Україна-НАТО

Аватар користувача
Capt(N)
Експерт
Повідомлень: 161
З нами з: Пон січня 04, 2010 8:11 pm

Re: Україна-НАТО

Повідомлення Capt(N) » Сер квітня 28, 2010 5:44 pm

побаловались и хватит,возвращаемся к деревянным игрушкам и чугунным погремушкам... :mrgreen:

Заява Департаменту преси та інформації Міністерства оброни України

Вчора, 27 квітня, окремими ЗМІ було розповсюджено інформацію, що під час зустрічі начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Івана Свиди з представником Стратегічного командування НАТО з операцій генерал-майором Франтішеком Маленінським нібито було зроблено заяву про продовження курсу на інтеграцію до структур НАТО.

У той же час, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида такої заяви не робив.

Під час зустрічі йшлося лише про продовження виконання у 2010 році взятих зобов’язань щодо військового співробітництва з НАТО. Це, зокрема, участь у миротворчих операціях, спільних навчаннях, а також інших взаємовигідних проектах.

При цьому було наголошено на взаємовигідній співпраці, спільних зусиллях з підтримання миру та стабільності, з урахуванням прагматизму та вигоди для України та курсом, визначеним Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Віктором Януковичем.
There are no strangers, here friends who haven't met
Если выпало в Империи родиться,лучше жить в глухой провинции у моря...(c) И.Бродский "Письма римскому другу"

kurush
Повідомлень: 14
З нами з: Вів серпня 18, 2009 4:28 pm

Re: Україна-НАТО

Повідомлення kurush » Чет травня 13, 2010 5:59 pm

Николаевский облсовет не выступит против учений "Си Бриз", - губернатор
Николаевский областной совет не будет направлять никаких обращений к президенту с требованием не проводить учения "Си Бриз".
http://www.maritimebusinessnews.com.ua/ ... /8023.html

Аватар користувача
zagrava
Повідомлень: 2813
З нами з: Нед березня 08, 2009 1:10 pm
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Україна-НАТО

Повідомлення zagrava » Чет травня 13, 2010 7:06 pm

Вже добре.
Наша правда на вістрі нашої шаблі.
Зображення

Аватар користувача
angelo
Повідомлень: 175
З нами з: Чет серпня 06, 2009 5:03 pm

Re: Україна-НАТО

Повідомлення angelo » Вів травня 18, 2010 9:59 pm

Не знаю в какую тему лучше, пускай будет сюда.

Друг в Борисполе в пятницу 14-го на аэродроме видел транспортник ВВС США. Раскраска ихняя, знамя и название US Air Force. После предложенных фоток транспортников США на службе выбрал Дуглас-Боинг С-17. Есть какая-нибудь инфа, что он там делает ?

Аватар користувача
22b
Повідомлень: 466
З нами з: Сер березня 25, 2009 8:57 am

Re: Україна-НАТО

Повідомлення 22b » Вів травня 18, 2010 10:35 pm

Транзит скорее всего из Германии в Афган.

Аватар користувача
Antua
Повідомлень: 410
З нами з: Суб вересня 19, 2009 3:48 am
Звідки: Buenos Aires

Re: Україна-НАТО

Повідомлення Antua » Сер червня 02, 2010 2:33 am

Президент пропонує Раді відмовитися від НАТО

Президент Янукович вніс як невідкладний на розгляд Верховної Ради проект Закону про засади внутрішньої та зовнішньої політики.

Документ був представлений та розглянутий на засіданні Ради з національної безпеки та оборони.

На цьому ж засіданні пан Янукович заявив, що зволікання із ухваленням законопроекту створюватиме загрозу для національної безпеки України.

Виступаючи на засіданні РНБО, президент оприлюднив деякі положення законопроекту.

Про стратегічний курс і стратегічних партнерів

Зокрема, за його словами, у документі чітко визначено "найвищу пріоритетність європейського стратегічного курсу".

Наступна позиція, як заявив пан Янукович, це стратегічне партнерство з Росією, а також стратегічні відносини зі США, які, за словами президента, "були і залишаються важливим напрямом нашої зовнішньої політики".

Нині основні напрями зовнішньої політики визначаються Постановою Верховної Ради, прийнятою ще у 1993 році.

У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що форма цього акту не відповідає його змісту.

Стверджується також, що різні засади зовнішньої та внутрішньої політики України визначаються цілою низкою різних законів, а це, мовляв, може призвести до ухвалення суперечливих рішень. Тому, сказано в документі, необхідно, щоби ці засади були закріплені у єдиному законі.

Кінець суперечкам про членство в НАТО

Законопроектом також пропонується внести зміни до Закону "Про основи національної безпеки України".

Зокрема, зі статей 6 і 8 планується прибрати згадки про інтеграцію в "євроатлантичний безпековий простір" та про набуття членства в "Організації Північноатлантичного договору".

За словами директора Національного інституту стратегічних досліджень України Андрія Єрмолаєва, законопроект закріплює позаблоковий статус країни, але передбачає співпрацю з НАТО та іншими військово-політичними блоками.

Верховна Рада розгляне цей законопроект у четвер, 4 червня.

Водночас, представники опозиційних фракцій НУНС та БЮТ виступили проти занадто швидкого розгляду документу.

Депутат Анатолій Гриценко вважає, що розглядати документ у першому читанні у четвер зарано, бо законопроект до цього часу "не буде якісно підготовлений".

Цього тижня, до 100 днів свого президентства, пан Янукович оприлюднить цілу низку реформ у різних сферах.

Зокрема, напередодні на розгляд Верховної Ради був поданий законопроект про судоустрій і статус суддів, а 3 червня буде представлений проект економічних реформ.

bbc.ukrainian
"З таким братом краще бути сиротою!"

Аватар користувача
Antua
Повідомлень: 410
З нами з: Суб вересня 19, 2009 3:48 am
Звідки: Buenos Aires

Re: Україна-НАТО

Повідомлення Antua » Чет листопада 04, 2010 12:06 am

НАТО не виключає участі України у ПРО

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Україна могла б долучитися до системи протиракетної оборони в Європі.


Виступаючи у Москві, генсек НАТО розповів про пропозиції альянсу взяти участь у спільній обороні континенту від можливого ракетного обстрілу. У відповідь на запитання щодо України Фог Расмуссен відповів, що "це запрошення має бути відкритим для наших євроатлантичних партнерів. Тобто це запрошення і Україні, якщо Україна цього побажає. Ми не виключаємо цієї можливості".

Питання українського кореспондента УНІАН стосувалося можливості задіяти радіолокаційні станції в Україні, які розміщені у Севастополі та Мукачевому.

За словами Расмуссена, ПРО призначена для захисту розгорнутих військових контингентів, але її можна було б розширити до масштабу територіальної протиракетної оборони, яка б захищала усе населення усіх залучених країн.

Рішення про створення ПРО буде ухвалене на саміті НАТО у Лісабоні 19-20 листопада, де Росію представить президент Медвєдєв. Росія і країни альянсу провадили спільні навчання з протиракетної оборони до 2008 року, коли співпрацю було зупинено через війну у Грузії.

Одним з головних елементів саміту буде співпраця між НАТО і Росією в Афганістані.

Фог Расмуссен оголосив, що в ідеалі було б варто створити єдину систему протиракетної оборони від Ванкувера до Владивостоку, тобто яка б покривала усю північну півкулю.

На запитання щодо співпраці України з НАТО Расмуссен визнав, що нове керівництво у Києві займає дещо змінену позицію щодо альянсу, але двері для України залишаються відкритими.

bbc
"З таким братом краще бути сиротою!"

Аватар користувача
Antua
Повідомлень: 410
З нами з: Суб вересня 19, 2009 3:48 am
Звідки: Buenos Aires

Re: Україна-НАТО

Повідомлення Antua » Нед листопада 07, 2010 10:45 pm

ВМС України: вже не з НАТО, та ще не з ЄС

Начальник штабу ВМС України контр-адмірал Юрій Ільїн каже, що з середини 2011 року українські військово-морські сили будуть готові до участі в антипіратській морській операції Євросоюзу "Аталанта", яка триває у західній частині Індійського океану.


Заява начальника штабу українських ВМС пролунала під час церемонії проводів корвета "Тернопіль" на середземноморську операцію НАТО "Активні зусилля". Ця операція спрямована на виявлення та попередження терористичних дій, що живляться у тому числі і за рахунок нелегальних морських перевезень.

Нові виклики морякам

Україна вже чотири роки поспіль регулярно відправляє на "Активні зусилля" свої корвети та фрегат.

Експерти ж заявляють про те, що впродовж двох останніх років епіцентр небезпеки для цивільного судноплавства змістився з північних районів Близького сходу до прибережних вод Східної Африки. Як результат, цього року Росія відмовилась від участі в операції "Активні зусилля" та спрямувала свої кораблі в Індійський океан, деЄвросоюз намагається подолати піратство у рамках багатонаціональної операції "Аталанта".

Відповідаючи на запитання Бі-Бі-Сі, чи розглядає українська сторона можливість переорієнтування своїх військо-морських потужностей з Середземного моря до Африканського рогу, начальник штабу ВМС України контр-адмірал Юрій Ільїн сказав, що військові моряки до цього готуються, однак останнє слово за Києвом:

"Наші фахівці вже працювали у Бахрейні з питань логістичного забезпечення участі наших сил в операції Євросоюзу "Аталанта". Зараз ми готуємо сили до участі в цій операції або до будь-якого іншого формату дій ВМС, що буде прийнято політичним керівництвом нашої країни. До середини наступного року ВМС будуть готові. Далі все залежатиме від рішення керівництва держави", -- сказав адмірал

Докір владі


Раніше депутат кримського парламенту Єфім Фікс дорікав владі, що Україна не спроможна приєднатись до російських кораблів, які разом із НАТО та ЄС висліджують піратів поблизу Сомалі.

"Коли країни, дійсно серйозні країни, відряджають свої кораблі до Сомалі захищати судноплавство від піратів, Україна не може відрядити туди хоч щось. Хоча більше за всіх страждають саме українські цивільні моряки. Ось що турбує та викликає здивування", -- сказав депутат в кримському телеефірі.

На думку експертів, участь кораблів українських ВМС в патрулюваннях поблизу грецького острова Кріт втратила практичний сенс не тільки через посилення епіцентру піратства у Сомалі, а й через відмову політичного керівництва України від перспектив вступу країни до НАТО. Тому, починаючи з лютого 2010 року, вважають оглядачі, середземноморські патрулювання українців перетворилась на формальність у стосунках із Брюсселем, якого керівництво України насправді не хоче дратувати зближенням із Росією.

Дрейф у бік ЄС?

Натомість аналітики відзначають, що Україна м’яко дрейфує від військового співробітництва з НАТО до кооперації з військовими формуваннями Євросоюзу.

На нещодавній спільній прес-конференції з головою військового комітету Європейського Союзу генералом Хаканом Сиреном, начальник Генерального штабу Збройних Сил України Григорій Педченко заявив, що українські військові візьмуть участь в антипіратській операції ЄС "Аталанта".

Начальник Генштабу також повідомив, що українські морські піхотинці, доправлені військово-транспортним літаком Іл-76, можуть приєднатись до антипіратської тактичної групи під назвою HELBROC, що об'єднує підрозділи Греції, Болгарії, Румунії і Кіпру:

"Вони перебувають у постійній готовності, на бойовому чергуванні і готові у п’ятиденний термін на відстані до 6 тисяч кілометрів взяти участь у подоланні будь-якої кризової ситуаці", - пояснив генерал Григорій Педченко типовий алгоритм антипіратських дій українських "чорних беретів".

Реальність проти бажань

У цьому контексті, вважають експерти, переорієнтування ВМС з Середземного моря на, наприклад, Аденську затоку, є довгоочікуваним рішенням. Єдина проблема у реалізації цих планів – ресурсне забезпечення роботи українських ВМС на дуже великій відстані від власних пунктів базування та практично зупинена влітку цього року програма будівництва перспективного українського корвета, на яку хронічно не вистачає грошей.

bbc
"З таким братом краще бути сиротою!"

Аватар користувача
LESHKO
Повідомлень: 144
З нами з: Нед червня 28, 2009 9:57 pm

Re: Україна-НАТО

Повідомлення LESHKO » Пон листопада 08, 2010 2:11 am

Antua писав: "Вони перебувають у постійній готовності, на бойовому чергуванні і готові у п’ятиденний термін на відстані до 6 тисяч кілометрів взяти участь у подоланні будь-якої кризової ситуаці", - пояснив генерал Григорій Педченко типовий алгоритм антипіратських дій українських "чорних беретів".
Тю, та якихось трьох тисяч до Вашингтона не вистачає...)))

Аватар користувача
Antua
Повідомлень: 410
З нами з: Суб вересня 19, 2009 3:48 am
Звідки: Buenos Aires

Re: Україна-НАТО

Повідомлення Antua » Чет листопада 25, 2010 3:25 am

Експерти: участь України в ПРО імовірна

Політики і експерти досить стримано коментують реальну можливість залучення України до створення єдиної системи ПРО в Європі.

Напередодні про таку можливість Клацнути заявила у Варшаві Секретар РНБО України Раїса Богатирьова. Аналітики попереджають, що проблемою на цьому шляху може стати технічна готовність українських радарів, а також конкуренція з Росією.

Питання залучення українських РЛС в Мукачевому і Севастополі до ПРО в Європі внаслідок багаторічного протистояння між Росією і США не вирішувалося. Москву дратувало можливе розміщення військових з НАТО в Україні.

Після останніх домовленостей в Лісабоні між Росією і НАТО стосовно створення спільного ПРО, ситуація змінилася і, як кажуть експерти, участь України стала реальною.

Секретар РНБО Раїса Богатирьова заявила у Варшаві не лише про бажання України брати участь у спорудженні ПРО в Європі, а й запропонувала використання українських радарів.

Хоча дехто з українських експертів у галузі безпеки, зокрема, з поміж депутатів у Комітеті з нацбезпеки і оборони Верховної Ради стверджують, що це лише слова, за якими нічого не стоїть.

Тим часом екс-заступник міністра закордонних справ, міжнародний аналітик Валерій Чалий сказав Бi-Бi-Сi, що нині важливим питанням є, наскільки українські РЛС технічно можуть вписатися в загальну систему європейської ПРО, як вона бачиться НАТО.

Валерій Чалий:
Питання в тому, наскільки ці пропозиції будуть сприйняті в Росії і в наших західних партнерів. Оскільки Росія ухвалила рішення вийти з цих систем, по суті вони утримуються насамперед Україною. Сьогодні важко сказати, як це може бути вирішено технічно. Кілька років тому це було реалістично.

Дехто з військових експертів каже, що російська сторона після отримання права участі у створенні ПРО, почала натякати на технічну неефективність українських РЛС, що вони, мовляв, не підходять під параметри НАТО, що альянсу начебто потрібні не радари, а розміщення ракетних установок, як це планувалося свого часу в Польщі.

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський в інтерв’ю Бі-Бі-Сі висловив переконання, що нині виникає проблема конкуренції між Україною і Росією.

Микола Сунгуровський: Українські радари могли б бути включені до європейської системи ПРО, але за умов їх модернізації. Оскільки їх участь в цій системі потребує і інформаційної, і управлінської, і технологічної сумісності із загальною системою, не йдеться про завтрашній день. Укладення Угоди щодо створення ПРО – це також не питання завтра.

Військові експерти твердять, що перешкодою стосовно залучення українських РЛС є і принципова суперечка між Росією і США у проблемі визначення оцінок загроз і способів застосування ПРО.

Микола Сунгуровський нагадує, що завданням ПРО залишається захист від стратегічної зброї Ірану, яка може з'явитися в цій країні вже в найближчі роки.

У Центрі досліджень Разумкова вважають, що участь України у створені ПРО була б вигідна Києву у тому сенсі, що нині Росія намагається утримувати Україну у своїй тіні, не допускаючи ухвалення самостійних рішень. Тому Україна повинна шукати можливості показати себе і проявити, як надійного партнера у міжнародних взаєминах.

Нинішні заяви Секретаря РНБО щодо можливості долучення України до об’єднаної ПРО пролунали після неодноразових висловлювань чільників НАТО щодо такої перспективи.

На початку листопада Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, промовляючи на прес-конференції у Москві, сказав:

"Я казав про співпрацю з Росією, але мені здається, що це запрошення повинно бути відкрите для наших євроатлантичних партнерів. Тобто, це також запрошення і Україні. Якщо Україна цього забажає". Директор Центру європейських студій Рональд Фройденштайн в інтерв'ю у Брюсселі Українській службі Бi-Бi-Сi позитивно оцінив реакцію на Заході на заяви українських чільників долучитися до ПРО.

Рональд Фройденштайн: Я думаю, що ми на початку процесу. Це позитивний факт, що Україна заявила про готовність зробити свій внесок. Але ще раз повторюю – це дуже складний процес. Потрібно буде вирішити багато не лише технічних, а й політичних проблем. Ви не знайдете когось у Брюсселі, хто б критикував це, але колеги з НАТО згоджуються, що ми дійсно маємо побачити як розвивається ситуація, і як ідуть переговори між Росією і НАТО щодо ПРО.

Про можливість залучення українських РЛС до ПРО говорив свого часу і президент Віктор Ющенко. Але, коли до цього процесу не була долучена Росія, її важко було реалізувати.

Експерти нагадують, що позиція Києва інколи змінювалася. Це сталося, зокрема, коли про бажання розмістити на своїй території американських елементів ПРО заявила Румунія.

Ґреґ Тілман: участь України імовірна

Ґреґ Тілман працював чільним фахівцем з розвідки Державного Департаменту США і фахівець Асоціації з контролю над озброєннями.

На його думку, пропозиція України взяти участь у створенні нової ПРО у Європі відповідає духу нової концепції стратегії НАТО.

Богдан Цюпин запитав американського експерта, чим ця нова система відрізняється від того бачення протиракетного щита, що його мав президент Джордж Буш?

Ґреґ Тілман:
Я би сказав, що вона нова. Це дуже вагомий перехід від планів Буша. План адміністрації Буша був насправді значною мірою розширенням стратегічної антибалістичної протиракетної оборони, і передбачалося, що приблизно такі ж елементи, які ми розмістили на Алясці та в Каліфорнії, мали бути також в інших місцях. У Польщі мали бути 10 ракет перехоплювачів. І хоча захист Європи ніби передбачався в межах цієї системи, було все ж очевидно, що Європа була на другому плані. Насправді, йшлося про посилення захисту території США. Наприклад, та система жодним чином не захищала б південно-східну Європу від іранської ракетної загрози, яка існує зараз.

Отже це значна зміна в тому, що Обама, запровадив до системи протиракетної оборони принцип поетапного пристосування.

Він сказав, що захист потрібен від загроз, які існують зараз, а також від загроз, які можливі через кілька років. Тобто, Обама затвердив план системи з початково меншими можливостями, але вона би захищала насамперед європейські держави, які би були першими під загрозою від іранських балістичних ракет.

