HMMWV

HMMWV – повнопривідний військовий автомобіль, що випускається американською компанією AM General. З часу прийняття на озброєння збройними силами США у 1980-х, на базі Гамві створено різні модифікації: основний військовий автомобіль, легка вантажівка, автомобіль швидкої допомоги, мобільні РЛС та ЗРК, інженерні та броньовані машини тощо.

Історія

З часів Другої Світової війни армія Сполучених Штатів опиралася на джипи для перевезення невеликих груп солдатів. Джип обрали через потребу у компактному автомобілі з відкидним лобовим склом. Він міг перевозити трьох вояків (300 кг корисного навантаження) і важив трохи більше однієї тонни. До 1970 року армія США намагалася використовувати великі воєнізовані цивільні вантажівки, але навіть вони вже не задовольняли нові вимоги. У 1977 році Lamborghini навіть розробили модель Cheetah у спробі забезпечити дотримання специфікацій для контрактної армії.

У 1979 році армія США остаточно сформулювала специфікації HMMWV, який повинен мав замінити всі тактичні транспортні засоби вагою у діапазоні від 0,25 до 1,25 тони, а саме M151 і M561 Gamma Goat. Специфікація вимагала надійної поведінки на бездоріжжі, здатності нести велике корисне навантаження, і поліпшеної живучості від непрямого вогню. Порівняно із джипом цей засіб пересування був більшим і набагато ширшим, з дорожнім просвітом 410 мм, удвічі більшим, ніж у більшості позашляховиків. Нова вантажівка мусила підійматися на 60° підйоми і проходити 40° схили. Повітрозабірник мав бути встановлений врівень з верхньою частиною правого крила (або піднятий до рівня даху), щоб долати водні перешкоди глибиною до 1,5 м, а електроніка, відповідно, мати гідроізоляцію. Радіатор повинен встановлюватися високо, похило над двигуном на передній навісний кришці.

 • З 61-ої попередньо зацікавленої компанії тільки три надали прототипи. У липні 1979, AM General (дочірня компанія American Motors Corporation) почала попередні проектні роботи. Менш ніж через рік, почалося тестування першого прототипу; Chrysler Defense і Teledyne Continental також створили конкуруючі проекти. У червні 1981 року Пентагон уклав з AM General контракт на розробку ще кількох зразків для наступної серії експериментів. Оригінальна серія M998 A0 мала масу 2,4 т з корисним навантаженням 1,1 тонни, 6,2-літровим V8-подібним дизельним двигуном і триступінчатою автоматичною коробкою передач.

  Ці три компанії були обрані, щоб спроектувати і побудувати одинадцять прототипів HMMWV, які проїхали більш ніж 600 тисяч миль у випробуваннях, що відбувалися також у пустелі та арктичних умовах. AM General отримала попередній контракт 1983 року на 2334 автомобілів, — перша партія автомобілів для військових США загальною кількістю 55 тисяч одиниць, у тому числі 39 тисяч для армії. США та зарубіжні замовники отримали 72 тисячі автомобілів перед війною у Перській затоці 1991 року, ще 100 000 було виготовлено до 10-річчя HMMWV у 1995 році.

   

  Технічні характеристики:

  Двигун: один з трьох типів – Chevrolet V8, Detroit Diesel V8 160 к.с. або Detroit Diesel V8 195 к.с

 • Трансмісія: GM 4L80-E гідромеханічна автоматична 4-х ступенева

  Витрата палива, л/100 км при 90 км / год: 16,0.

   

  Знаходиться на озброєні Збройних Сил України у ВДВ та частинах морської піхоти


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: