Іноземні багатофункціональні катері для українських ВМС

Заступника начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрія Риженка, в коментарях Народні армії розказав, що керівництво Національного флоту вивчає ринок іноземних багатофункціональних катерів.

Було названо два перспективні катери, що по вартості співставні з вітчизняними малими броньованими артилерійськими катерами – це американський катер Mark VI та ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3.

На даний час є два варіанти їхнього отримання: закупити за кордоном уже готові катерні платформи Mark VI чи Super Dvora Mk3 або ж придбати ліцензії на їхнє виробництво, підготувати фахівців та розпочати будівництво на власних суднобудівних підприємствах. Що дозволить вкласти кошти та технології у власну промисловість, адже такий досвід кооперації вже давно використовують провідні морські держави світу за для розвитку власної суднобудівної галузі.

Патрульний катер Mark VI

Американський катер Mark VI

Патрульні катери Mark VI здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.

Патрульні катери Mark VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

 • десантно-штурмову
 • протидиверсійну
 • протимінну

Водотоннажність: 72 тонни, що робить катер дуже маневреним. Водночас Mark VI стійкий до хитавиці на морі. Однією з його особливостей є те, що він може вести ефективний прицільний вогонь по морських цілях навіть під час шторму.

Екіпаж катеру: 5 осіб, за потреби додатково залучаються ще 2 особи. Також катер може вмістити 11 десантників, що дозволить здійснювати транспортування підрозділів морської піхоти або Сил спеціальних операцій.

Максимальна швидкість: 45 вузлів

Дальність ходу: близько 750 миль (за крейсерської швидкості в 30 вузлів).

Озброєний: двома 25-міліметровими гарматами Mk 38 Mod 2, плюс є кулемети, гранатомети, ракети BGM-176B Griffin, інша зброя тощо.

Окрім того, катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його ходова рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримати влучення зі стрілецької зброї.

Патрульний катер Super Dvora Mk III

Ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3

У період 2004–2016 років компанією Israel Aerospace Industries побудовано 19 таких катерів для ВМС Ізраїлю та Шрі-Ланки.

Водотоннажність: 60 тонн

Довжина: 27,4 метрів

Ширина: 5,5 метрів

Осадка: 1,2 метрів

Швидкість: до 50 вузлів

Дальність плавання: 700–1000 миль.

Екіпаж: 9–12 осіб.

Автономність: 4 доби.

Озброєння катера: гармати типу Typhoon, важкі кулемети, 40-мм гранатомети, ракети AGM-114 Hellfire, системи спостереження і застосування зброї Raytheon та Elbit/El-Op.

Призначений для доставки підрозділів сил спецоперацій або морської піхоти, патрулювання та перехоплення кораблів противника в морі. Катер може дозаправлятися у морі, спроможний діяти як у прибережних водах, так і на океанському просторі, адже стійкий до хитавиці. Завдяки малій осадці може доставляти десант на практично не обладнане узбережжя. Катер має модульну конструкцію, що полегшує заміну озброєння і устаткування.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю