Долікарська допомога

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Долікарська допомога

Повідомлення Harry » П'ят травня 08, 2009 4:47 pm

Для надання першої допомоги необхідно:
Вірно оцінити характер і серйозність поранення.
Знаючи характер поранення, зробити правильні дії по наданню першої допомоги.
Куля, проникаючи в тіло, наносить останньому ушкодження. Ці ушкодження мають визначені відмінності від інших ушкоджень тіла, що варто враховувати при наданні першої допомоги.
По-перше, рани глибокі, а предмет, що ранить, часто залишається всередині тіла.
По-друге, рана часто забруднена фрагментами тканин, снаряда й осколками кісток.
Ці особливості вогнепального поранення варто враховувати при наданні потерпілому першої допомоги.
Оцінювати ступінь тяжкості поранення необхідно по:
місцю та виду вхідного отвору, поводженню потерпілого й інших ознак.

Органи грудної порожнини захищені каркасом ребер. Тому, поранення грудної клітки часто ускладнюються переломами ребер. До органів грудної клітки відносять серце і легені. До органів черевної порожнини відносять печінка, почки, шлунок, кишечник. Живлення органів кров'ю здійснюється великими артеріями. Тому поранення внутрених органів майже завжди супроводжуються великою втратою крові і шоком. Великі артерії також ведуть до голови, ніг і рук. Проекція артерій, що йдуть до кінцівок - по внутрішній стороні стегна і плеча. Сонні артерії, що йдуть до голови розгалужуються на велику кількість більш дрібних судин, тому таке поранення часто супроводжуються великою втратою крові. Рани особи, які кровоточать, зажимаються стерильним тампоном. Рани черепної коробки просто накриваються стерильними серветками.

Поранення кінцівок.
Перше, на що варто звернути увагу при наданні першої допомоги при пораненні кінцівок - наявність кровотечі. При руйнуванні артерій стегна або плеча смерть від крововтрати може наступити через декілько секунд! Так, при пораненні в руку (і ушкодженні артерії), смерть від крововтрати може наступити менше ніж за 90 секунд, а втрата свідомості через 15 секунд. По кольору крові визначаємо венозна кровотеча або артеріальне. Венозна кров темна, а артеріальна - червона і вибивається з рані інтенсивно (фонтанчик крові з рани). Кровотеча зупиняється пов'язкою, джгутом або тампонадою рани. При накладенні джгута венозну кровотечу зупиняють нижче рани, а артеріальну - вище рани. Накладати джгут більше, ніж на дві години не рекомендується. Цього часу повинно вистачити для доставки потерпілого в медичну установу. Чим вище зачеплена артерія, тим швидше відбувається крововтрата.

Коротко про протишокові заходи при крововтраті:
1. Негайна зупинка кровотечі.
2. Надання постраждалому положення тіла, при якому кінцівки будуть трохи підняті.
3. Негайне заповнення недоліку крові кровезамінюючими розчинами.
4. Протишокові засоби, що знеболюють.
5. Забезпечення тепла.
6. Виклик швидкої допомоги.
Краще не намагатися рухати кінцівка взагалі, тому що зламані кістки мають гострі краї, що можуть зашкодити судинам, связкам та м'язам. Рану слід накрити стерильним бинтом. Можливе самостійне транспортування потерпілого.

Вогнепальне поранення голови не завжди викликає миттєву смерть. Приблизно 15% поранених виживають. Поранення звичайно супроводжуються витіканням великої кількісті крові через судини, які розташовані в лицьовій частині черепа. При пораненні голови слід враховувати струс мозку. Потерпілий може знепритомніти не подавати ознак життя, однак мозок може не постраждати. При наявності вогнепального поранення в голову, потерпілого укладають горизонтально, забезпечують спокій. Рану на голові краще не торкати (накрити стерильною серветкою), і негайно викликати швидку. При зупинці дихання і серця зробити штучне дихання і масаж серця. Лицьові поранення з виділенням крові: рану затискаємо стерильним тампоном. Самостійне транспортування не рекомендується.

