Інформаційний дайджест 12 квітня

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

За минулу добу збройні формування Російської Федерації 20 разів обстріляли позиції підрозділів Об’єднаних сил, при цьому чотири рази застосували заборонене Мінськими домовленостями озброєння. Також ворог обстрілював наших захисників із озброєння бойових машин піхоти, протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Під час обстрілів один український захисник загинув, вісім військовослужбовців отримали поранення. Жоден обстріл противника не залишився без адекватної відповіді Об’єднаних сил. За даними розвідки, 11 квітня дев’ять окупантів було знищено, ще вісім – поранено.

 

Ситуація довкола України:

Про рішення ПАРЄ щодо повернення делегації РФ:Картинки по запросу Россия в ПАСЕПарламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів прийняла резолюцію, в якій вперше з 2014 року закликала уряд РФ сформувати свою делегацію. За резолюцію, яка пропонує РФ заплатити внески, проголосувало 105 делегатів, 30 проголосували проти, 16 утрималися.

Довідково: У резолюції зазначається, що рішення РФ припинити участь в діяльності ПАРЄ “призвело до розладу всередині організації”. Таким чином уряд РФ закликають сформувати делегацію для участі в засіданнях асамблеї і звичайно ж заплатити членські внески. У разі невиплати внесків Рада Європи пригрозив призупинити права РФ в комітеті міністрів і асамблеї РЄ.

Реакція РФ: 11.04.2019 віце-спікер державної думи РФ П.Толстой розкритикував резолюцію ПАРЄ, яку він назвав “черговою спробою говорити з Росією мовою ультиматумів”.

Про будівництво РФ газопроводу “Північний потік-2” та транзиту природного газу через територію України:Картинки по запросу Газовій поток2Директор з питань внутрішнього енергетичного ринку головного директорату “Енергетика” Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт заявив, що транзит природного газу з РФ до країн Європи через Україну в 2020 року буде збережено. Клаус-Дітер Борхардт також зазначив, що РФ знадобиться ще 2-3 роки для того, щоб здійснити запуск газопроводу “Північний потік-2”. Дані дії приведуть державну думу РФ до проведення переговорів, тому в свою чергу Єврокомісія  буде виступати в інтересах України, тобто за продовження транзиту природного газу через газопровід який проходить по території України.

Довідково: Голова ПАТ “Газпром” А.Міллер раніше заявив, що компанія готова почати поставки газу по газопроводу “Північний потік-2” з 01.01.2020 року.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Про подальшу підготовку мобілізаційного ресурсу серед школярів в окупованому Криму:

На тимчасово окупованої території АР Крим розпочався місячник присвячений “Дню Перемоги у ВВВ”, в рамках якого члени російського аналогу “Hitlerjugend ” – “Юнармії” масово прорходять початкову військову підготовку. Так, днями раніше відбувся черговий виїзд школярів  Ялтинської Школи № 9 до м.Севастополь, 30-ї артилерійської батареї,  на Федюхіни висоти. Після відвідування військових музеїв всі учасники пройшли через теоретичні  та практичні заняття з питань:

подолання смуги перешкод;
збірка-розбирання зброї, техніка безпеки поводження зі зброєю;
стрільба холостими патронами;
кидання гранат;
встановлення намету;
їзда на БРДМ 2.

Донецька та Луганська області:

Про чергові ознаки впливу РФ  у конфлікт на Донбасі:Картинки по запросу следственній комитет рфГоловне слідче управління СК Росії порушило три кримінальні справи за фактами “обстрілів мирного населення Донбасу”. Підставою для цього нібито стали дії українських силовиків 6 і 8 квітня 2019 року, коли вони з артилерійської зброї здійснили обстріл “невійськових”, на думку агресорів, об’єктів в селищах шахти «Трудовська», Старомихайловка і Зайцеве. В результаті обстрілу начебто було поранено три невстановлені особи. Кримінальні справи були порушені за частиною 1 статті 356 КК РФ «Жорстоке поводження з цивільним населенням; застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародним договорами Російської Федерації ». Як вважає “слідство”, цитата: “…дії українських силовиків спрямовані на вбивство необмеженого кола цивільних осіб, які проживають на сході України і які не беруть участі в збройному конфлікті»

Воєнна сфера:

Про об’єднання систем ППО РФ з іншими країнами:Картинки по запросу генерал-майор Н.КарбеновЗаступник головнокомандувача ПКС РФ генерал-лейтенант Ю.Грєхов заявив, що формування єдиних регіональних систем (ЕРС) ППО з Киргизією та Таджикистаном йде в штатному режимі, і знаходиться на етапі узгодження. Паралельно, РФ зміцнює свій зв’язок з Вірменією, організувавши і регламентувавши організацію та несення чергувань розрахунків ППО в Кавказькому регіоні колективної безпеки. Командувачем ЕРС ППО РФ і Казахстану призначений головнокомандувач Сил повітряної оборони Казахстану генерал-майор Н.Карбенов.

