ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:45 pm

Загальні рекомендації по захисту особового складу та техніки:
виставлення постів візуального спостереження на домінуючих висотах, дахах житлових будинків, підвалах, водонапірних баштах на відстані 4-5 км від опорного пункту (району зосередження);
розосередження підрозділів та техніки на максимально можливі відстані в залежності від зайнятого району, місцевості та обстановки, яка склалася (можливість охорони та самооборони);
призначати чергові транспортні засоби для евакуації особового складу та пошкодженої техніки в район збору;
розміщення базових таборів (блок-постів) здійснювати поблизу населених пунктів;
ротний боєкомплект зберігати окремо від особового складу та техніки в окопах (рекомендується облаштовувати декілька місць для зберігання боєприпасів);
проведення заходів введення противника в оману:
– обладнання хибних опорних пунктів ( вогневих позицій, техніки);
– надання противнику завчасно неправдивих даних про розташування своїх військ, часові показники, маршрути переміщення в нові райони розташування використовуючи засоби зв’язку (мобільні телефони, засоби радіо-, та проводового зв’язку) та можливості агентури (місцевого населення налаштованого надавати допомогу);
– не систематичне здійснення виходу визначених груп техніки із опорного пункту (району зосередження);
заборона використання відкритого зв’язку та мобільних телефонів, використання закритих каналів зв’язку та шифрованого (скремблерованого) транкінгового радіозв’язку;
в залежності від задач та обстановки, що склалася обладнання декількох районів зосередження та постійна не систематична їх зміна;
використання розвідувальних груп на відстані до 5 км від опорного пункту (району зосередження);
розміщення особового складу та техніки на зворотних схилах пагорбів;
морально загартовувати особовий склад, проводити постійні тренування випадків вогневих нальотів засобами противника з практичним відпрацюванням різних ввідних;
при появі БПЛА вогневе ураження проводити черговими силами та засобами і лише з тимчасових вогневих позицій з метою виключення демаскування основних вогневих позицій.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:51 pm

Як поводитися під час обстрілу на вулиці.
Як врятуватися від несподіваного удару?

Виходячи з цих нижче приведених чинників формується ряд нескладних правил, які в десятки разів підвищують шанс вижити при бомбардуванні.
1. Гірша ідея - це кудись бігти і взагалі знаходиться у вертикальному положенні, якщо вибухи лунають зовсім поряд. Так людина найбільш схильна до контузій і є відмінною мішенню для осколків. Впасти на землю і закрити голову руками - простий і швидкий спосіб порятунку, якщо часу шукати шляхи для відступу просто немає.
2. Але людина, що лежить на ідеально плоскій поверхні, захищена небагатьом краще, ніж той, що на ногах. Укриття від бомбардування - це те, що може врятувати життя. Але не варто думати, що укриттям може бути тільки стаціонарне бомбосховище.
Лягти на землю, якщо є якийсь виступ (навіть тротуар), канава, будь-який виступ або поглиблення в землі.
Якщо поруч є якась бетонна конструкція - лягти поряд з нею. Лежати треба, щоб знизити шанс попадання осколків. Усе це не допоможе, якщо пряме попадання, але понизить шанси на осколкове поранення. Потрібно намагатися бути в приміщенні, а не на вулиці.
Не панікуйте. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.
По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум — двадцять хвилин; авіаналіт - значно менше. У наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.
Чи не ідеальним місцем для порятунку можна рахувати звичайну придорожню канаву або виїмку в землі. У такому нехитрому укритті людина може бути убита тільки прямим попаданням, вірогідність якого невисока. Звичайно, не можна виключати також поразку уламками, що летять дугою, і осколками, що рикошетять. Крім того, не варто недооцінювати і звуковий удар. Але, в загальному випадку, знайшовши таке укриття, не рекомендується покидати його до моменту, поки бомбардування не припиниться.
3. В якості компромісного варіанту згодиться будь-який виступ землі, бетонні загородження, насип. Але варто бути обережним з будівлями, і довіряти тільки підвалам, а також серйозним приземкуватим капітальним будівлям. Будівля, що рухнула від чергового попадання, - це завжди братська могила для тих, хто рятувався там.
4. Також слід уникати близькості техніки, автомобілів, пожежонебезпечних і вибухонебезпечних об'єктів. Усе це мало захищає від осколків, зате завжди представляє смертельну небезпеку для людей поблизу.
5. Надзвичайно небезпечні і сучасні будівлі, які недостатньо міцні, зате містять велику кількість вікон, вітрин, скляних елементів. У разі вибуху така будова складеться, як картковий будиночок, а будь-яка скляна поверхня перетворюється на хмару гострих осколків навіть при невеликій ударній хвилі.
6. Погана ідея і рятуватися у воді: річці, озері або іншій водоймі. На відміну від повітря, вода майже не стискається, і тому при випадковому попаданні в неї бомби або снаряда на всі боки розходиться неймовірної сили вибухова хвиля, яка призводить до важких гідроударів. Саме на цьому ефекті і ґрунтується метод глушити рибу вибухівкою.
7. Де б людина не рятувалася від бомбардування, дуже важливо не лише уникнути прямої поразки, але і зберегти також зір, слух, можливість рухатися і міркувати. Адже звукова поразка може запросто назавжди позбавити можливості чути, привести до розривів посудин. Саме тому рекомендовано перечікувати бомбардування, щільно закривши вуха руками і трохи відкривши рот для регулювання тиску.
У будинку. Якщо у будинку є підвал - спуститися в підвал. Якщо підвалу немає - спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. У ідеалі - всім на перший поверх.
Заздалегідь знайти саму внутрішню кімнату, чим більше бетону навкруги, тим краще (знайти стіни, що несуть), якщо усі кімнати зовнішні - вийти на сходовий майданчик.
Ні в якому разі не знаходитися навпроти вікон! Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати саму видалену кімнату з протилежного боку.
У тому місці, що буде вибрано - сісти на підлогу біля стіни - чим нижче людина знаходиться під час попадання снаряда, тим більше шансів, що його не зачепить осколком.
У підвалі. Підвал в приватних будинках - брати до уваги, що його може завалити! Тому залишити у будинку на видному місці великий плакат, що впадає у вічі: “Під час бомбардувань ми у підвалі” і вказати, де він знаходиться. Узяти з собою телефони, радіо на батарейках, воду. Не впадати в паніку.
У машині. Коли їдеш в машині під час бомбардування або артобстрілу, більше шансів вижити, якщо зупинитися і лягти.
Але не поряд з машиною! Якщо битимуть, то спочатку в машину, а потрапить в неї, вона вибухне разом з людиною. Потрібно вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і повзучи переміститися чимдалі, потім лягти.
ЗАБОРОНЕНО!
Ні в якому разі не можна:

почувши стрілянину, підходити до вікон;
відкривати двері і хвіртки, не оглянувши навколишній простір з метою виявлення мін-розтяжок;
спостерігати за веденням бойових дій, знімати їх на фото- і відеоапаратуру, бігати, або стояти під обстрілом;
чіпати знайдену зброю, боєприпаси, предмети військового майна тощо.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:52 pm

Перестрілка.
При перестрілці з поодиноким супротивником потрібно мати на увазі, що він може:
- імітувати закінчення боєприпасів;
- імітувати здачу в полон;
- створювати хибну ціль, приміром, за допомогою свого головного убору;
- киданням якого-небудь предмета убік провокувати на постріл або відволікати увагу;
- обійти вас і напасти з іншого боку.
Щоб зблизитися з супротивником, що стріляє у вас, потрібно використати короткі перебігання від укриття до укриття, а на відкритій ділянці місцевості бігти зиґзаґами. На додаток добре ще при цьому стріляти в супротивника - щоб ще більше ускладнити йому прицілювання. У моменти знаходження на відкритій місцевості потрібно бути по можливості розгорнутим до супротивника боком, навіть якщо при цьому стріляєте з двох пістолетів відразу.
Якщо можна виявитися між супротивником і джерелом яскравого світла (сонцем, включеними фарами), це потрібно використати.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:53 pm

Захист від снайперів.
Снайпер - не стільки влучний стрілець, скільки мисливець-одинак, який може дуже довго і нерухомо чекати в засідці. На приціл снайперові можна попастися не лише поблизу лінії бойового зіткнення, але і в неглибокому тилу.
Щоб цього не сталося, потрібно уникати відкритих просторів, а якщо немає можливості їх обходу, рухатися швидко і без зупинок. Поза укриттями не слідує залишатися на одному місці (стояти, сидіти), оскільки снайпери віддають перевагу нерухомі мішені.
Якщо снайпер тримає під прицілом проїм в стіні або бруствері, через який хтось може виглянути, він в змозі уразити ціль, навіть якщо голова в цьому отворі покажеться тільки на секунду.
Снайпери добре навчені стріляти в тих, хто підбирає поранених. Вони можуть навмисно цілити першій жертві в ногу, щоб поранений довго залишався живим і кликав товаришів на допомогу.

Контрснайперські заходи:
Налагодження системи безперервного спостереження за місцевістю навколо своїх позицій негайно після їх заняття,
Облаштування своїх позицій і порядок повсякденної життєдіяльності повинні мати контрснайперську спрямованість,
Якщо є підозри на снайперські дії, необхідно з’ясувати всі обставини їх здійснення,
Проведення проти виявленого снайпера міні-атак.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 2:57 pm

Нейтралізація захопленого противника.
Захопленого в полон супротивника слід спершу ретельно обшукати. Для цього його примушують стати лицем до стіни і спертися об неї руками, або опуститися на коліна і тримати руки на потилиці, або лягти животом на землю (на підлогу). Мета – ускладнити маневр, огляд і раптове застосування схованої під одягом зброї.
Самостійно краще до захопленого супротивника не наближатися.
Зовнішність буває оманлива. Оцінити фізичні можливості людини частково вдається по кистях його рук: якщо вони великі і до того ж з мозолями на перших суглобах пальців, слід вважати, що перед вами сильний супротивник, можливо, навчений прийомам рукопашного бою.
Щоб обмежити рухливість супротивника, застосовується зв'язування рук, вилучення брючного ременя, шнурків від взуття, зрізування ґудзиків на штанях, накладення щільної пов'язки на очі.
Щоб повністю знерухомити супротивника, можна до пов'язаних за спиною рук притягнути пов'язані ноги.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 3:00 pm

ІV. МАЛЕНЬКІ ХИТРОЩІ БЛИЖНЬОГО БОЮ

Щоб успішно оцінити обстановку у такому вигляді бою, командирам слід навчитися на слух, по щільності вогню супротивника визначати його чисельність, озброєння, розташування на місцевості, і де він зосереджує основні зусилля.
Кожен стрілець повинен самостійно вибирати собі цілі і вражати їх (гранатометник - техніку, укріплення, скупчення живої сили; кулеметник - вогневі засоби і скупчення живої сили; снайпер - командирів, водіїв, зв'язківців і так далі).
Але, окрім цього, кожен командир повинен давати цілевказівки своїм підлеглим на ураження важливих цілей. Для цього командири відділень, взводів і рот повинні мати 1-2 магазини, повністю споряджених трасуючими патронами. Для цілевказівки досить під'єднати цей магазин і вистрілити 2-3 рази поодинокими пострілами у бік потрібної цілі. Інші стрілки, помітивши трасу від першої кулі, по 2-му і 3-му пострілам уточнюють розташування мети і зосереджують на ній вогонь.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 3:04 pm

Хитрощі гранатометника

Якщо в мотострілковому взводі по штату числяться 3 РПГ-7, в групі спецназ - 1, то у бойовиків озброєні РПГ до 50-80% особового складу. В умовах недостатності артилерії на РПГ покладається додаткове завдання з “артилерійської” підтримки бойових дій. У бойовиків з цією метою створюють спеціальні групи гранатометників для ведення у бою масованого вогню.
Особливістю тактики таких груп є те, що бронетехніка знищується послідовним зосередженням вогню 2-3-х і більше РПГ по одному бронеоб’єкту з відстані від 20-ти до 50-ти метрів. Від такого вогню не рятує навіть динамічний захист і додатково встановлювані екрани. Засоби захисту збиваються першими пострілами, після чого гранатометники вражають техніку у вразливі місця.
Гранатометники бойовиків активно використовують РПГ і для ведення вогню по відкрито розташованій живій силі. Навіть при використанні кумулятивних боєприпасів особовий склад вражається осколками і вибуховою хвилею в радіусі до 4-х метрів. Крім того, масований вогонь з РПГ по живій силі чинить деморалізуючу дію. Були випадки, коли на кожен наш постріл або чергу із стрілецької зброї з боку бойовиків слідували 2-3 постріли з РПГ.
Вогнева позиція гранатометника у момент пострілу демаскується характерним спалахом і біло-сизим димом. Добре помітний і політ гранати по сліду від працюючого двигуна. Якщо ви на полі бою помітили такий спалах і трасу гранати, то необхідно подати команду, наприклад: “Спалах, лягай”! Ваші підлеглі за цією командою повинні лягти на землю (за укриття) і закрити вуха руками. При виконанні цих вимог, при близькому розриві кумулятивної гранати, навіть якщо ви знаходитеся на відкритій, рівній, без укритих майданчиків, висока вірогідність, що залишишся живий і неушкоджений.
Якщо є час для облаштування позиції гранатометника (наприклад, при облаштуванні засідки), то для зменшення пилового сліду на відстані до 2-4 м за таріллю гранатомета слід рясно полити водою. Добре маскують вогневу позицію гранатомета зарослі високих (до 2-х метрів) кущів, очеретів, посівів кукурудзи і інших трав'янистих рослин. Але потрібно пам'ятати, що у напрямі стрільби не повинно бути рослинності, що перешкоджає польоту гранати (для недопущення вибуху гранати при зачіпанні гілок і трави захисний ковпачок з детонатора знімати не слід).
Для знищення вогневих точок бойовиків на схилах гір і верхніх поверхах будівель застосовується ведення вогню з РПГ дещо вищий за укриття, щоб уразити супротивника не лише осколками і вибуховою хвилею гранати, що розірвалася, але і що відколюється при вибуху шматками каменю і бетону.
У бою для прикриття гранатометника слід обов'язково призначити 1-2 бійці. Вони повинні знищувати небезпечних для гранатометника стрільців супротивника, давати йому цілевказівки, стежити за тим, щоб гранатометник як можна частіше міняв позицію (краще всього після кожного пострілу). Річ у тому, що після 2-3-х пострілів гранатометник перестає чути звуки бою і команди. А якщо постріли попадають в ціль, гранатометники входять в нездоровий азарт, забуваючи про запобіжні заходи. Тому за ними обов'язково повинні спостерігати бійці прикриття.
У бойових умовах гранатомет слід переносити зі вставленою в ствол гранатою. Якщо має місце дощова, сира погода, то на гранату і стовбурну частину гранатомета треба надіти поліетиленовий пакет, оскільки паперова ізоляція порохового заряду легко зволожується, що призводить до повної непридатності порохового заряду. Щоб пакет не злетів, його слід прикріпити до ствола, обв'язавши шнуром. Перед пострілом пакет можна не знімати, стрільбі він не заважає. Додаткові гранати з пороховими зарядами, краще всього переносити на плечі за допомогою швидко знімного пристосування з мотузяного ременя. У такий спосіб гранати можуть переносити як гранатометник, так і його помічники. Для захисту гранат від вогкості їх треба загорнути у водонепроникну тканину або поліетилен, поверх яких можна пристосувати переносний ремінь.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 3:06 pm

Хитрощі автоматника

Найбільш яскравим недоліком автоматника є невміння правильно носити зброю і швидко готувати його до бою.
Пропонуються деякі способи носіння і застосування штатної стрілецької зброї, що дозволяють зручно його розташовувати, маючи при цьому вільні руки. І, в той же час, ці способи дозволяють швидко підготуватися до бою і відбивати напад супротивника.
1. На лівому плечі - це старий мисливський спосіб. Щоб автомат не сповзав, необхідно правильно підігнати збройовий ремінь. Цей спосіб дозволяє швидко виготовлятися до бою, але якщо супротивник близько і має відбутися рукопашна сутичка, таке положення зброї заважає. В цьому випадку слід скинути ремінь з плеча і впустити автомат на землю.
2. На грудях - ремінь перекинуть через шию, автомат висить стволом вниз. Цей спосіб зручніший, дозволяє швидко виготовитися до бою. Таке положення автомата не заважає в рукопашній сутичці, дає можливість вільно завдавати ударів руками і ногами, боротися в захваті, падати і перекочуватися. Крім того, автоматом можна блокувати удари супротивника і завдавати сильних ударів прикладом і магазином. При такому способі носіння автомата збройовий ремінь слід досить сильно відпускати так, щоб приклад знаходився трохи нижче правого плеча.
3. При здійсненні маршу на бронетехніці десант, як правило, розташовується згори на броні. Зазвичай десантники сидять, опустивши одну ногу вниз у відкритий люк, іншу - тримають згори на броні. З цього положення легко стрибнути вниз в люк, якщо почнеться обстріл, і легко сплигнути з машини на землю, якщо станеться підривання машини на міні або попадання протитанкової гранати. Зброя при цьому зазвичай тримають в руках, і автомат сильно заважає при пірнанні в люк, а також легко втрачається, якщо десантників вибухом або різким гальмуванням скидає з броні. Щоб такого не сталося, слід ослабити збройовий ремінь і одягнути його через голову, автомат розташовується на корпусі стволом вгору. Автомат при цьому досить зручно розташований, не заважає стрибати з машини і швидко наводиться на ціль.
4. Військовослужбовцям як Збройних Сил України, так і підрозділів Національної гвардії часто доводиться нести службу на блокпостах, КПП, постах ДАІ. Характер служби на цих об'єктах вимагає тривалого знаходження на посту, при цьому необхідно мати вільні руки для подання сигналів і для перевірки документів, огляду машин і обшуку людей.
Зброя повинна знаходитися в положенні, що забезпечує його швидке застосування, і люди, що в той же час перевіряються, не повинні мати можливості блокувати застосування зброї. Зазвичай постові ДАІ розташовують автомат на правому боці. Автомати з такого положення не можна підкинути до плеча, стріляти можна тільки з поясу і неприцільно. А якщо постовий одягнений в зимовий одяг, то автомат стає зайвою гирею, що сковує рухи. Для зручнішого розташування автомата слід відчепити ремінь від ствольної антабки і зачепити його карабін за антабку прикладу, утворивши петлю. Ця петля підганяється за розміром і надівається через плече і спину. Автомат з відкинутим прикладом розташовується під правим плечем і легко підкинувся однією рукою. Проводячи перевірку, рекомендую виставляти ліву ногу вперед на півкроку, розгортаючи корпус лівою стороною вперед так, щоб автомат був найбільш віддалений від тих, що перевіряються, і вони не могли його схопити.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 3:08 pm

Стрільба

Технічна швидкострільність АК-74 дуже висока. Магазин на тридцять патронів вистрілюється однією чергою за 3 сек., 45-патронний магазин - за 4,5 сек. Тому досвідчені стрільці у бою ставлять запобіжник на поодинокий вогонь і стріляють частими пострілами, уточнюючи наведення після кожного пострілу. Темп стрільби при цьому збережуться досить великим, а купчастість стає набагато вище в порівнянні із стрільбою чергами.
А якщо ціль з'являється на надкоротких дистанціях (один-два кроки)? Припустимо, якщо дозорний або патрульний зустрівся впритул з одним бойовиком, можуть допомогти навички рукопашного бою або ніж. А якщо перед вами один супротивник і його руки вже вчепилися у ваш автомат, і за ним за один-два кроки стоять ще 2-3 бойовики? Для таких випадків необхідно мати допоміжну зброю ближнього бою (пістолет).
Якщо стрілець, озброєний автоматом, має ще і пістолет, він може швидко перейти до його застосування. Потрібно лише носити пістолет так, щоб він не впадав у вічі.

AK-74
Повідомлень: 124
З нами з: Сер липня 01, 2009 10:48 pm

Re: ПОРАДНИК ПЕРЕМОЖЦЮ методичні рекомендації від штабу АТО

Повідомлення AK-74 » Чет січня 29, 2015 3:38 pm

Основні тактико-технічні характеристики озброєння та військової техніки,
яка перебуває на озброєнні терористів та військ Російської Федерації

Відповісти