Хорватія оголосила тендер на закупівлю 12 винищувачів

20 липня Хорватія, через посольства у Загребі направила до 5 країн надати пропозиції для придбання до 12 сучасних багатоцільових винищувачів, повідомляє інтернет видання Janes

Окрім США, котрі отримали надати пропозиції по літакам F-16,  про надання пропозицій також надійшли до Ізраїлю, Греції, а також Південній Кореї для її літаків FA-50 та Швеція для Gripen JAS 39.

На протязі 75 днів з цих країн мають надійти пропозиції. Після закінчення чого на початку жовтня відбудеться оцінка пропозицій, яка, ймовірно, триватиме до кінця року. Окрім характеристик та можливостей відповідного літального апарату, міністерство оборони Хорватії вказало ще три параметри, які також будуть розглянуті при оцінці пропозицій:

 • відносини між країнами
 • вартість літаків
 • промислове та економічне співробітництво

Тендер на закупівлю сучасних винищувачів Хорватією є тривалим процесом, що розпочався близько 15 років тому по заміні застарілих винищувачів МіГ-21. Вперше про закупівлю сучасних винищувачів Хорватія оголосила тендер у 2006 році, але через фінансову кризу 2008 року це процес призупинили.

У 2013 році Міністерство оборони Хорватії підписало угоду з Україною на ремонт та модернізацію 7 МіГ-21, ще 5 літаків поставились до складу ВПС Хорватії, що належать ДП «Одесавіаремсервіс».


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: