Україна та США

Аватар користувача
JamalUA
Повідомлень: 11234
З нами з: Пон квітня 20, 2015 1:45 am

Re: Україна та США

Повідомлення JamalUA » Чет жовтня 04, 2018 5:57 pm

Сенат США визнав голодомор - геноцидом українців. https://novynarnia.com/2018/10/04/senat ... go-narodu/

Аватар користувача
JamalUA
Повідомлень: 11234
З нами з: Пон квітня 20, 2015 1:45 am

Re: Україна та США

Повідомлення JamalUA » Суб листопада 17, 2018 7:10 pm

“В України нема більшого друга, ніж США”. Про що домовилася Комісія стратегічного партнерства
Прес-служба Міністерства закордонних справ України оприлюднила текст спільної заяви Комісії стратегічного партнерства Україна–США, яка зібралася у Вашингтоні вперше з 2009 року.
У ній американська сторона ще раз наголошує на підтримці незалежності й територіальної цілісності України і неприйнятті російської анексії Криму, а також заявляє про наміри продовжувати військову допомогу.

Зазначається, що за підсумками роботи комісії створено три нові двосторонні робочі групи, які зосередяться зокрема на питаннях протидії російській агресії.

Подаємо повний текст документа.

16 листопада 2018 р. у м. Вашингтон, Округ Колумбія, відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна та Державного секретаря США М.Помпео з метою проведення пленарного засідання Комісії стратегічного партнерства Україна–США, яке покликане відзначити десяту річницю підписання Хартії Україна–США про стратегічне партнерство. Цей документ визначає засадничі принципи взаємин між нашими двома демократіями.
Пленарне засідання також стало нагодою для опрацювання механізмів подальшого досягнення цілей відносин Україна-США, визначених Президентами П.Порошенком та Д.Трампом в ході їх попередніх двосторонніх зустрічей.

Під час Революції Гідності 2014 р. народ України висловив своє прагнення жити в сучасній, демократичній, європейській державі, вільній від корупції та іноземного контролю. З того часу Сполучені Штати надали Україні більш ніж 2,8 млрд. доларів США допомоги та 3 млрд. доларів США кредитних гарантій, щоб допомогти Україні обороняти свою територію та впроваджувати ключові реформи.

Сполучені Штати продовжують стійко підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Міністр закордонних справ П.Клімкін та Держсекретар М.Помпео підтвердили позицію, що співпраця між Україною та Сполученими Штатами базується на спільних інтересах та цінностях, включно із підтримкою демократії, економічної свободи та достатку, суверенітету та територіальної цілісності, енергетичної безпеки та поваги до прав людини і верховенства права.

Вони вирішили започаткувати три нові двосторонні робочі групи, які зосередяться на питаннях безпеки та протидії російській агресії; правах людини та гуманітарних питаннях; а також економіці та енергетиці. Ці групи зустрічатимуться регулярно для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес та націлені на досягнення спільних цілей.

В рамках засідання Комісії стратегічного партнерства у 2018 р. також відбулись інавгураційні сесії кожної із вищезазначених груп.

Безпека та протидія російській агресії

Обидві сторони підкреслили потребу подальшого посилення спроможності України протидіяти російській агресії, вкотре підтвердили важливість Мінських домовленостей для припинення російської агресії, а також наголосили на необхідності відновлення контролю України над своїми територіями, які тимчасово окуповані або контролюються Росією – Кримом та окремими районами Донецької та Луганської областей.

Обидві сторони вирішили, що розміщення повноцінних сил міжнародної безпеки під мандатом ООН на підконтрольних Росії територіях Донбасу, включно із українсько-російським кордоном, створить необхідні безпекові умови для повної імплементації Мінських домовленостей.

Сполучені Штати ще раз підтвердили свою відданість Декларації Держсекретаря Помпео від 25 липня 2018 р. щодо невизнання спроби анексії Криму Росією.

Сполучені Штати засудили агресивні дії Росії проти міжнародних морських перевізників, які прямують Чорним та Азовськими морями та через Керченську протоку до українських портів. Обидві сторони підкреслили, що агресивна діяльність Росії в Азовському морі створила нові безпекові, економічні, соціальні та екологічні загрози для цілого Азовсько-Чорноморського регіону.

Сполучені Штати підтвердили свою відданість справі підтримки санкцій щодо Росії через її агресію проти України доки Росія повністю не виконає Мінські домовленості та не поверне контроль над Кримом Україні.

Сполучені Штати відзначили чергове продовження Україною терміну дії Закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, підкреслили значні зусилля України щодо імплементації Мінських домовленостей, а також закликали Росію виконувати свої зобов’язання згідно з домовленостями.

США та Україна вимагають негайного звільнення українських політичних в’язнів, яких незаконно утримують в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, серед яких Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Сервер Мустафаєв, Емір-Усейн Куку та багато інших.

Сторони засудили так звані незаконні “вибори”, які пройшли на підконтрольних Росії територіях Донбасу 11 листопада 2018 року, і вчергове наголосили, що ці зоркестровані Росією бутафорні “вибори” протирічать її зобов’язанням за Мінськими домовленостями і зневажають Резолюцію РБ ООН 2202 (2015).

Сторони відзначили, що у 2019 році між ними продовжиться широкомасштабна співпраця у галузі безпеки, зокрема допомога на протидію російському втручанню у вибори, спільні навчання і взаємодія у галузі кібербезпеки.

Сторони домовилися про подальше зміцнення військово-технічної співпраці і відзначили надання Сполученими Штатами військової допомоги, яка сприятиме зміцненню обороноздатності України у довгостроковій перспективі.

Сполучені Штати Америки та Україна підтвердили важливість Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року і закликали Росію виконувати свої зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Україна вчергове підтвердила, що членство в НАТО залишається її стратегічним пріоритетом, який віднедавна був закріплений у національному законодавстві. Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які були зафіксовані у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну у якості повноправного члена Альянсу. США підтримують зусилля України, спрямовані на імплементацію безпекових реформ, зазначених у Законі «Про національну безпеку України», а також відзначають продовження участі України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у всьому світі.

Верховенство права і гуманітарні питання

Сполучені Штати і Україна наголосили на тому, що європейське майбутнє України і її захист від злочинного впливу Росії потребують продовження реалізації реформ і сильних демократичних інститутів, зокрема вільних медіа, активного громадянського суспільства, а також незалежної судової влади, яка може забезпечити неупереджене правосуддя. Україна віддана подальшому зміцненню своїх демократичних інститутів, у тому числі шляхом проведення у 2019 році вільних, справедливих і безпечних президентських і парламентських виборів, відповідно до міжнародних стандартів, а також вітає міжнародну підтримку у цьому питанні.

Сполучені Штати відзначають прагнення України продовжувати реалізацію повномасштабних реформ у судовій і правоохоронній сферах, які сприятимуть зміцненню верховенства права в Україні. США відзначають ухвалення Україною закону про створення незалежного антикорупційного суду, який включає рекомендації МВФ та інших міжнародних партнерів. Україна поновлює своє зобов’язання щодо створення незалежного і дієздатного антикорупційного суду, а також щодо захисту антикорупційних інституцій.

Сторони підкреслюють важливість покращення свободи пересування для цивільних осіб та вдосконалення доступу до урядових послуг і гуманітарної допомоги для усіх українців, які постраждали від російської агресії, включно з тими, які проживають на тимчасово контрольованих чи окупованих Росією територіях.

Сполучені Штати відзначають зусилля України у забезпеченні потреб ВПО, однак обидві сторони погоджуються з тим, що попереду ще багато роботи. Сторони наголошують, що права усіх українців мають забезпечуватися однаково.

США та Україна також обговорили заходи з протидії торгівлі людьми.

Енергетика та економіка

Сполучені Штати підтвердили свої зобов’язання співпрацювати з Україною з метою розвитку її вільної та процвітаючої економіки. США висловили підтримку багатьом економічним реформам, що були запроваджені в Україні, закликали продовжувати їх імплементацію та співпрацю з МВФ та іншими партнерами для досягнення міцного, сталого та інклюзивного економічного розвитку.

Сполучені Штати та Україна підкреслили важливість роботи Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій для нарощування двосторонньої торгівлі та інвестицій шляхом скасування існуючих бар’єрів у торгівлі, покращення регуляторного середовища та ділового клімату.

Обидві сторони мають намір продовжувати спільну роботу у напрямі розвитку та реформування енергетичного сектору України для зміцнення української економіки і посилення безпеки. Україна підкреслила намір нарощувати власний видобуток нафти та газу, відокремити функції газотранспортної системи, а також висловила зацікавленість в участі американських компаній у цих зусиллях та у програмах, спрямованих на підвищення енергоефективності.

Обидві сторони також підкреслили необхідність продовження транзиту природнього газу територією України та зробили особливий наголос на своїй опозиції до енергетичних проектів, що загрожують енергетичній безпеці та диверсифікації енергопостачання до Європи. Зокрема, Сполучені Штати та Україна підкреслили важливість продовження координації зусиль, спрямованих на припинення реалізації будівництва російських трубопроводів, які зашкодять економічній та стратегічній стабільності України, таких як «Північний потік – 2» та друга лінія «Турецького потоку».

“Міністр закордонних справ Павло Клімкін та Державний секретар Майк Помпео розраховують на подальше зміцнення стратегічного партнерства між Україною і США і домовилися провести наступне засідання Комісії стратегічного партнерства у Києві”, – резюмується в заяві.

Коментуючи результати засідання комісії, Павло Клімкін заявив, що має “гарний настрій” після неї та інших зустрічей з американським керівництвом.

“Вчора Гарний настрій після вчорашнього засідання і зустрічей, сьогодні стартуємо на Галіфакс. Вчора Майк Помпео сказав: “В України немає кращого друга ніж США. Ми з вами!”. У цьому і є сенс нашего стратегічного партнерства. Українці вважають США найкращим другом і союзником. Майк Помпео сказав: “В України немає кращого друга ніж США. Ми з вами!”. У цьому і є сенс нашего стратегічного партнерства. Українці вважають США найкращим другом і союзником”, – написав Клімкін у “Твіттері” 17 листопада.

Сам Майк Помпео зазначив: “Ми продовжуємо стояти з Україною та давати відповідь на російську агресію.”
Підсумки роботи комісії привітав також президент Петро Порошенко.

“Вітаю обнадійливі результати роботи відновленої після тривалої паузи українсько-американської Комісії стратегічного партнерства.
Вдячний Президенту Дональду Трампу, Держсекретареві Помпео та всім американським друзям за надійне плече підтримки і непохитну солідарність з Україною! Закладено надійну основу для нарощування успіху нашої двосторонньої співпраці в політичній, безпековій, оборонній, інвестиційно-економічній та енергетичній галузях”, – ідеться в дописі на ФБ-сторінці Порошенка 17 листопада.

За його словами, спільна заява за результатами засідання “відкриває широкі горизонти партнерства – від спільної протидії російській агресії та зміцнення політики міжнародних санкцій проти Кремля, підтримку інтеграції в НАТО – до зміцнення торговельних відносин, збільшення інвестицій, посилення військового співробітництва та протидії російській енергетичній експансії”.

“Важливими є визнання прогресу України на шляху реформ та у зміцненні нашої оборонної стійкості, рівно як і підтвердження відданості Вашингтону і надалі підтримувати Україну на цьому шляху”, – зауважує президент.

“Ніколи в історії українсько-американські взаємини не були настільки міцними, плідними та багатообіцяючими”, – констатував Петро Порошенко.
https://novynarnia.com/2018/11/17/us-ua ... BnNUJl8dR8
сам документ
https://usa.mfa.gov.ua/ua/press-center/ ... jina--ssha

Olexander
Повідомлень: 1841
З нами з: Вів січня 30, 2018 11:45 am

Re: Україна та США

Повідомлення Olexander » Сер листопада 28, 2018 10:49 am

Законодавці США шпиняють Трампа з усіх боків, щоб той активніше діяв по військовій допомозі Україні та деблокаді Керченської протоки.
https://www.defensenews.com/congress/20 ... -blockade/
Стаття велика, переводити довго.

Аватар користувача
ViktorG
Повідомлень: 3237
З нами з: П'ят січня 03, 2014 1:28 pm
Звідки: Ireland
Контактна інформація:

Re: Україна та США

Повідомлення ViktorG » Суб грудня 22, 2018 5:33 pm

США выделят Украине дополнительные 10 млн долларов на укрепление потенциала военно-морских сил после инцидента в Керченском проливе.
https://cfts.org.ua/news/2018/12/22/ssh ... ikta_50962
То може ти й "Рошену" не їси...?

Аватар користувача
JamalUA
Повідомлень: 11234
З нами з: Пон квітня 20, 2015 1:45 am

Re: Україна та США

Повідомлення JamalUA » Пон грудня 24, 2018 2:05 pm


Vyacheslav
Повідомлень: 403
З нами з: Чет березня 03, 2011 11:07 pm

Re: Україна та США

Повідомлення Vyacheslav » Вів січня 01, 2019 11:42 pm

https://interfax.com.ua/news/general/556665.html
США могут предоставить Украине оружие через 2-3 месяца

Вашингтон может предоставить Киеву оружие и ввести новые санкции против РФ в течение двух-трех месяцев, заявил экс-посол США в Украине, директор Атлантического совета Джон Хербст.

