Іноземні багатофункціональні катері для українських ВМС

Заступника начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрія Риженка, в коментарях Народні армії розказав, що керівництво Національного флоту вивчає ринок іноземних багатофункціональних катерів.

Було названо два перспективні катери, що по вартості співставні з вітчизняними малими броньованими артилерійськими катерами – це американський катер Mark VI та ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3.

На даний час є два варіанти їхнього отримання: закупити за кордоном уже готові катерні платформи Mark VI чи Super Dvora Mk3 або ж придбати ліцензії на їхнє виробництво, підготувати фахівців та розпочати будівництво на власних суднобудівних підприємствах. Що дозволить вкласти кошти та технології у власну промисловість, адже такий досвід кооперації вже давно використовують провідні морські держави світу за для розвитку власної суднобудівної галузі.

 • Патрульний катер Mark VI

  Американський катер Mark VI

  Патрульні катери Mark VI здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.

  Патрульні катери Mark VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

  • десантно-штурмову
  • протидиверсійну
  • протимінну

  Водотоннажність: 72 тонни, що робить катер дуже маневреним. Водночас Mark VI стійкий до хитавиці на морі. Однією з його особливостей є те, що він може вести ефективний прицільний вогонь по морських цілях навіть під час шторму.

 • Екіпаж катеру: 5 осіб, за потреби додатково залучаються ще 2 особи. Також катер може вмістити 11 десантників, що дозволить здійснювати транспортування підрозділів морської піхоти або Сил спеціальних операцій.

  Максимальна швидкість: 45 вузлів

  Дальність ходу: близько 750 миль (за крейсерської швидкості в 30 вузлів).

  Озброєний: двома 25-міліметровими гарматами Mk 38 Mod 2, плюс є кулемети, гранатомети, ракети BGM-176B Griffin, інша зброя тощо.

  Окрім того, катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його ходова рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримати влучення зі стрілецької зброї.

 • Патрульний катер Super Dvora Mk III

  Ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3

  У період 2004–2016 років компанією Israel Aerospace Industries побудовано 19 таких катерів для ВМС Ізраїлю та Шрі-Ланки.

  Водотоннажність: 60 тонн

 • Довжина: 27,4 метрів

  Ширина: 5,5 метрів

  Осадка: 1,2 метрів

  Швидкість: до 50 вузлів

  Дальність плавання: 700–1000 миль.

 • Екіпаж: 9–12 осіб.

  Автономність: 4 доби.

  Озброєння катера: гармати типу Typhoon, важкі кулемети, 40-мм гранатомети, ракети AGM-114 Hellfire, системи спостереження і застосування зброї Raytheon та Elbit/El-Op.

  Призначений для доставки підрозділів сил спецоперацій або морської піхоти, патрулювання та перехоплення кораблів противника в морі. Катер може дозаправлятися у морі, спроможний діяти як у прибережних водах, так і на океанському просторі, адже стійкий до хитавиці. Завдяки малій осадці може доставляти десант на практично не обладнане узбережжя. Катер має модульну конструкцію, що полегшує заміну озброєння і устаткування.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю