Украина- Венгрия

AlexeyI

Re: Украина- Венгрия

Повідомлення AlexeyI » Нед серпня 05, 2018 8:55 pm

divmil писав:
Нед серпня 05, 2018 8:33 pm
Лемки это этническая група, народность, такие как гуцулы например. Насколько я знаю в Карпатах кроме лемков и гуцулов еще одна народность есть, какая не помню...
Тут помню, тут не помню. :)
У Карпатах: лемки, гуцули, буковинці, бойки. І всі вони до ХХ століття були русинами. :geek:

Згадалось...
На полонину приходи в весняний ранок, Побачиш танці наших ніжних бойківчанок...
:)
Колыбелью Московии было кровавое болото монгольского рабства, а не суровая слава эпохи норманнов. А современная Россия есть не что иное, как преображенная Московия. (с) К.Маркс

divmil

Повідомлення divmil » Нед серпня 05, 2018 9:44 pm

AlexeyI писав:
Нед серпня 05, 2018 8:55 pm
divmil писав:
Нед серпня 05, 2018 8:33 pm
Лемки это этническая група, народность, такие как гуцулы например. Насколько я знаю в Карпатах кроме лемков и гуцулов еще одна народность есть, какая не помню...
Тут помню, тут не помню. :)
У Карпатах: лемки, гуцули, буковинці, бойки. І всі вони до ХХ століття були русинами. :geek:

Згадалось...
На полонину приходи в весняний ранок, Побачиш танці наших ніжних бойківчанок...
:)
Точно, бойки :!:
Спасиба товарищ! :)

bodo
Контактна інформація:

Повідомлення bodo » Нед серпня 05, 2018 10:08 pm

Друзі,русинами в Зах.Україні до 19 ст. називали українців. Н-д у Чернівцях є вулиця Руська на якій споконвічно селились українці.

А лемків достатньо було всюди не тільки на Закарпатті мої пращури родом з під Перемешля(сучасна Польща) . Потім правда їх совіти переселили.

AlexeyI

Повідомлення AlexeyI » Нед серпня 05, 2018 10:31 pm

bodo писав:
Нед серпня 05, 2018 10:08 pm
Друзі,русинами в Зах.Україні до 19 ст. називали українців. Н-д у Чернівцях є вулиця Руська на якій споконвічно селились українці.
Ще там є руський базар.:)
Львів, Рівне, Тернопіль теж мають таку вулицю.

ПС! То ви пане bodo з лемків?
Колыбелью Московии было кровавое болото монгольского рабства, а не суровая слава эпохи норманнов. А современная Россия есть не что иное, как преображенная Московия. (с) К.Маркс

bodo
Контактна інформація:

Повідомлення bodo » Нед серпня 05, 2018 10:37 pm

AlexeyI писав:
Нед серпня 05, 2018 10:31 pm
bodo писав:
Ще там є руський базар.:)
Львів, Рівне, Тернопіль теж мають таку вулицю.

ПС! То ви пане bodo з лемків?
Не чистий 15 відсотків так

divmil

Повідомлення divmil » Нед серпня 05, 2018 10:57 pm

bodo писав:

А лемків достатньо було всюди не тільки на Закарпатті мої пращури родом з під Перемешля(сучасна Польща) . Потім правда їх совіти переселили.
Мы в курсе, но это какието не те русины, по крайней мере они это сами заявляют

bodo
Контактна інформація:

Повідомлення bodo » Нед серпня 05, 2018 11:05 pm

divmil писав:
Нед серпня 05, 2018 10:57 pm
bodo писав:

Там вплив РП МП відчутний. Думаю їх просто дурять московити.

AlexeyI

Повідомлення AlexeyI » Нед серпня 05, 2018 11:05 pm

divmil писав:
Нед серпня 05, 2018 10:57 pm
Самые настоящие. Просто часть карпатских украинцев идентифицируют себя отдельным народом русинами, среди них часто распространены фамилии "Русин", "Русинко". Может где в ущельях сохранились, до них не сразу дошло, что русины стали украинцами. :)
Н-р, козак Гаврилюк, по говору, типичный буковинец, хотя родился далеко от Карпат. :)

Josiah

Повідомлення Josiah » Пон серпня 06, 2018 12:48 am

Там вплив РП МП відчутний. Думаю їх просто дурять московити.
в них є своя власна греко-католицька церква, з окремою від угкц ієрархією.

То був обмін населенням, поляків після 45-го року відселили з України в Польщу, а лемків-бойків ПНР навпаки, "голову на голову". Але лемків та бойків в Польщі виявилося більше, тому тих на кого "не вистачило поляків" ПНР відселило в інші регіони Польщі, тз. операція Вісла.

Так, русинами вони називались всі колись (а за часів хмельниччини ще й жителі центральної україни ямнзп). Але зараз існує політичний русинський рух, який проголошує що лемки, бойки, воєводинські русини та деякі інші це не українці, а окремий русинський народ. З окремою (єдиною) мовою тощо. Їх підтримує словацький уряд (з очевидних причин словакам вигідніше мати в себе нацменшину з русинів, аніж з українців), щодо польского не знаю.

Про що я говорю - українському уряду всю незалежність було чхати на українські меншини за західним кордоном і Україна ніякої політики щодо них не вела, ніяких просвітніх чи культурних організацій не створювала. Більш того, Закарпаттям уряд теж не дуже переймався. А от русини свої організації повсюди створювали, в тому числі і на Закарпатті.
Відповідно українська ідентичність серед жителів Словаччини, Польщі, Угорщини чи Сербії не поширилась. А от русинська ідея поширилась не тільки там, але і в українській Закарпатській області.

Це трохи ілюструє, відповідно до цієї теми, чому угорський уряд в Будапешті так переймається етнічними угорцями в Україні, Румунії чи Словаччині (бо бояться їх втратити). І що переймаються вони цим постійно, а не тільки зараз з подачі Москви, як декому здається.
Нам власне кажучи не завадило б у угорців дечому повчитись.
"Нащо вам шлях у те чого у вас нема"

bodo
Контактна інформація:

Повідомлення bodo » Пон серпня 06, 2018 1:31 am

З тими пропагандистами русинами з якими мені доводилось спілкуватись,а я їх бачив мало визнаю, то вони не були уніатами і рускоговорящими (це ще в 2007р. було помоєму). Так що думаю все таки це від росіян йде.

Відповісти