fbpx
Іран здійснив спробу захопити британський танкер

Іран здійснив спробу захопити британський танкер

Аденська затока Близький Схід ВМС Ірану Іран Королівський ВМФ Великої Британії Ормузька протока Перська затока

П’ять озброєних іранських човнів “Корпусу вартових Ісламської революції” підозрюються у спробі захоплення британського нафтового танкера British Heritage під час його переходу з Перської затоки до Ормузької протоки.

Про це повідомляє DW

Спочатку про це у середу, 10 липня, повідомили американські телеканали CNN і Fox News з посиланням на анонімні джерела в адміністрації США.

За даними ЗМІ, під час заходження британського танкеру до Ормузької протоки, до нього наблизилися іранські катери. Іранці наказали танкеру зупинитися в іранських територіальних водах.

Однак британський фрегат Montrose, який супроводжував танкер, націлив на іранські човни зброю і таким чином змусив їх відплисти від танкера.

За інформацією джерел CNN, американський безпілотник пролітав над британськими і іранськими суднами під час інциденту і зафільмував його. Водночас, самі журналісти телеканалу зауважують, що не бачили цей запис.

Речник Центрального командування Збройних сил США Білл Урбан заявив, що Пентагон поінформований про цей інцидент і додав: “Загрози міжнародній свободі навігації вимагають міжнародного рішення”.

Згодом, зранку у четвер, 11 липня, інформацію підтвердили у британському уряді.

“Корабель Її Величності Montrose був змушений зайняти позицію між іранськими кораблями та British Heritage та виголосити попередження іранським кораблями, які після цього відійшли”, – йдеться у заяві представника британського уряду, яку цитує агенція Reuters.

У заяві також наголошується, що британська сторона стурбована інцидентом та “продовжуватиме переконувати іранську владу знизити напругу у регіоні”.

Натомість у “Корпусі вартових Ісламської революції” зранку у четвер запевнили, що їхні кораблі не мають відношення до інциденту.

Раніше,  4 липня у протоці Гібралтар було затримано іранський супертанкер з нафтою за підозрою в її незаконному постачанні до Сирії. У Тегерані наполягають на незаконності перехоплення танкера і викликали британського посла до міністерства закордонних справ.

Згодом Верховний суд Гібралтару дозволив затримати іранський супертанкер на 14 днів. У відповідь, в Тегерані погрожували дзеркальними заходами – перехопити британський корабель.

Аденська затока Близький Схід ВМС Ірану Іран Королівський ВМФ Великої Британії Ормузька протока Перська затока