Про посилення політичної складової у вихованні військовослужбовців РФ:

Держдума РФ на пленарному засіданні одноголосно прийняла в першому читанні урядовий законопроект, згідно з яким командири в армії будуть відповідати за морально-політичний стан особового складу.

Ініціатива підготовлена ​​відповідно до вказівки президента РФ Володимира Путіна щодо створення військово-політичних органів Збройних сил (ЗС) РФ.

Пряма мова”Пропонується уточнити перелік обов’язків командирів, передбачивши, що вони відповідають у тому числі за морально-політичний стан підлеглого особового складу ( на даний час – за морально-психологічний стан)”.

Навчання ЗС РФ:

10-11.04.2019 відповідно до плану бойової підготовки на 2019 навчальний рік екіпажами літаків Су-24М 11 окремого змішаного авіаційного полку (аеродром Маріновка, Волгоградська область, РФ) відпрацьовано навчання з елементами дозаправки літаків у повітрі. До навчання залучено: 10 од. фронтових бомбардувальників Су-24М, літак  паливозаправник Іл-78.

11.04.2019 відповідно до плану бойової підготовки на 2019 навчальний рік підрозділи РХБЗ 58 Армії Південного ВО ЗС РФ на полігоні Тарське (Північна Осетія) в рамках спеціального навчання вперше застосували  ВСЗВ (ТОС-1А) “Солнцепёк”. До спеціального навчання залучено: близько 900 військовослужбовців підрозділів РХБЗ, 300 од. ОіВТ.

11-13.04.2019 в рамках контрольної перевірки за зимовий період навчання військовослужбовці 100 окремої розвідувальної бригади 4 військової бази 58 Армії Південного ВО ЗС РФ (Північна Осетія – Аланія, Моздокський р-н, н.п. Моздок-7) приступили до виконання ряду заходів бойової підготовки. До ЗБП залучено: близько 1,6 тис. військовослужбовців, 350 од. ОіВТ.

11.04.2019 в рамках контрольної перевірки за зимовий період навчання військовослужбовці  батальйону управління (зв’язку) 205 окремої мотострілецької бригади Південного ВО ЗС РФ (м.Будьоновськ, Ставропольський край, РФ) провели радіотренування. До радіотренування залучено: близько 300 військовослужбовців та 40 од. ОіВТ.

16-18.04.2019 на полігоні Брестський (Республіка Білорусь) заплановано проведення спільного навчання підрозділів ПДВ ЗС РФ та ЗС Республіки Білорусь. До БТН залучено: десантно-штурмовий батальон  38 окремої десантно-штурмової бригади  (м.Брест), повітряно-десантний батальон  103 повітряно-десантної бригади (м.Вітебськ) ЗС Республіки Білорусь та повітряно-десантно рота 31 десантно-штурмової бригади  (м.Ульяновськ) ЗС РФ.

Обстановка в інших країнах світу:

Румунія — США:

Про розміщення систем ПРО США на території Румунії:Картинки по запросу aegis combat Romanian11.04.2019 уряд США прийняв рішення розмістити на території Румунії мобільні установки системи ПРО “THAAD” на час модернізації розташованих в країні комплексу ПРО “Aegis”. Комплекси ПРО, які будуть розміщені в Румунії, стоять на озброєнні 69 протиповітряної артилерійської бригади ЗС США (штат Техас). Після їх доставки в Європу вони будуть інтегровані в загальну систему ППО НАТО.

Довідково: Система ПРО США “Aegis Ashore” була розміщена на території Румунії в 2016 році. Як заявляють представники командування ЗС США система призначена для захисту контингенту ЗС США в Європі та європейських союзників від удару балістичних ракет. Раніше, РФ звинуватила США в тому, що система ПРО США “Aegis Ashore” яка розміщується на території Румунії та Польщі є наземними установками для КР “Томагавк”, що заборонено ДРСМД.

РФ — Туреччина:

Про виготовлення елементів ЗРС С-400 “Тріумф” на території Туреччини:Картинки по запросу С400 для турции11.04.2019 прес-секретар президента РФ Д.Пєсков заявив, що окремі компоненти для ЗРС С-400 “Тріумф”, згідно з домовленостями, можуть бути виготовлені в Туреччині.

Пряма мова: “…Мови про комплексне виробництві всіх вузлів С-400 не йде і йти не може. Це нові види озброєнь. Але про виробництво якихось компонентів, сегментарно, безумовно, мова може йти…”.

РФ — Казахстан:

Про продовження терміну оренди РФ космодрому Байконур:Картинки по запросу байконураПрес-служба міністерства цифрового розвитку, оборонної й аерокосмічної промисловості Казахстану повідомила, що оренда РФ космодрому Байконур продовжена до 2050 року. Умови оренди та сума не розголошується, але  за наявною інформацією вартість оренди складає близько 2,5 млрд доларів.

Кризові регіони:

Судан:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Про військовий переворот в країні:Картинки по запросу Омар аль-Башир и путин

У Судані на тлі триваючих багатомісячних протестів та повідомлень про застосування бойової зброї проти учасників протестів стався військовий переворот. Військовослужбовці армії Судану зайняли ключові позиції та здійснили арешт ряду чиновників. В свою чергу зазначено, що президент Судану Омар аль-Башир  залишив країну у невідомому напрямку. На даний час, за даними джерел ЗМІ Судану, затриманий екс-міністр оборони Судану А.Хусейн, голова “Національного конгресу” А.Харун (правляча партія країни), ряд командирів особистої гвардії президента, заступник президента Судану Алі Усман Тах (останній, хто погрожував використовувати проти демонстрантів “тіньові батальйони гвардії президенту”).

Довідково: Президент Омар аль-Башир, який  є великим шанувальником президента РФ В. Путіна, керував країною безперервно понад 30 років. Перші акції протесту розпочалися по країні 19.12.2018 року через різке підвищення цін на продовольчі товари. Спочатку акції протесту починалися з економічних вимог, однак пізніше вони переросли в політичні. За 4 місяці протестів в Судані загинули за офіційними даними 49 громадян, близько 150 травмовані. Контракти в оборонній сфері між Суданом та РФ:

2004 рік — 15 од. МіГ-29С, сума контракту — близько 200 млн. доларів США;

2011 рік — 12 од. Мі-24П, 6 од. Мі-8МТ  сума контракту невідома;

2013 рік — 24 од. Мі-24П, 18 од. Мі-8МТ сума контракту невідома.

Воєнно-технічна сфера:

Про перенесення термінів здачі базового тральщика проекту 12700 “Владимир Емельянов” для потреб ВМФ РФ:Картинки по запросу проект 12700 "Владимир Емельянов"Генеральний директор Середньо-Невського суднобудівного заводу (м.Санкт-Петербург) В.Середохо заявив, що передача ВМФ РФ бтщ проекту 12700“Владимир Емельянов” запланована на перший квартал 2020 року (раніше було заявлено про початок листопада 2019 року).Зазначено, що на даний час корабель готується до спуску на воду, орієнтована дата 24.05.2019 року, після чого відбудеться заселення на борт штатного екіпажу.

Довідково: Корабель “Владимир Емельянов” закладено 20.04.2017 року. На той момент він вважався четвертим по черзі бтщ проекту 12700 (шифр “Олександрит”) після головного “Олександра Обухова”, “Георгія Курпатова” і “Івана Антонова”. Однак пізніше на борту, під час будівництва, бтщ “Георгій Курпатов” сталася пожежа, в результаті якого здачу корабля перенесли, а “Владимир Емельянов” фактичном став третім бтщ проекту 12700, запланованим до передачі ВМФ РФ.

Про замовлення літаків ДРЛВіУ для потреб ВМС США:Картинки по запросу E-2D "Advanced HawkeyeКомандування ВМС США уклало контракт з корпорацією “Northrop Grumman Systems” на поставку 24 од. палубних літаків ДРЛВіУ E-2D “Advanced Hawkeye”. Сума контракту склала 3,1 млрд. доларів США. Виділення коштів на будівництво літаків за контрактом заплановано на період 2019-2023 роки.

Довідково: E-2D – найбільш сучасна модифікація літака ДРЛВіУ на платформі Е-2. Від попередніх версій відрізняється радаром з активною фазованою антенною решіткою, новими турбогвинтовими двигунами та більш досконалим устаткуванням для передачі даних на ПУ.

Про початок випробувань 50-мм гармати Enhanced Bushmaster:

На цьому тижні корпорація Northrop Grumman спільно з науково-дослідним і конструкторским центром армії США (ARDEC) розпочнуть випробування прототипу 50-мм гармати Enhanced Bushmaster III. Гармата призначена для створюваної американської перспективної бойової машини піхоти Next-Generation Combat Vehicle (NGCV).

Фотогалерея:

Іракські прикордонники припинили нелегальне ввезення в країну більше тисячі пістолетів “Форт” українського виробництва. Зброя в кількості 1033 од. в заводській упаковці і належними паспортами до нього була упакована в картонні коробки з маркуванням “Іграшки”. Головне митне управління Іраку заявило, що контрабандна зброя була захована в   20-футовому контейнері. ЇЇ було вилучено 9 квітня в порту Південний Умм-Каср.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  1 votes, 5 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю