту до 1680 чоловік, направивши до Афганістану ще один піхотний батальйон.

Аватар користувача
Alexeizin
Експерт
Повідомлень: 17251
З нами з: П'ят травня 25, 2012 11:35 am
Звідки: Одеса

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Alexeizin » Вів липня 31, 2012 5:06 pm

Цікава таблиця:
Зображення
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

Аватар користувача
Олег
Повідомлень: 7076
З нами з: Пон жовтня 19, 2009 9:04 pm
Звідки: Украина

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Олег » Вів липня 31, 2012 5:16 pm

Данные уже устаревшие , Руль75 приводил более свежие данные с журнала "Зарубежное военное обозрение"

Аватар користувача
Alexeizin
Експерт
Повідомлень: 17251
З нами з: П'ят травня 25, 2012 11:35 am
Звідки: Одеса

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Alexeizin » Вів липня 31, 2012 5:19 pm

Олег писав:Данные уже устаревшие , Руль75 приводил более свежие данные с журнала "Зарубежное военное обозрение"
Так, я читав, але різниця не дуже значна, а так наглядніше.
Щоб загинути за країну смертю героя багато розуму не потрібно, значно розумніше зробити так, щоб смертю героя за свою країну загинув солдат противника.

Аватар користувача
Олег
Повідомлень: 7076
З нами з: Пон жовтня 19, 2009 9:04 pm
Звідки: Украина

Re: ГРУЗІЯ

Повідомлення Олег » Вів липня 31, 2012 5:27 pm

Кто встречал более подробную информацию о системе резервистов Грузии???? После войны 2008 года, на основе учтённых ошибок, система службы врезерве поменялась - было бы интересно сравнить её с нашей...

Відповісти