Отже Обама замість двосторонніх домовленостей з польським і чеським урядами звернувся до НАТО, щоб визначити, як усе це можна поєднати, щоб усі країни НАТО були захищені, і, найважливіше, він запросив до участі Росію, визнаючи, що зрештою це може заторкувати і Росію.

Бі-Бі-Сі: В Лісабоні на саміті НАТО йшлося про спільну систему протиракетної обoрони Заходу і Росії? Як це виглядатиме реально. Чи готова Росія до такої співпраці?

Ґреґ Тілман: Я вважаю, що особливо з огляду на структуру підходу Обами за принципом поступового пристосування, а також на пояснення завдань і стратегічну концепцію НАТО, план виглядає для Росії менш загрозливим. План зосереджений на системах близького і середнього радіусу дії, які Іран або має, або зараз розробляє. А можливості антибалістичного щита відкладається на подальшу перспективу, чого найбільше остерігалася Росія. Тому я вважаю, що зараз є шанс співпраці з залученням НАТО і Росії, коли йдеться про розташування радарів та сенсорів, а також для того, щоб провадити спільні навчання для використання таких систем. Це робилося кілька років тому. Зараз це можна відновити і я вважаю, що можливість конструктивної співпраці з росіянами дійсно є. І така співпраця вгамує підозри росіян щодо планів США і НАТО.

Бі-Бі-Сі: Чи в цьому новому щиті головну роль гратимуть США чи НАТО?

Ґреґ Тілман:
Зараз головні першочергові витрати лежать на Сполучених Штатах. Перехоплювачі, на яких ми зосереджуємося у найближчі роки, базуватимуться на кораблях. Їхня основа - радари Іджис та ракети перехоплювачі MS3. Поєднання цього зі стратегічною концепцію НАТО важливе тим, що деякі країни НАТО мають власні системи протиракетної оборони. А тут європейці та американці будуть спільно використовувати мережі та радари раннього попередження. І кожна європейська країна, яка має свою протиракетну систему, і США зможуть долучатися до тієї більшої системи.

Бі-Бі-Сі: Вже здається й Іран не фігурує як головний об’єкт такої системи чи не так?

Ґреґ Тілман: НАТО з політичних причин дуже обережно, частково через чутливість Туреччини, називає кілька країн з балістичним потенціалом. І наголос був на забезпеченні територіального захисту для усіх 28 країн від зростаючої ракетної загрози. США вже упродовж років з інших причин не працюють над захистом від російських балістичних ракет. Тому ідея не полягає у захисті від сотень і сотень російських балістичних ракет, які теоретично можуть бути використані проти Європи. І хоча країни навіть не названі, якщо поглянути на Близький схід, то саме Іран постає, як загроза для країн НАТО вже сьогодні. Загроза у тому, що Іран, розвиваючи свої ядерні потужності, також збільшує кількість і радіус своїх балістичних ракет, які будуть щораз більшою загрозою для Європи. Тому є усвідомлення, що країни НАТО повинні тісніше співпрацювати на випадок збільшення загрози на Близькому Сході.

Бі-Бі-Сі: Україна висловила готовність брати участь в такій системі, якої вам бачиться її участь?

Ґреґ Тілман:
Це дуже цікаве питання і я вважаю, що воно зараз ще не окреслене, бо досі ми маємо лише висловлення зацікавленості 28 країн НАТО і готовність співпрацювати зі США. Також у співпраці з НАТО висловила зацікавлення і Росія. Але очевидно, що коли мова йде про захист європейського простору від загрози з поза меж Європи і залучення до цього Росії, то залучення України до тієї системи, як на мене, виглядає відповідним до стратегічної концепції. Навіть якщо Україна офіційно і не є членом НАТО.

bbc
"З таким братом краще бути сиротою!"

Відповісти