"Уже через 2-3 месяца мы увидим, что США предоставят оружие Киеву и объявят о новых санкциях против России в связи с этой агрессией (в районе Керченского пролива – ИФ). Думаю, в течение ближайших восьми-десяти, максимум – двенадцати недель появится этот более сильный ответ США. И, кроме санкций, это будет военная помощь Украине", – заявил он в интервью "Радио Свобода".

По его словам, последние события дают США достаточно аргументов для того, чтобы поставить Украине противокорабельные ракеты, патрульные корабли и прочее военное оборудование.

"В США достаточно крылатых ракет "Гарпун", в основе действия которых - технологии, разработанные 30 лет назад, - и это то, что мы уже сейчас можем предоставить. А возможно, и гораздо более современные ракеты", – сказал экс-посол.

Среди санкций, которые могут ввести США, Д.Хербст назвал целесообразным ограничение против крупнейшего российского банка, или запрет на вход в американские порты российским судам.

Кроме того, экс-посол США в Украине подчеркнул, что поддержка Украины в американском Конгрессе на данный момент очень сильна. "И она останется как минимум такой же серьезной, а возможно, еще и усилится", – считает Д.Хербст.

По его словам Украина уже много сделала, укрепляя свою оборону на востоке, и должна "теперь подумать над усилением своей обороны на юге. И особенно в районе Азовского моря. Возможно, еще и в районе Одессы. И, надеюсь, после президентских выборов и выборов в Раду мы увидим серьезные намерения относительно изменений, серьезные реформы".

Аватар користувача
JamalUA
Повідомлень: 11234
З нами з: Пон квітня 20, 2015 1:45 am

Re: Україна та США

Повідомлення JamalUA » Сер січня 02, 2019 12:33 am

Походу, нічого толкового в цьому році не отримаємо. Будуть дивитись на наші вибори...

General Dead
Повідомлень: 4289
З нами з: Нед липня 25, 2010 6:21 pm
Звідки: Харків
Контактна інформація:

Re: Україна та США

Повідомлення General Dead » Сер січня 02, 2019 9:45 am

JamalUA писав:
Сер січня 02, 2019 12:33 am
Походу, нічого толкового в цьому році не отримаємо. Будуть дивитись на наші вибори...
После выборов могут дать, если у нас все будет гуд.

Milinuk
Повідомлень: 1473
З нами з: Вів січня 15, 2019 8:48 pm

Re: Україна та США

Повідомлення Milinuk » П'ят березня 01, 2019 5:09 pm

Автор статті через екскурс в історію з ядерним статусом України,втрати чинності договору РСМД-вказує причини через які Україна має право створити балістичні ракети з дальністю ураження від 500 до 1200 км.Також пише ,що західноєвропейські участники НАТО висловлять звичайно занепокоєння,але східні країни -участники НАТО підтримують бажання України .

https://www.washingtonpost.com/politics ... 9444380060
Не стоит отдавать честь тому,кто не может вам ответить

Milinuk
Повідомлень: 1473
З нами з: Вів січня 15, 2019 8:48 pm

Re: Україна та США

Повідомлення Milinuk » Суб червня 01, 2019 8:29 am

Конгресмени представили у Палаті представників проект закону «Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності».Законопроект передбачає посилення підтримки суверенітету України, розширення оборонної допомоги та надання статусу головного військово-політичного союзника США

Про це повідомило посольство України в США. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/u-kongresi-ssha ... 98484.html
посольству би краще текст законопроєкту показати де йдеться про військово-політичний союз України та США,оскільки це дуже серьезна річ,яку має затвердити ВР України і після затвердження в США-фінансові питання переходять на другі рівні,а на перше виходить військовий союз та спільні точки зору на політичній арені.

Військовий союз призведе до взаємної вигоди-Україна отримає гарантію безпеки ,шляхом присутності військ США в себе,а США шляхом нехитрих юридичних процедур отримає можливість перебувати в чорноморському регіоні на постійній основі+розмістити частини рер,реб,ппо ,підрозділи швидкого реагування .
Політична сторона союзу-двояка і невигідна Україні ,оскільки ближні сусіди перебувають в різних відносинах по відношенню до ЕС,НАТО,США..до західного світу взагалі.
Не стоит отдавать честь тому,кто не может вам ответить

Відповісти