ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:00 pm

Штаб АТО в Донецькій та Луганській областях
ВІДДІЛ ПО РОБОТІ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ

ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач
Збройних Сил України
генерал-полковник В.М. МУЖЕНКО
“___” вересня 2014 року.

ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ


Зазначені методичні рекомендації призначені для організації практичних занять з військовослужбовцями, малими групами під час формування та бойового злагодження підрозділів, які готуються до виконання завдань антитерористичної операції а також під час організації відновлення боєздатності підрозділів у визначених районах.
Рекомендації розроблені перш за все для командирів ротної та взводної ланки, офіцерів по роботі з особовим складом і містять у собі основні положення щодо поради військовослужбовцям щодо ведення бойових дій, поведінки під артилерійськими обстрілами.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:02 pm

ПОРАДИ ДЛЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

І. Небезпечні чинники війни.
В умовах бойових дій небезпечні наступні обставини:
1. Самотність: самотній солдат - зручна жертва для снайпера і диверсанта.
2. Скупчення: безліч солдатів в одному місці - зручна групова ціль для потужної зброї.
3. Сусідство з боєприпасами: можуть вибухнути.
4. Сусідство з важливим об'єктом: можна постраждати у разі його бомбардування.
5. Відкритий простір: ніде сховатися у разі обстрілу.
6. Повільна зміна позицій: супротивник розвідує місце розташування і пристрілюється.
7. Повільне пересування: супротивник може наздогнати, випередити; у транспортний засіб, що повільно рухається, легше вистрілити або кинути гранату.
8. Прямолінійне пересування, регулярність пересувань: супротивник може передбачити майбутнє місце розташування і влаштувати засідку.
9. Пам’ятай! Найбільша небезпека в зоні бойових дій - від мін, снайперів, непридатної питної води.
Всяка дорога, по якій спокійно ходили учора, сьогодні може бути узятою під приціл снайпером або замінованою. Всяке джерело води може виявитися отруєним або зараженим. Вірогідніше отруєння (зараження) джерел із стоячою, а не з поточною, водою. Холерою може бути заражений і джерело з водою, що тече.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:09 pm

ІІ. Сто правил війни у населених пунктах (перевірено досвідом).

1. До кімнати заходите удвох - спочатку граната, потім ви.
2. Підійшовши навіть до відкритих дверей будь-якого приміщення - не входь. Не економ гранати, висмикуй чеку і закочуй першу. Після вибуху через 5 секунд, не висмикуючи чеки, закочуй в приміщення другу і сходу за нею. Хто уціліє від першої, побачивши другу, впаде на підлогу, і закриватиме голову руками - візьмеш живим.
3. Стоячи перед дверима і чекаючи своїх товаришів, що збираються для штурму, притримайте двері, щоб її було не відкрити. Інакше в коридорі побачите або гранату, або ствол.
4. Гранату закочувати по підлозі. Не кидати.
5. Не бігати перед стволом товариша. Ви перекриваєте йому можливість стріляти.
6. Будь-які закриті двері недоторкані (!), оскільки можуть бути заміновані.
7. Ящики не відкривати, електроніку не включати. Нічого не чіпати. Все може бути заміновано. Це важливо. Аж до того, що не можна відкривати холодильник, навіть якщо дуже хочеться їсти, і піднімати кришку унітазу.
8. Не чіпати трупи, столи і інші предмети (все можна замінувати).
9. При першому пострілі - не “маячити”, відразу падати.
10. Не тримати палець на гачку (від необережного пострілу гинуть товариші).
11. Не брати патрони з відкритих цинків, захоплених у бойовиків, вони можуть замість пороху в патрони зарядити тротил (розірве автомат, відірве голову).
12. Гранати носити в спеціальних мішках, відкритими не тримати (були зачепи).
13. Не стріляйте з РПГ по людях, марно (розрахований тільки на бронетехніку).
14. Ріжки автомата ізоляційною стрічкою не перемотуй (у бою перекосить патрон - відкинеш відразу обоє).
15. На АК-74 запобіжник має три положення. Власне, блокування, автоматичний вогонь і поодинокий. Якщо ви в паніці різко знімаєте автомат із запобіжника, то напевно опустите його до упору і поставите, тим самим, в режим поодинокого вогню. Це зроблено, щоб збожеволілий від жаху боєць не просадив магазин за секунду і не залишився без патронів.
16. Запобіжник на АК досить бридко брязкає. Якщо вам треба зняти його тихо, то відтягніть його і плавно переведіть в потрібний режим вогню (це майже завжди поодинокий вогонь).
17. Перед виходом пострибайте на місці. Перевірте, що на вас нічого не брязкає і не бринькає. Антабки на зброї краще заздалегідь перемотати ізоляційною стрічкою або бинтом. Патрон в патронник, і на запобіжник.
18. Вивчіть таблиці стрільби своєї зброї. Куля летить не прямо. У неї балістична траєкторія з перевищеннями і пониженнями. Тому грамотне визначення відстані до цілі і знання таблиці стрільби — це хороша можливість потрапляти швидко, а значить зменшити час, поки стріляють по вас.
19. Вітер впливає на траєкторію польоту кулі. Вивчіть вплив вітру на вашу зброю заздалегідь, а не походу і на око.
20. Якщо вам трапилася нагода вибирати зброю - беріть таку ж (такий же калібр) як і більшість ваших товаришів. На собі багато патронів не понести, а кінчаються вони швидко, особливо в місті, так що якщо з вами зможуть поділитися - це великий плюс. Якщо ваш товариш загинув, не погребуйте заповнити свій боєкомплект (заздалегідь отримавши дозвіл від командира).
21. Якщо ви йдете в “автономку”, то ви несете на собі 360 патронів (це 12 магазинів і ще стільки ж, але в пачках просто кидаєте в рюкзак. Сильно заощадите у вазі).
22. Пам’ятайте, що магазини, розташовані на грудях і животі - це додатковий бронезахист.
23. Більшість смертей і поранень походять від осколків. Звичайний ватник цілком здатний захистити вас від дрібних осколків. Повісивши поверх ще і розвантаження (“розгрузку”) з магазинами, ви можете вважати себе відносно захищеним. Не забувайте підняти комір.
24. Бронежилет - це дуже добре. Будь-який. Навіть найбільш вживаний.
25. Якщо вам у бронежилет потрапила куля - це ще не означає, що він вас врятував. Оскільки енергія кулі, що зупинена елементом броні, здатна завдати вам жахливої заброневої травми. Ребра ламає майже завжди. Можливий і розрив органів.
26. Не чіпайте гранатомети. Стріляти з них складно. Залиште це досвідченішим товаришам.
27. Провівши декілька днів на свіжому повітрі, курця можна засікти за 70-100 метрів. Кидайте палити.
28. Якщо вам щось почулося - зупиняєте групу і даєте сигнал “Тиша”. Слухайте її уважно. Навіть якщо ви будите гальмувати групу кожні п'ять хвилин, тільки рідкісні ідіоти на вас лаятимуться.
29. Ви ніколи, зупинившись, не продовжуєте стояти. Треба встати на коліно або лягти. Це дуже вимотує, але це питання виживання усієї групи. Якщо хтось лінується сідати - змусьте його.
30. Пальця на спусковому гачку бути не повинно, навіть якщо зброя на запобіжнику.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:24 pm

31. На маршах, кладете автомат на руки і складаєте їх на грудях хрестом. Так легше нести. При цьому великий палець провий руки завжди готовий зняти збою із запобіжника, а підкинути зброю досить швидко.
32. Ремінь (автоматний) завжди на шиї. Інакше, якщо потрапите в засідку, буде підривання міни і ви полетите в один бік, а ваша зброя в іншу.
33. На посту не спати. Якщо заснете, пристрелити вас забажають не лише вороги. За це, як і за втрату зброї, раніше розстрілювали офіційно.
34. Пописати можна стоячи на колінах, не перетворюючись на стоячу ростову мішень. Туалет, це серйозно. Якщо на марші або в лісопосадці (до вітру ходять тільки утрьох, один сидить, двоє дивляться навкруги на 180 градусів.
35. Чхати в себе.
36. Хто повільно бігає - швидко помирає.
37. Ефективність гранат переоцінена. Бували випадки, коли гранати вибухнула в невеликій кімнаті, а усередині були тільки легкі контузії.
38. Чеку зубами вирвати не можна. Тільки пальцями.
39. У стінах можуть бути проломи, завішані ганчірками або килимами. Так ворог може швидко перебігати з парадної в парадну. Пам'ятайте це. Те, що ви знаходитеся в крайній квартирі, не означає, що з сусідньої до вас не можна увійти через стіну.
40. На вікна можна вішати сітки від старих радянських ліжок. Вони добре зупиняють ВОГ-25.
41. Ви можете чути нявкання, наприклад, із-за дверей стінної шафи. Шкода, але тварина приречена. Швидше за все, його там замкнули разом з гранатою. Відкривати не можна.
42. Якщо вам треба стріляти з приміщення на вулицю, то не потрібно підповзати до підвіконня або стояти збоку від вікна. Підіть углиб приміщення, встаньте на табурет, закрившись стіною тощо. І не включайте світло, не підсвічуйте себе.
43. Уламки цеглини або бетону, вибиті вогнем, мають властивості летіти на вас. При попаданні в очі ви можете стати калікою.
44. Довго стріляти не міняючи позицію – приректи себе на загибель.
45. Пригинайтеся. Рухайтеся короткими перебіганнями по черзі - щоб прицільно вистрілити по рухомій цілі, противнику потрібно не менше двох секунд часу, і якщо кожне перебігання триває лише декілька секунд, супротивник не встигає точно прицілитися в людину, що біжить, як той вже залягає, і починає рух наступний.
Потрібно керуватися правилом: заліг - відповзи, оскільки супротивник помічає місце зникнення видимої цілі і обстрілює його в першу чергу або хоч би прицілюється і чекає.
46. Не потрібно “вираховувати снайперів”. Не ваша робота, та і знань вам бракує. Воюйте далі, не звертаючи уваги.
47. Будьте готові морально “відпрацювати” цивільних, які засвітили вас (якщо перспектива не радує, то рухайтеся обережніше.
48. На АК-74 можна прикрутити приціл ПСО від СВД. На дистанціях 500-600 метрів у АК-74 і СВД дуже близько пов'язані траєкторії, приціл встане ідеально. Стріляти і переносити вогонь, із-за калібру, набагато швидше, аніж з СВД.
49. Сучасні гранати РГО і РГН вибухають в першу чергу від удару. Вони мають ударний детонатор, а вибух через проміжок - це спрацьовує сам ліквідатор (на той випадок, якщо граната впала в рихлий сніг)

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:29 pm

50. Ніхто, навіть сапери, не займаються зняттям мін і вибухових пристроїв. Вони просто підривають їх тротиловою шашкою. Не потрібно мудрувати!
51. На “розтяжки” вмілі воїни ставлять секрети, щоб було не зняти по-простому. Так що “перерізувати нитку” - погана ідея. Просто пройдіть мимо. Це не ваша справа, для цього є старші товариші.
52. При пораненнях бувають венозні і артеріальні кровотечі. “Лікуються” вони по-різному. Але тут важливе інше. У лихоманці бою часу немає. З венозною кровотечою товариш помиратиме декілька годин, а з артеріальним буквально 10-20 секунд, а далі втрата свідомості і починається гіпоксія. Тому - швидко накладаєте артеріальний джгут поверх рани і повертаєтеся у бій. У вашого товариша буде півгодини-година на те, щоб розібратися самому, ну або це зробите ви, коли звільнитеся.
53. Жгут завжди під рукою! Не у сумці, не в рюкзаку - або намотаний на приклад, або в розвантаженні під рукою.
54. З собою завжди два джгути! Один ви можете віддати пораненому товаришеві і через хвилину отримати кулю в стегнову артерію.
55. Є таке поняття як “пригнічення вогнем”. Активно поливаючи ворога, частенько, можна скути його дії, навіть не потрапляючи і не наносячи ущербу живій силі. Особливо вам допоможуть трасуючи кулі.
56. Пам'ятайте, “трасери”, окрім того, що дуже сильно забруднюють зброю, вони ще і видають вашу позицію. Так що не зловживайте ними. Та і прицільний вогонь ними вести складно.
57. Зброю треба чистити щодня. Особливо ніжно в районі дульного гальма. Якщо там буде канавка або ямка, то купчастість бою сильно впаде.
58. Останні три патрони в магазині краще забити трасуючими. Щоб порожній магазин не став для вас несподіванкою. Більше того, якщо ви залишите один патрон в стволі, то вам залишиться тільки підстебнути новий магазин, тобто швидкість перезарядки зросте.
59. Стежте за ногами, не лінуйтеся їх мити. Натрете - і ви вже не воїн.
60. Якщо бачите, що по комусь можна стріляти, це ще не привід стріляти. Якщо вас не помітили, дізнайтеся у командира, чи можна вплутуватися у бій.
61. Якщо ви когось помітили, але вас ще не побачили, не потрібно різко стрибати убік. Периферичний зір засіче вас миттєво. М'яко і плавно, не кваплячись, сядьте і спокійно займіть позицію. Це буде набагато менш помітно.
62. Пам'ятайте, досилаючи патрон патронник, затвор треба відпускати різко не супроводжуючи його.
63. Рухатися від місця до місця під вогнем супротивника небезпечне зайняття, воно вимагає величезної майстерності, але ви маєте завжди бути напоготові і готовим до будь-якої небезпеки.
64. Вам слід рухатися уздовж вулиць або крізь будівлі, використовуючи отвори в стінах. Якщо ви вимушені рухатися по відкритій місцевості, використайте дими. Тримайтеся як можна ближче за стіни.
65. Ніколи на перетинайте відкритий простір прямо. Завжди шукайте шлях в обхід, навіть якщо він довгий. Якщо ви вимушені проходити по відкритій місцевості - робіть це швидко. Якщо рухається ціла група, не варто перебігати відкриту ділянку по одному! Перебігайте групою, використовуючи дими і вогонь, який вас прикриває. Ця техніка скорочує ризик до мінімуму.
66. Коли ви вимушені перетинати алеї, розосередьтеся на відстань 3-5 м один від одного, і по сигналу командира перебігайте одночасно.
67. Коли ви зайняли позицію - будьте готові прикрити вогнем свого товариша.
68. Вікна підвалів небезпечні. Якщо перший раз ще зможе добігти, другий - вже ні. Перестрибуйте їх.
69. Не використайте дверні отвори. Вони занадто небезпечні. Якщо немає іншої альтернативи, перш ніж бігти, спочатку виберіть наступну позицію.
70. Намагайтеся не покидати ніяких позицій без прикриття товаришів; будьте, впевнені, що позиція, до якої ви бігтимете, забезпечить вам подальше прикриття товариша.
71. Дивитися із-за рогу стоячи небезпечно. Це краще робити лежачи.
72. Переповзаючи через стіну, постарайтеся робити це лежачи. Якщо не упевнені, що на іншій стороні безпечно, киньте гранату.
73. Будьте обережні, коли проходите під вікнами першого поверху. Тримайте голову під підвіконням.
74. Будьте готові стріляти з будь-якого плеча. Не стріляйте через верх вашого укриття. Стріляйте збоку, інакше ви проектуватиметеся.
75. Коли стріляєте із-за рогу, не робіть цього стоячи. Усе ваше тіло буде під можливістю вогню супротивника. Стріляти з коліна добре, але лежачи краще. Стріляйте із-за рогу якнайнижче і намагайтеся використати будь-який мотлох, камені, цеглу.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:30 pm

76. Коли ви підійшли до місця передбачуваного проникнення у будівлю, можете потрапити туди швидко за допомогою своїх товаришів. Очищаючи будівлю, перш ніж увійти, киньте гранату. Це хороша ідея - відлічувати час уповільнення в руках, щоб не отримати її назад. Не забувайте, роблячи це, що граната може вибухнути передчасно.
77. Ви можете використати підствольний гранатомет ГП-25, він може посилати гранату набагато далі і точніше, ніж ви.
78. Після того, як кинули гранату, ви повинні швидко проникнути через вікно або пролом в стіні.
79. Якщо вікно знаходиться занадто високо над головою, прибігайте до допомоги ваших товаришів, які можуть вас заштовхнути туди. Якщо можливо, то використайте РПГ, він здатний проробляти отвори, а крім цього і вражати супротивника за стіною.
80. Дві проблеми існують, коли ви знаходитеся усередині будівлі. Ви можете піддаватися вогню супротивника як зовні, так і зсередини. Ніколи не стійте навпроти вікон, в дверних отворах, або навпроти дір в стінах. Якщо ці елементи зустрічаються, проповзайте під ними.
81. Усередині будівлі небезпечні хол і коридори. Якщо ви вимушені їх долати, тримаєтеся біля стін.
82. Будівлі з тонкими внутрішніми стінами можна очищати за допомогою вогню кулемета ПКМ, прошиваючи стіни наскрізь.
83. Очищення будівель вимагає дій “по розділам” на рахунок “разів” і злагоджених дій в команді. Використайте усі можливості гранат і зарядів. Пам'ятайте, що стріляти крізь тонкі стіни можете не лише ви, але і супротивник.
84. Завжди виділяйте частину сил для охорони і підтримки зорового зв'язку з підрозділами, що слідують за вами.
85. Коли будівля захоплена, усі підходи до неї повинні братися під охорону. Звертайте особливу увагу на дахи і підземні комунікації.
86. Під час переорганізації сил і засобів, коли ви завершили зачистку, ви повинні:
- поповнити себе боєприпасами;
- відмітити будівлю як ”відпрацьовану”;
- забезпечити “прикриваючий” вогонь для сил, що здійснюють зачистку інших будівель;
- евакуювати поранених;
- якщо будівлю треба зайняти, то організувати оборонні позиції;
87. Боєць завжди шукає позицію, яка відповідає вимогам: маскування і широкий сектор стрільби.
88. Діри в стінах мають бути також посилені мішками з піском, як і вікна. Необхідно робити діри неправильної форми, щоб забезпечити краще маскування.
89. Прибирайте усі стекла з вікон, залишайте тільки фіранки, якщо вони є. Коли ведеться вогонь з верхнього поверху, використайте стіл з мішками, укладеними на нього.
90. Підлога також зміцнюється мішками з піском, як і вікна. Для цього досить одного шару мішків. Особливо, якщо ви знаходитеся на другому поверсі.
91. Можете побудувати індивідуальний дах, використовуючи стіл з мішками, складеними на ньому. Дотримуйтеся маскування. Встановлюйте хибні позиції для стрільби, щоб ввести супротивника в оману.
92. Позиції на дахах дозволяють протитанковим засобам вражати танки, використовуючи ширший сектор. Крім того, танкам важко уразити ціль на даху із-за їх обмежень в підйомі гармати.
93. ПТКР потрібно розміщувати так, щоб реактивний струмінь мав можливість виходу через вікна ззаду.
94. Найпоширеніша помилка - це стрільба з вікна близько до підвіконня. Це відбувається через бажання розширити сектор стрільби. Але ви ж не можете стріляти по усіх відразу. Стійте в глибині кімнати. Відстань від підвіконня до краю ствола має бути 1-2 метри.
95. Позиції на даху дуже корисні. Вони дають прекрасний сектор для стрільби і не дають переваги супротивникові в стрільбі від низу до верху.
96. При вторгненні у приміщення групою, ви повинні розподіляти зони відповідальності - відповідно до попередньої домовленості або за звичайними, відпрацьованими на навчаннях правилами: якщо що перший, що увірвався в приміщення спрямовується прямо, то другий - праворуч, третій - ліворуч, останній прикриває тил. Не забувайте про спільників супротивника, які можуть з'явитися у вас за спиною.
97. Якщо хтось направляє на вас зброю, потрібно атакувати цю людину негайно - доки він сам ще не звикся з ситуацією.
98. У бою супротивник прагне уразити передусім тих солдатів, у яких найефективніша зброя (кулемет, гранатомет тощо) і які займають найнебезпечніші для нього позиції, а також зв'язківців і офіцерів. З цієї причини молодші офіцери (командири взводів) гинуть частіше, ніж їх солдати. У новобранців вірогідність загибелі приблизно в п'ять разів вище, ніж у обстріляних солдатів, тому найголовніше - вижити в першому бою.
99. Відступаючий супротивник може на ходу встановлювати міни-сюрпризи -наприклад, мінувати спеціально залишені "трофеїв". Звичайним прийомом є мінування трупів.
100. Після оволодіння населеним пунктом основна частина військ повинна негайно його покинути, тому що він стає зручною ціллю для авіації і артилерії супротивника.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:35 pm

ІІІ. Бомбардування або артобстріл

У бойових діях найважче для психіки - потрапити під масований артилерійський обстріл або під бомбовий удар авіації. Деякі солдати в такій ситуації божеволіють.
Якщо по підрозділу ведеться прицільна стрільба, слід передусім розосередитися.
Якщо декілька снарядів однієї гармати розриваються по різні сторони від позиції, то це, можливо, ведеться пристрілка або має місце розсіювання при стрільбі, тобто наступний снаряд, швидше за все, уразить цю позицію.
Під час бомбардування слід прикривати вуха долонями, а рот тримати відкритим - щоб зберегти барабанні перетинки.
Якщо вулична стрільба застала вас в приміщенні, рекомендується вимкнути світло і лягти на підлогу. Якщо стріляють снарядами, намагайтеся, щоб між вами і стріляють виявилося більше стін. Найкраще - сховатися у внутрішньому приміщенні, приміром, у ванній кімнаті, або навіть забратися у ванну. Коли це неможливо, слід не лише лягти, але також прикритися або загородитися предметами, які здатні захистити від осколків і куль (якщо приміщення має бетонні стіни, куля, що влетіла в нього, може кілька разів від них відскочити, перш ніж втратить забійну силу).
Якщо при початку стрільби ви виявилися на вулиці, не потрібно намагатися сховатися за автомобілями або кіосками, оскільки по них стріляють найперше. Автомобіль - дуже слабка перешкода для куль і до того ж має бензобак, який може вибухнути. За відсутності можливості швидко досягти укриття рекомендується просто лягти і не рухатися.
Прийнятним засобом захисту від куль може виявитися бордюр тротуару, ліхтарний стовп, бетонна сміттєва урна, сходинка ганку.
Поки не закінчився бій, не кидайтеся на допомогу пораненим, як би голосно вони не звали, оскільки ви можете самі стати мішенню.
При знаходженні поблизу військових машин, що рухаються, потрібно мати на увазі, що у водіїв броньованих машин ускладнений огляд довколишнього простору, а якщо вони на додаток в шлемофонах, то чий-небудь крик або інший звуковий сигнал ними навряд чи буде почутий.
Не слід піднімати із землі які-небудь знахідки: запальнички, ручки, книги, сумки тощо, оскільки вони можуть виявитися з вибуховими пристроями. Вибуховому пристрою непотрібно бути великим і потужним: досить, якщо вибухом відірве жертві пальці або виб'є око. Не слід також штовхати ногою предмети, що лежать на землі.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:38 pm

Закономірності при бомбардуванні.

Системи залпового реактивного вогню не відрізняються великою точністю, і накривають велику територію. Закономірності тут дуже маловірогідні, і головне - пережити залп, який триває від декількох секунд до декількох десятків секунд. У подальшій паузі є можливість передислокуватися або сховатися трохи краще.
Бомбардування артилерії часто не дає підняти голову упродовж тривалого часу, але йому властиве постійне коригування вогню. В цьому випадку правило “снаряд не потрапляє в одну і ту ж воронку двічі” - це чиста правда. До того ж воронки - це завжди відмінне укриття.
Авіаудари зазвичай відрізняються невеликою тривалістю, але високою потужністю і точністю. У цій ситуації важливо швидко зорієнтуватися, що насправді є метою нальоту, і діяти виходячи з цього.

Захист від засобів ураження.

Дії під час мінометного обстрілу.
УВАГА! Основні правила виживання при мінометному обстрілі:
1. Прислухайся до звуків мін, що летять, навчіться їх розпізнавати і аналізувати.
2. При обстрілі негайно падай і утискуйся в землю або займи укриття (бліндаж, перекриту щілину). Навчися робити це до того, як міни почнуть падати – це у ваших інтересах.
3. Що б не трапилося, у жодному випадку не можна підводитися і тим більше вставати. Не намагайся втекти із зони обстрілу – міни і осколки все одно швидше за вас. Дочекайся, поки не прозвучить наприклад 8-10 розривів, потім почекайте хоч би три хвилини, після чого швидко міняйте позицію і йдіть в укриття. Навіть якщо комусь поряд потрібна допомога – надай її після обстрілу і в укритті, інакше допомога, швидше за все, скоро знадобиться і тобі.
4. Використовуй штучні і природні укриття і складки місцевості. Сховатися в них можна в перервах між серіями пострілів.
5. Якщо Ти знаходишся в зоні, де можливий мінометний обстріл, не знімай бронежилет і каску, – якщо вони у тебе, звичайно, є. Бронежілети третього або четвертого класу зупиняють мінометні осколки цілком надійно. Навіть простенький жилет другого класу і шолом старого радянського зразка не будуть зайвими.
6. Не соромся тренуватися і відпрацьовувати свої дії у разі обстрілу заздалегідь.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:42 pm

Дії під час мінометного обстрілу «ГРАДОМ»

УВАГА! Основні правила виживання при обстрілі з «Граду»:
1. Почути надзвуковий снаряд неможливо. Організуй постійне спостереження.
2. Постійно тримай в полі зору будівлі що поблизу, споруди, місцеві предмети, які можна швидко використовувати як укриття. З часом це увійде у звичку.
3. Окопи, воронки, щілини захищають від осколків досить надійно. Якщо обстріл застав тебе на відкритій місцевості - лягай на землю.
4. У будівлі краще ховатися в підвалі або на першому поверсі - в кутку, недалеко від вікна чи двері.
5. Після закінчення залпу не поспішай виходити з укриття. Зачекай хоча б хвилин десять - цілком імовірно, що обстріл продовжиться.

Дії під час повітряного нальоту

При повітряному нальоті дуже важливо не піддаватися паніці, не бігати і не стріляти по літакам. Порядок дій наступний:
1. Якщо ви знаходитесь на відкритій ділянці, ляжте ниць і не дивіться вгору.
2. Переповзи в укриття, якщо воно поруч.
3. Не біжи - рух обов'язково приверне увагу.
4. Вертоліт спочатку робить поворот, потім відкриває вогонь.
5. Якщо ви потрапили під повітряний наліт, виконуйте наступне:
- ведіть вогонь з усього наявного озброєння;
- намагайтеся створити зону загороджувального вогню прямо по курсу літака;
- займіть укриття у воронці або за деревом;
- розосередьтесь - не сходьте разом;
- якщо вам доводиться:
бігти - не біжіть прямо за курсом літака, біжіть під кутом;
їхати - не їдьте прямо за курсом літака, їдьте під кутом.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:43 pm

Для захисту особового в районах розміщення підрозділів:
кожний військовослужбовець повинен обладнати свій особистий окоп, в який він може сховатися при несподіваному обстрілу.
обов'язково обладнуються перекриті щілини на відділення, які виготовляються з лісоматеріалу (кругляк 10-15 см) у 2 накати з земляною подушкою не менше 50 см.
на відкритих ділянках місцевості для обладнання сховища доцільно використовувати мішки з піском, лише у крайніх випадках ящики від снарядів (при обстрілі противником залізне обладнання ящика (кутники, замки, завіси) розлітається у різні боки та наносить поранення особовому складу) використовуючи сумісно з земляними мішками, при цьому вхід в перекриту щілину обладнується зігзагообразно.
На блокпостах укриття, якщо це асфальт, можна обладнувати під дорожнім покриттям використовуючи бетонні блоки для захисту входу.
Якщо для захисту особового складу використовується бетонні плити, обов'язково насипати земляну "подушку", краще комбіновану з мішками товщиною не менше 1 м.

Відповісти