При пораненнях хребта може спостерігатися короткочасна втрата свідомості. Постраждалого мобілізують. При кровотечі накладають повязку. При пораненнях голови і хребта, долікарська допомога обмежується іммобілізацією потерпілого і зупинкою можливої кровотечі. У випадку зупинки дихання і серця необхідно зробити непрямий масаж серця і штучне дихання. Самостійне транспортування - не рекомендується.

Поранення шиї може ускладнюватися ушкодженням гортані й ушкодженнями хребта, а також сонних артерій. У першому випадку постраждалого мобілізують, а в другому негайно проводять зупинку кровотечі. Смерть від крововтрати при пораненні сонної артерії може наступити в через 10-12 секунд. Артерію віджимають пальцями, а на рану негайно туго накладають стерильний бинтом.

Поранення в груди і живіт.
Всі органи розташовані в людському тілі розділені на три відділи: плевральну порожнину, черевну порожнину й органи малого таза. Органи розташовані в плевральній порожнині відділені від органів розташованих у черевній порожнині діафрагмою, а органи черевної порожнини відділені від органів малого таза черевною порожниною. При пораненні внутрішніх органів, кров не завжди виливається назовні, а накопичується в цих порожнинах. Тому не завжди легко судити про те чи зачеплені великі артерії і вени при таких пораненнях. Зупинка кровотечі дуже важка.

Поранення органів плевральної порожнини можуть ускладнюватися внутрішніми кровотечами, пневмотораксом, гемотораксом або пневмогемотораксом.

Пневмоторакс - входження повітря через рану у плевральну порожнину. Трапляється при ножових і вогнепальних пораненнях грудної клітки, а також при відкритих переломах ребер. Обсяг грудної клітки обмежений. Коли туди попадає повітря, воно заважає подихові і роботі серця тому, що займає обсяг використовуваний цими органами.

Гемоторакс - входження крові в плевральну порожнину. Трапляється при ножових і вогнепальних пораненнях грудної клітки, а також при відкритих переломах ребер. Обсяг грудної клітки обмежений. Коли туди попадає кров, вона заважає подихові і роботі серця тому, що займає обсяг використовуваний цими органами.
Пневмогемоторакс - влучення і крові і повітря в плевральну порожнину.

Для запобігання влучення повітря в плевральну порожнину необхідно накласти на рану повітронепроникну пов'язку - марлеву серветку обмазану борною маззю або вазеліном, шматок поліэтилена, на крайній випадок - щільно затиснути рань долонею. Потерпілого необхідно посадити у напівсидяче положення. Зупинка кровотечі дуже затруднена.

При наявності рани в області серця передбачається гірше. Визначити поранення серця допомагають зовнішні ознаки такі, як швидке (миттєве) погіршення стану потерпілого, землистий колір особи, швидка втрата свідомості. Варто помітити, що смерть у результаті гострої серцевої недостатності(при пораненні серця) виникає не завжди. Іноді спостерігається поступове вгасання діяльності організму в результаті наповнення перикарда кров'ю і, як наслідок - зважання роботи серця. Допомога в таких випадках повинна надаватися фахівцем (дренування перикарда, ушивання рани серця), якого варто викликати негайно.

перикард - порожнина, у якій розташовується серце. При пораненнях серця в цю порожнину може попадати кров і здавлювати серце, заважаючи його нормальній роботі

Поранення органів черевної порожнини.
При пораненнях органів черевної порожнини потерпілого саджають в напівсидяче положення. Попередження раневої інфекції. При сильній крововтраті - протишокова терапія.

Поранення органів малого таза.
Поранення органів малого таза можуть ускладнюватися переломами кіст таза, розривами артерій і вен, пошкодженням нервів. Невідкладна допомога при пораненнях в область таза - протишокові заходи і попередження раневої інфекції. При пораненнях органів малого таза може спостерігатися велика втрата крові, кровотечу може зупинити тугим тампонм який щільно накладається на отвір кулі. При переломах тазових кісток і тазостегнового суглоба постраждалого мобілізують. Транспортування, що щадить. Самостійне транспортування небажане.

Корисні поради!
При наданні першої допомоги завжди необхідний перев'язний матеріал. Коли його немає під рукою, використовувати носову хустинку, частини одягу. У машині обов'язкова аптечка. Вдома бажано мати аптечку не гірше, ніж автомобільну.

У деяких випадках, самостійна доставка потерпілого в лікарню. Міські лікарні чергують по черзі. Адресу чергової лікарні можна дізнатися по телефону швидкої допомоги.

Аптечка (кишенькова) рекомендована:
1. Стерильний бинт
2. Жгут (усе, що можна використовувати, як жгут)
3. Спиртові серветки (для протирання рук і дезінфекції раней)
4. Ампула нашатирного спирту

Така аптечка вміститься навіть у нагрудну кишеню. Зберігайте аптечку в пластиковому пакеті, що може пригодитися для накладання герметичної пов'язки при пораненнях грудної клітки.
Бажано мати при собі гострий ніж тому що для перев'язки іноді необхідно оголити ділянку тіла, а одяг не зняти. Тоді одяг просто зрізується.
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Harry » Суб травня 09, 2009 8:24 pm

Якщо тема зацікавить, пишіть - продовжу.
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Аватар користувача
Woozrael
Повідомлень: 344
З нами з: Сер квітня 01, 2009 9:39 am
Звідки: "Нет на свете города красивее, чем Киев" © М. Булгаков
Контактна інформація:

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Woozrael » Сер травня 13, 2009 12:30 pm

Конечно интересно!

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Harry » Сер травня 13, 2009 4:58 pm

Окей! Думаю склад аптечки буде не зайвим, тим більше що її наповнення не таке вже і дороге, а приміняти, то діло таке, дай Бог щоб не знадобилося! ;)
остав аптечки рассчитан из расчета на 4-6 человек на 7-10 дней.

Бинт марлевый стерильный. 10х5 – 2 шт. На случай сильных порезов, небольших кровоточащих ран.
Бинт марлевый нестерильный 10х5 – 4 шт.
Пластырь бактерицидный – 6 шт. На случай царапин, например,- крючком зацепил.
Лейкопластырь 1х500 – 2 шт.
Жгут медицинский резиновый. На случай сильного кровотечения.
Салфетки стерильные для остановки капиллярного и венозного кровотечения «Колетекс ГЕМ» с фуракином, 6х10 или 10х18 см – 2-3 шт.
Бинт эластичный трубчатый нестерильный №1,3,6 – по 1 шт. каждого размера.
Ножницы тупоконечные – 1 шт.
Зажим хирургический типа « москит» - 1 шт. В случае кровотечения – зажать кровоточащий сосуд в ране.
Шприцы одноразовые стерильные, 2 мл.-2шт, 5 мл- 2 шт.

МЕДИКАМЕНТЫ:
Анальгин 0,5 гр. 1 уп.=10 таб.(вместо анальгина можно взять баралгин в таблетках или лучше в ампулах по 5 мл – 2-3 шт.)
Аспирин 0,5 гр, 1 уп.=10 таб.
Новокаин 0,5 % 10 мл. – 2-3 ампулы. В качестве обезболивающего, местного анестезирующего средства, например, для обкладывания места перелома или повреждения связок.
Вольтарен или Диклофенак 3 мл. – 2-3 ампулы. В качестве сильного противовоспалительного средства, например, при артрите, прихватившем внезапно радикулите, любом остром воспалительном процессе, сопровождающемся сильной болью.
Спирт медицинский 75% - 50 мл. ( но! Подойдет также обычная водка или – для протирания места инъекции – специальные салфетки, смоченные антисептиком).
Раствор сульфацила-натрия – 1 флакон ( для закапывания в глаза при конъюнктивите).
Раствор йода спиртовой 5% или раствор бриллиантовой зелени 1% -1 флакон.
Нитроглицерин ( таблетки или капсулы ) – 1 уп.
Корвалол – 1 флакон, в качестве успокаивающего средства.
Уголь активированный в таблетках №50 или энтеродез ( 2-3 уп.) или полифепан (1 уп.). Для дезинтоксикации при отравлениях.
Фталазол 20 таб. При отравлениях.
Перекись водорода – 1 флакон.
Фарингосепт 10 таб. – 1 уп. При болях в горле.
Антибиотик широкого спектра – доксициклин, 10 капсул по 100 мг.
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Аватар користувача
Woozrael
Повідомлень: 344
З нами з: Сер квітня 01, 2009 9:39 am
Звідки: "Нет на свете города красивее, чем Киев" © М. Булгаков
Контактна інформація:

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Woozrael » Чет травня 14, 2009 9:43 am

Кстати, а их можно купить такие аптечки?
Не со склада скоммуниздеть, а легально купить?

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Harry » Чет травня 14, 2009 11:35 am

Советую распечатать этот список и направится в нормальную аптеку, или аптечный супермаркет. Там все препараты легальны, то есть без рецепта. Где купить целяком , даже и не знаю, я сам собирал такую.
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Аватар користувача
Woozrael
Повідомлень: 344
З нами з: Сер квітня 01, 2009 9:39 am
Звідки: "Нет на свете города красивее, чем Киев" © М. Булгаков
Контактна інформація:

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Woozrael » Чет травня 14, 2009 12:34 pm

А для чего служат вот это - Нитроглицерин (только ВВ знаю ))
Ножницы тупоконечные это для бинта? Обычные что, не подходят?
Конъюнктивит - это что за зверь?

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Harry » Чет травня 14, 2009 12:39 pm

Да, ножницы можна и обыкновенные.
Конъюнктивит аденовирусный (фарингоконъюнктивальная лихорадка). Вирус передается воздушно-капельным путем. Заболевание возникает спорадически и в виде эпидемических вспышек, преимущественно в детских коллективах. ))))))
Нитроглицерин (Nitroglicerinum) - Фармакологическое действие:
Расширяет кровеносные сосуды (преимущественно коронарные /сердечные/ артерии и сосуды мозга), расслабляет гладкую мускулатуру желудочно-кишечного тракта, желчевыводяших путей и других органов.
Наряду со снижением сопротивления коронарных и периферических сосудов нитроглицерин уменьшает венозный возврат крови к сердцу, способствует перераспределению кровотока в миокарде (сердечной мышце) в пользу очага ишемии и уменьшению при инфаркте миокарда очагов ишемического поражения, усиливает инотропную (сократительную) функцию миокарда.
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Аватар користувача
Woozrael
Повідомлень: 344
З нами з: Сер квітня 01, 2009 9:39 am
Звідки: "Нет на свете города красивее, чем Киев" © М. Булгаков
Контактна інформація:

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Woozrael » Чет травня 14, 2009 2:26 pm

Конъюнктивит аденовирусный, конечно, жуть. Но нитроглицерин - это вообще кошмар летящий на крыльях ночи.
Можно перевести эту тарабарщину с русского на понятный как для человека разбирающегося в медицине на уровне распознания первичных половых признаков?
Заранее спасибо.

Аватар користувача
Harry
Повідомлень: 71
З нами з: П'ят травня 08, 2009 2:34 pm
Звідки: Київ - Запоріжжя

Re: Долікарська допомога при вогнепальних пораненнях

Повідомлення Harry » Чет травня 14, 2009 3:20 pm

Коньюктевит - лажа редкосная, глаза слезятся, жгут, явные покраснения и раздражения. Больно смотреть и напрягать зрение ( не прицелишся :) )
Нитроглецерин - сосудоросширяющее средство, если сердечко кого прихватит - принять. ;)
Beatitudo nоn est virtutis praemium, sed ipsa virtus !

Відповісти