Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Olexander
Повідомлень: 1841
З нами з: Вів січня 30, 2018 11:45 am

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Olexander » П'ят червня 08, 2018 10:50 am

«Форт» має все, щоб переозброїти українську армію за НАТОвськими стандартами
КНВО «Форт», яке очолює генерал-майор Віктор Писаренко, відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. В активі вінницької зброярні – десятки різноманітних «стволів»: від пістолетів і до гранатометів. За 23 роки свого існування тут розроблено чимало зразків стрілецької зброї і спецзасобів та налагоджено їх серійне виробництво.
Одним з таких зразків стала модель «Форт-28» – саме так називається новинка від вінницьких зброярів, калібру 5,7×28 мм. Пістолетний набій такого калібру був розроблений на рубежі 90-х років бельгійською компанією Fabrique Nationale для перспективної зброї самооборони екіпажів броньованих машин, пілотів літаків та гелікоптерів. Його куля вирізняється високою ефективною дальністю стрільби, зниженим ступенем рикошету та чималою потужністю, достатньою, аби з відстані 200 м пробити бронежилет 3-го класу захисту.
Державні випробування пістолета «Форт-28» планується провести вже цього року, цей виріб має досить хороші перспективи. І не лише тому, що під час роботи над ним було зареєстровано чимало патентів. Він має гарні характеристики, які неодмінно оцінять наші військові. Не вдаючись у подробиці, можна сказати, що нова зброя невелика за розміром, доволі зручна в користуванні, а магазин вміщує 20 високоімпульсних набоїв. Зараз пістолет проходить випробовування, які передують державним. Тож після його остаточного доведення конструкторами пістолет буде представлений нашим замовникам.
Зброя самозахисту
Продовжуючи «пістолетну» тематику КНФО «Форт», варто зазначити, що сьогодні на підприємстві серійно випускається чимало моделей «короткостволів», зокрема травматичні і спортивні. Багато з них перебувають на озброєнні українських силовиків. Серед них – «Форт-12» – найперша вінницька розробка, створена для заміни старих радянських ПМів, а також більш нові моделі: «Форт-17» – удосконалена версія «Форт-12» із широким застосуванням високоякісних полімерів, та тактичний «Форт-14ТП», розроблений на замовлення спецслужб. Характерною ознакою «фортівських» пістолетів є їхня хороша збалансованість, а відтак, висока влучність і кучність стрільби, місткий магазин (розрахований на 16 набоїв), можливість кріплення тактичного ліхтаря, лазерного цілевказівника без використання додаткових пристроїв. І, звісно, надійність та невибагливість усієї лінійки зброї.
Вартий уваги і «Форт-9» – невеликий за розміром пістолет. Він має калібр 9х17 Kurz, масу 0,49 кг та магазин для 7 патронів і може використовуватись як додаткова зброя для прихованого носіння.
До речі, якщо при створенні своїх перших моделей пістолетів «фортівці» орієнтувались здебільшого на старий радянський патрон – 9х18 mm Makarov, то сьогодні, зважаючи на чітку прозахідну державну політику, підприємство робить акцент саме на натовські калібри. Так, із новинок, розрахованих на патрон 9х19 mm Luger, – пістолет «Форт-14ПП» та його «полімеризований» варіант «Форт-19», сімейство пістолетів «21-ї» серії та інші. Отже, робота з переходу Збройних Сил України на стандарти НАТО у площині калібрів стрілецької зброї вже триває.
Помпові рушниці
Сьогодні в арсеналі спецпідрозділів, зокрема й армійських, все частіше використовують гладкоствольні рушниці. За твердженням багатьох фахівців, ця зброя на коротких відстанях та в умовах тісних приміщень більш ефективна за нарізну. Крім того, вона передбачає використання широкого спектру боєприпасів: дробові, картечні, кульові і спеціальні патрони (наприклад, сльозогінні, еластичні травматичні, для зупинки автотранспорту тощо).
КНВО «Форт» розробило та серійно виготовляє 4 модифікації помпової рушниці калібру 12х76 мм: «Форт-500АС», «Форт-500МС», «Форт-500М1С» і «Форт-500ТС».
Серед їхніх особливостей – можливість встановлення спеціальних насадок на ствол для вибивання дверних замків за допомогою спеціальних боєприпасів або для метання газових гранат.
40-мм аргумент
Унітарний армійський гранатомет «Форт-600А», розрахований для стрільби боєприпасами калібру 40х46 мм, – ще одна новинка, яку створили в КБ вінницького підприємства. На відміну від свого поліцейського аналога – гранатомета «Форт-600», призначеного для відстрілювання малопотужних світлозвукових чи гранат із сльозогінним газом на відстань 100 м, армійський варіант здатний «закидати» осколочно-фугасні, фугасні чи кумулятивні гранати на відстань до 400 м. Більша віддача, яку мають бойові боєприпаси, обумовила встановлення на армійський «Форт-600А» міцнішого телескопічного приклада, оснащеного спеціальним амортизатором. Експериментальні зразки вже пройшли апробацію в районі АТО і показали свою високу ефективність. Як зазначили на підприємстві, справа зараз за 40-мм боєприпасами, серійне виробництво яких невдовзі планується налагодити на одному з підприємств ВПК. І вже після цього вінницький виріб буде направлений для проведення держвипробувань.
Крім унітарного гранатомета, на КНВО «Форт» розробили та виготовили дослідний зразок підствольного гранатомета калібру 40 мм. Виріб цікавий тим, що конструктори передбачили можливість його приєднання до спеціального «шасі» із пістолетною рукояткою, прицілом, рейкою Пікатінні та прикладом. Завдяки цьому «підствольник» можна використовувати як самостійний гранатомет.
Автоматична зброя
Якщо пістолети, помпові рушниці та гранатомети – суто вінницькі розробки, то автоматична зброя, здебільшого, виготовляється за ліцензією спільно із закордонними партнерами із різним ступенем локалізації виробництва.
Говорячи про автоматичну зброю, потрібно зауважити, що тенденція переорієнтування на «західні» стандарти прослідковується і тут. Але зважаючи на те, що сьогодні про повну відмову від використання наявних патронів 5,45х39 мм не йдеться, усі «фортівські» автомати виготовляються у двох варіантах – під радянські і натовські калібри, залежно від вимог замовника. Загалом, тут складають 5 моделей штурмових гвинтівок: «Форт-221» і «Форт-224» (обидва калібру 5,45х39/5,56х45), «Форт-227» калібру 5,56х45, «Форт-228» калібру 7,62х39, «Форт-229» калібру 7,62х51 та дві моделі пістолетів-кулеметів «Форт-224» і «Форт-226» калібру 9 mm Luger.
Комплект поставки штурмової гвинтівки «Форт-224» передбачає переоснащення в умовах майстерні на пістолет-кулемет. Так, в окремому кейсі є комплект для її трансформації під 9-мм патрон.
Із цього чималого списку на озброєнні Збройних Сил України зараз перебувають штурмові гвинтівки «Форт-221» і «Форт-224», призначені для ефективного ураження ворога на відстані до 700 метрів. Ця гвинтівка скомпонована за схемою Bull pup, що дозволило суттєво зменшити габарити зброї, не зменшуючи водночас довжини ствола, а відтак – не погіршуючи бойові характеристики. У свою чергу, завдяки використанню надміцного пластику при виготовленні корпусу, вдалось суттєво знизити її масу.
Як показав досвід експлуатації під час виконання бойових завдань в районі проведення АТО, це достатньо надійна зброя, яка припала до душі нашим військовим. Втім, не минулось і без її доопрацювання.
Від початку експлуатації фахівці з озброєння військових частин, куди постачались штурмові гвинтівки «Форт», почали формувати узагальнені зауваження і поради щодо тих чи інших зразків. Багато слушних пропозицій підприємство отримало від військовослужбовців 140-го окремого центру сил спецоперацій. Там фахівці дуже високого класу, і їхня думка цікавила фахівців підприємства в першу чергу. Вони підказали багато цікавих моментів, які по мірі можливостей було втілено на практиці.
Але не тільки зброєю власного виробництва опікувались «фортівські» фахівці. Серед першочергових завдань конструкторів підприємства було удосконалення автоматів Калашникова.
Одне із перших завдань, яке доручили військові вінницьким зброярам, була розробка нової цівки для автомата Калашникова. Як зазначили на підприємстві, цей елемент повинен витримувати відстріл щонайменше 450 патронів. Насправді ж, вже після відстрілювання 300 патронів він починає диміти, та так, що людина не бачить, куди стріляє. Фахівцями КНВО «Форт» було сконструйовано нову цівку зі спеціального термостійкого матеріалу, оснастивши її додатковим шаром термоізоляції. Крім того, нову цівку обладнали рейкою Пікатіні, що дає можливість встановлювати на неї лазерний цілевказівник, пістолетну рукоятку, ліхтарик, сошки. І подібних «апгрейдів» було чимало…
Серед іншої зброї, виготовленої на підприємстві, яка теж «очікує» переходу на західні стандарти – легкий кулемет «Форт-401» у двох варіантах – калібру 5,56×45 та 7,62×51, а також снайперські гвинтівки: «Форт-301» калібру 7,62х51 та Barrett M107A1 калібру 12,7х99. Два останніх зразки вже пройшли відомчі випробування і постачаються на озброєння спецпідрозділів МВС. Крім того, Barrett M107A1 вінницького виробництва готується до державних випробування.
Але прийняття гвинтівки на озброєння – це лише половина справи. Не менш важливий аспект – безперебійне постачання у війська снайперських набоїв. Для України зараз оптимальний варіант – створення власного виробництва, аби не залежати від закордонних постачальників та їхньої політичної «гнучкості». Тому в КНВО «Форт» серед інших планів на найближчу перспективу – налагодження виробництво цих дефіцитних боєприпасів. Взагалі, на заводі є цех, де боєприпаси до стрілецької зброї складають із готових елементів, виготовлених за кордоном. І сьогодні керівництво працює над тим, щоб організувати у себе виробництво усіх складників патрона.
Відповідаючи на питання про певні «вади» автоматів «Форт» калібру 5,45×39 мм, які нерідко озвучували «інтернетні експерти», можна відзначити те, що патрони радянського зразка мають суттєвий недолік – значну зольність пороху. Під час пострілу виділяється дим, в якому міститься надзвичайно багато твердотільних часточок. Як вже зазначалось, автомати «Форт-221» та «Форт-224» сконструйовані за схемою Bull pup, за якою задня частина зброї є опорною поверхнею для плеча. Тож у цих автоматах вікно для викидання стріляної гільзи розміщене майже «під носом» у стрільця. Їдкий дим, який утворюється внаслідок відстрілу патронів, створює йому чималий дискомфорт. А от при використанні натовських патронів такої проблеми немає.
Фахівцями підприємства спростували й закиди про начебто «неякісні» матеріали чи технологічний процес їхньої обробки.
Для виготовлення стволів підприємство імпортує ті самі метали і навіть з того самого складу, де закупляються понад 70% зброярів Європи. Щодо обладнання, то значна його частина – імпортного виробництва. Тут є і сучасні роботизовані комплекси, і верстати з ЧПУ. Є і вітчизняні аналоги, втім, від перевірених роками старих та надійних станків тут відмовлятись не поспішають. Ба, навіть у розвинутих країнах вони продовжують служити вірою і правдою. Тож, якщо є робота, яку треба виконати на цих станках, фортівці так само як і їхні закордонні колеги, виконують її на них.
Загалом зброя, яку виготовляють на підприємстві, проходить суворий контроль на всіх етапах виробництва. Крім того, кожен зразок тестують у спеціальній лабораторії, а згодом і на полігоні. Лабораторія типових випробувань підприємства акредитована Держстандартом України, тут працюють фахівці найвищого ґатунку. А всі необхідні дослідження проводяться згідно із загально-технічними вимогами до ручної стрілецької зброї, яких понад 40. Зокрема, за температури від -50 до +50, при сильній вологості та запиленні тощо.
Серед інших перспективних розробок, над якими зараз працюють вінничани, – власний автомат, снайперська гвинтівка, новий пістолет під калібр НАТО та інші. Крім стрілецької зброї, на підприємстві виготовляють цілий арсенал, так би мовити, «супутніх» товарів: глушники, пістолетні рукоятки, телескопічні приклади, сошки, коліматорні приціли та багато іншого.
Як запевняють керівники підприємства, «Форт» готовий повною мірою включитись в процес переозброєння української армії. Потужностей, досвіду, а головне – якісної продукції на різні смаки у вінницьких зброярів вистачає.
Андрій ЯЦИК
http://milnavigator.com.ua/archives/17816

Мышаня
Повідомлень: 1598
З нами з: Суб липня 09, 2011 3:48 pm

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Мышаня » П'ят червня 08, 2018 11:28 pm

Не певен, що на 221 чи 224 форт можна буде прилаштувати підствольник... Тому і сумніваюся що ці автомати придатні для прийняття на озброєння як основні...

Аватар користувача
gazon
Повідомлень: 310
З нами з: Вів квітня 07, 2009 4:43 pm
Звідки: Волинь

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення gazon » Суб червня 09, 2018 9:00 am

Мышаня писав:
П'ят червня 08, 2018 11:28 pm
Не певен, що на 221 чи 224 форт можна буде прилаштувати підствольник...
З сусіднього форуму, фото ще за 2009 рік:
Штурмова гвинтівка "Форт-221" кал.5,45х39 мм з підствольним гранатометом "Форт-600-1" кал.40 мм
Зображення

http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=6324&start=60
Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/

Olexander
Повідомлень: 1841
З нами з: Вів січня 30, 2018 11:45 am

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Olexander » Суб червня 09, 2018 9:44 am

Зображення
Зображення

Мышаня
Повідомлень: 1598
З нами з: Суб липня 09, 2011 3:48 pm

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Мышаня » Пон червня 11, 2018 11:06 am

Суб'єктивно - якась шляпа Михайла Боярського))) Але ж так, бачу, стоїть. Щоправда, до нас нічого такого і близько не надходило)))

Мышаня
Повідомлень: 1598
З нами з: Суб липня 09, 2011 3:48 pm

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Мышаня » Суб жовтня 06, 2018 7:12 pm

Постріляли трохи з Фортів-14 різних модифікацій, результат: у багатьох бійців утикання набою. Утикання першого набою в магазині. Реально повторюється чимало разів поспіль із різними змінами стріляючих. Зброя чиста, доглянута. Мабуть, щось із магазинами не альо. Більше нема на що грішити.

Аватар користувача
JamalUA
Повідомлень: 11234
З нами з: Пон квітня 20, 2015 1:45 am

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення JamalUA » Суб жовтня 06, 2018 8:59 pm

Мышаня писав:
Суб жовтня 06, 2018 7:12 pm
Постріляли трохи з Фортів-14 різних модифікацій, результат: у багатьох бійців утикання набою. Утикання першого набою в магазині. Реально повторюється чимало разів поспіль із різними змінами стріляючих. Зброя чиста, доглянута. Мабуть, щось із магазинами не альо. Більше нема на що грішити.
може більше, ніж потрібно патронів спорядили в магазин? чи магазини погано доглянуті? у нас такого не було ні разу.

Мышаня
Повідомлень: 1598
З нами з: Суб липня 09, 2011 3:48 pm

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Мышаня » Суб жовтня 06, 2018 10:31 pm

Тут теж таке не часто. Але ось факт....

Мышаня
Повідомлень: 1598
З нами з: Суб липня 09, 2011 3:48 pm

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Мышаня » Сер жовтня 10, 2018 7:59 pm

На виставці Форт представив новий автомат Форт-250 із підствольним гранатометом Форт-650.

Аватар користувача
Fidims
Експерт
Повідомлень: 9465
З нами з: Сер вересня 19, 2012 4:18 pm
Звідки: Донецк-Одесса

Re: Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт”

Повідомлення Fidims » Сер жовтня 10, 2018 10:05 pm

Калибр?
Украина не рояль!

Відповісти