Сам скаутинг був створений британським військовим Робертом Бейден-Паулом (Бі-Пі), якому довелося понюхати пороху по колоніях Її Величності.

Зокрема займався підготовкою розвідників. При тому застосовував методи виховання хлопців які переймав у тубільців. Робив наголос на розвитку пам'яті та спостереженні дрібниць, читанні сліді, виживанні у природі.
Коли повернувся додому то побачивши деградацію англійської молоді перейнявся її вихованням. Зокрема провів перший "скаутський" табір поблизу свого селища. Набрав кілька десятків підлітків. Розділив їх на кілька "патрулів". Призначив командирів. Діти самі готували собі їсти, і так би мовити здійснювали "менеджмент" свого побуту. Бі-Пі натаскував їх по програмі підготовки розвідників. Згодом написав книжку-бестселер "Scouting for boys" (1908) у якій описав методи роботи скаутського патруля та подав основні знання з виживання у природі, картографії, сигналізації

Ну і після того почалася ця пошесть. Дуже швидко скаутинг поширився по Англії і Європі. Скаути отримали форму схожу на військову форму колоніальних військ

Вона мало змінилася до сьогоднішніх днів.
В Україні теж почали з'являтися скаутські гуртки. Залишу без уваги безліч приватних ініціатив різних шкільних вчителів, які не виросли у велику організацію. Натомість у Львові у 1911 Олександер Тисовський, Петро Франко (син Івана) та Іван Чмола починають створювати свої гуртки, які згодом виросли в організацію Пласт, від слова "пластун" (козацький розвідник). Ці троє мали трохи різний погляд на те яким має бути Пласт. Тисовський хотів щоб молодь мала можливість самовиховуватися на засадах демократизму, гуманізму та християнської етики, Франко робив упор на спорт, а Чмола бачив у Пласті можливість підготувати майбутню українську армію. З того у них було багато конфліктів. Але все ж таки організація була досить монолітною і масовою. Нараховувала кілька десятків тисяч. Діяли ви умовах польського режиму, були періоди коли Пласт забороняли і діяв віен у підпіллі, але безперервно.
Як би там не було, але з Пласту виросло чимало вояків. Вояків УПА. От подаю вам кілька фоток на опізнання.


Далі була еміграція. В Україну Пласт повернувся наприкінці вісімдесятих.