Борьба с беспилотниками

Tarantul

Re: Борьба с беспилотниками

Повідомлення Tarantul » Пон червня 18, 2018 8:24 pm

Боян не мой, но читаль мыслю про заряд, в котором при взрыве разкидуеться сеть, или даже много длинных прочних волокон, типа лески. Вся мелоч в основном имеет винты. Наматывание волокон на винты блоктрует роботу пепелаца

divmil

Повідомлення divmil » Пон червня 18, 2018 8:27 pm

Tarantul писав:
Пон червня 18, 2018 8:24 pm
Боян не мой, но читаль мыслю про заряд, в котором при взрыве разкидуеться сеть, или даже много длинных прочних волокон, типа лески. Вся мелоч в основном имеет винты. Наматывание волокон на винты блоктрует роботу пепелаца
Безвинтовые с такой хренью тоже далеко не улетят, аэродинамика полностью нарушается

Мышаня

Повідомлення Мышаня » Вів грудня 11, 2018 1:01 am

Свого часу я розгорнуто говорив на цю тему з серйозними чоловіками...
Мої думки тоді були такими:
-боротьба із БПЛА має вестись задля зриву завдань, що їх виконують БПЛА
-головна проблема в боротьбі із БПЛА - виявлення іх у повітрі
-жоден з існуючих засобів РЕБ не гарантує зриву завдань апарату
-єдиним реальним способом зірвати виконання завдання може бути завдання таких пошкоджень апарату, що зроблять для нього виконання завдання неможливим.
А далі вже варіанти.
Якась електромагнитна зброя може вивести з ладу якесь обладнання на борту апарату - і завдання буде зірване.
Якась лазерна система може вивести з ладу якесь обладнання на борту апарату - і завдання буде зірване.
Звичайна ЗУшка може поцілити в апарат - і завдання буде зірване.
АЛЕ завдання по ураженню апарату можна виконати лише виконавши завдання по його виявленню - а тут проблеми. Апарати бувають малими, вони, бува, нічого не випромінюють і тому нічим не світяться для радіорозвідки, радари наявних систем ППО можуть їх не бачити, тощо.
Тоді я бачив це так, що маленький і не надто дорогий радар (типу Барсук, Лис чи щось накшталт цього) виявляють апарат в небі. Після чого комбінована станція керування вогнем зенітної артилерії дивиться у вказане місце, знаходить БПЛА, вираховує все що треба і видає дані на ЗУ-23-2 - яка і знищує апарат своїм вогнем.
В принципі, можливі і інші варіанти засобів ураження - але цей мені здається найпростішим - і до того ще й універсальним....

Olexander

Повідомлення Olexander » Вів грудня 11, 2018 9:17 am

Так, ви праві, що потрібна РЛС мм-диапазону, але не станції виявлення наземних цілей, диаграма направленості цих антен не передбачає роботу по повітряних цілях, при тому, в досить великому диапазоні від декількох метрів до декількох тисяч (хоч би до 2000-2500м) метрів висоти. Решта - ви описали принцип дії любої системи ППО.

Мышаня

Повідомлення Мышаня » Сер грудня 12, 2018 8:04 am

:roll: ну ясно ж що алгоритми ці напрацювали раніше за мене - просто тут мова йде про збільшення можливостей з виявлення малорозмірних об'єктів та автоматизацію роботи з їх ураження, про зменшення впливу людського фактора, про нові можливості для простих засобів і про вирішення проблем у дешевий спосіб)))
Кінець кінцем - зушка має ще потенціал який можна і треба використовувати, їй просто треба дати інструменти, які можуть згладити проблемні моменти.

Olexander

Повідомлення Olexander » Сер грудня 12, 2018 12:14 pm

Про це вже я в якійсь гілці писав, не пам'ятаю де, питання виявлення - нові РЛС, що здатні виявляти малогабаритні дрони, питання знищення - програмуємі снаряди (по типу AHEAD) для зенітної артилерії і автоматизована система управління, яка об'єднує всі підрозділи ППО в даному районі в єдину систему.

pogoretskuy

Повідомлення pogoretskuy » Пон січня 14, 2019 8:53 pm

Чи не варьтує повернути 57 чи навіть 76 мм зенітки з новими снарядами

Olexander

Повідомлення Olexander » Вів січня 15, 2019 12:25 pm

pogoretskuy писав:
Пон січня 14, 2019 8:53 pm
Ви попиляне на метал назад хочете повернути? Яким чином?

pogoretskuy

Повідомлення pogoretskuy » Сер січня 16, 2019 12:55 am

Olexander писав:
Вів січня 15, 2019 12:25 pm
pogoretskuy писав:
Пон січня 14, 2019 8:53 pm
Ви попиляне на метал назад хочете повернути? Яким чином?
Я ж не знаю попиляне чи ні , пишуть що 57 мм зенітки є , снарядів немає

Відповісти