Приватні військові компанії

marseille
Експерт

Приватні військові компанії

Повідомлення marseille » Сер листопада 10, 2010 1:40 am

Сегодня пришла новость, что в российской Госдуме готовят законопроект, который позволит частным охранным фирмам работать за границей с оружием в руках, как это уже долгое время делает печально известный американский BlackWater.

http://rozvidka.livejournal.com/151459.html

В Украине тоже были некоторые подвижки по этому поводу. Собирались посылать контингент и в Аденский залив и в Афганистан.
http://rozvidka.livejournal.com/16141.html

Кроме того, я слышал, что Василий Крутов - генерал СБУ, бывший глава "Альфы" выходил с таким предложением уже давно, но его не поддержали.

Лично я считаю, что частные военные компании (ЧВК) это шанс достойной работы и достойной зарплаты для тех людей, которые выбрали армию своей работой. А также возможность для бывших спецназовцев не загубить свои навыки, в которые государство вкладывало сотни тысяч денег...

Нужны ли Украине ЧВК? Какие будут мнения господа?

Олег

Re: Частные военные корпорации

Повідомлення Олег » Сер листопада 10, 2010 8:00 am

Я за! ЧВК -ето дополнительная прибыль в бюджет ,а те кому подходит такая работа и так активно вербуются за границу ,и нет ничего плохого в желании человека повоевать или заработать на етом деньги.
К томуже етот бизнес расшыряет возможности спецслужб: -сбор разведданных контрактёрами в зоне боевых действий , -участвие ЧВК в ,,силовых,, операциях зарубежём под курированием украинских с-служб без привлечения ВС (тоесть без официального участвия нашей страны)

marseille
Експерт

Повідомлення marseille » Сер листопада 10, 2010 10:06 am

Вот и Вы тоже :) ...

Я на блоге столкнулся с мнением, что ЧВК расценивают как наемников, которыми они ИМХО не являются. Например, мне кажется, что даже тот же BlackWater и Французский легион - это в корне разные вещи.

ИМХО - ЧВК - это структуры, которые занимаются профессиональным обеспечением безопасности по заказу частных лиц в заказанном объеме, и могут применять оружие если того потребует ситуация.
Я думаю, что глупо было бы предполагать, что ЧВК могут выполнять задания "нападающего" характера.
У нас например большое количество охранных агентств, которые принимают участие в рейдерских захватах (в том числе у меня есть информация, что такой подход используется нашими и в некоторых зарубежных странах).

Особенностью российской перспективы, является возможность использовать ЧВК за рубежом - для охраны бизнеса, лиц или других объектов. А это очень перспективный бизнес в той же Африке или на Ближнем Востоке.

_Aleks_

Повідомлення _Aleks_ » Сер листопада 10, 2010 10:14 am

marseille писав: Нужны ли Украине ЧВК? Какие будут мнения господа?
Звичайно! Це надзвичайно цікаво та своєчасно. При чому спектр та масштаб дій таких компаній може бути значно ширшим аніж зараз. Як на мене, сучасні ЗС (і далеко не лише українські - в нас тут окрема велика біда) є багато в чому архаічними і не відповідають викликам сучасності. Наприклад, миротворчі, чисті протипартизанські / протипіратські операції можна було б віддати ПВК практично повністю. І, думаю, вони здатні виконувати ці задачі ефективніше, швидше і незрівнянно дешевше за частини національних ЗС ;) .
Але ж питання лежить не в площині "потрібні не потрібні". І не в тім чи насправді буде хтось цим займатись (тут все очевидно :lol: ). Питання в несприйнятті таких структур на міжнародному рівні. Практично, успішно цим займаються лише США. Вони можуть собі дозволити закривати очі на норми міжнародного права. А от ми - не зможемо ;) .
marseille писав:Вот и Вы тоже :) ...
Например, мне кажется, что даже тот же BlackWater и Французский легион - это в корне разные вещи.

ИМХО - ЧВК - это структуры, которые занимаются профессиональным обеспечением безопасности по заказу частных лиц в заказанном объеме, и могут применять оружие если того потребует ситуация.
Я думаю, что глупо было бы предполагать, что ЧВК могут выполнять задания "нападающего" характера.
Я тут дотримуюсь принципово іншої точки зору і розглядаю ПВК як свого роду армії / військові структури приватних компанії (що перебувають, звичайно і чітким контролем держав). Принаймні в перспективі. Звичайно, зараз BlackWater и Французский легион це різні речі за структупрою, можливостями та задачами. Було б дуже цікаво максимально їх наблизити і подивитись що з цього вийде ;) .
Тож, як на мене, ПВК цілком могли б виконувати замовлення також державних структур, держав та навіть міжнародної спільноти. Наприклад, ті самі миротворчі, протипартизанські / протипіратські задачі. Впевнений, що конкуренція зі структурами державних та міждержавних бюрократій пішла б справі на користь. Чесна конкуренція вона взагалі лише на користь ... ;)

marseille
Експерт

Повідомлення marseille » Сер листопада 10, 2010 10:37 am

_Aleks_ писав:А от ми - не зможемо ;) .
ну росіяни ж працюють...
А наших миротворців взагалі достобіса по світу.
_Aleks_ писав:ПВК цілком могли б виконувати замовлення також державних структур
Ну можливо я теж не зовсім правильно висловився.
Звичайно могли б. Аутсорсинг ніхто не відміняв, і Ви праві, могли б це робити ефективніше і дешевше.
Однак, я думаю, що в тому і полягає міжнародне не сприйняття і стурбованість, що такі структури мжуть використовуватися для оффенсивних цілей. Це значно "підпорчує" їм імідж.

Думаю, що основна проблема законодавчого врегулювання буду полягати саме у визначенні та регламентації цілей і задач таких структур.

Олег

Повідомлення Олег » Сер листопада 10, 2010 10:43 am

marseille писав:Вот и Вы тоже :) ...

Я на блоге столкнулся с мнением, что ЧВК расценивают как наемников, которыми они ИМХО не являются. Например, мне кажется, что даже тот же BlackWater и Французский легион - это в корне разные вещи.

Рассматривая их правовой статус с точки зрения международных правовых норм, мы уйдём от сути вопроса.
Их статус на данный момент не определён- но то что они не комбатанты ето точно (поскольку не являются в/с какой-либо стороны, и добровольно также не участвуют) . Но как по мне статус не важен-важна выгода для государства, США всю свою историю нарушает и подстраивает международное право под себя- и етому нужно учится и нам. Ещё напомню епизод с истории: Иван Сирко с Запорожцами (около 1600ч) помог французам взять Дюнкерк (французы оплачивали участвие козаков в походе) -надо вспоминать наш козацкий дух...

Сергей

Повідомлення Сергей » Сер листопада 10, 2010 11:17 am

Ну инфа про ЧВК в России не нова.Газпрому еще 2 года назад вроде разрешили их иметь.Просто монополию решили упразднить и расширить список.Думается тут еще и политический ход.Тоже МО РФ как и Пентагон может давать подряды ЧВК когда использование обычных ВС не желательно.

_Aleks_

Повідомлення _Aleks_ » Сер листопада 10, 2010 12:09 pm

marseille писав: ну росіяни ж працюють...
А наших миротворців взагалі достобіса по світу.
Поки росіяни працюють лише на власній території.
Дуже сумніваюсь в спроможності нинішнього керівництва України в тій самій мірі їгнорувати певні норми міжнародного права що й США. На це поки неспроможні і значно сильніші та впливовіші держави ;).

Купа наших миротворців всюди де лише можна взагалі окреме і цікаве питання. Практично, на безпеку власне України їх діяльність впливає дуже мало. Інакше вони б знаходились в Придністровї та в Абхазії / Південній Осетії. Чи принаймні всіляко намагались би туди потрапити.
_Aleks_ писав: Думаю, що основна проблема законодавчого врегулювання буду полягати саме у визначенні та регламентації цілей і задач таких структур.
Згоден. Але є й ще одна причина: небажання національних та міжнародних бюрократій втрачати монополію. В т.ч. на силові дії.
Сергей писав:...Тоже МО РФ как и Пентагон может давать подряды ЧВК когда использование обычных ВС не желательно.
В діяльності таких структур в самій РФ, дійсно, нічого нового.
А от щодо підрядів ПВК від Пентагону - не чув про подібне. Принаймні напряму. Здається, робота військових та контракторів в Іраку завжди чітко розмежовувалась. Контрактори займались власними справами, отримуючи замовлення від приватних фірм.

marseille
Експерт

Повідомлення marseille » Сер листопада 10, 2010 1:06 pm

Все ж таки потрібно розмежувати, що конкретно ми маємо на увазі під "приватними послугами ПВК".
Яку діяльність і який спектр завдань? Бо мене не полишає сумнів, що говорячи про "монополію на силові дії", ми приписуємо ПВК не властиві функції.

Можна скористатись досвідом BlackWater або російського "Антитеррор-Орел".

_Aleks_

Повідомлення _Aleks_ » Сер листопада 10, 2010 1:29 pm

marseille писав:Все ж таки потрібно розмежувати, що конкретно ми маємо на увазі під "приватними послугами ПВК".
Яку діяльність і який спектр завдань? ...
Якщо це послуги приватним фірмам: охорона об'єктів, супроводження вантажів, забезпечення особистої безпеки співробітників, навчання / створення служби безпеки даної приватної фірми.

Відповісти