fbpx
КНДР розірвала перемир’я з Південною Кореєю

КНДР розірвала перемир’я з Південною Кореєю

Після спільних навчань США та Південної Кореї КНДР заявила, що не вважає себе зв’язаною угодою перемир’я та припиняє знищення ядерної зброї.

Як повідомляє ТСН, повноважний представник армії КНДР в Пханмунджомі  заявив, що великомасштабні американо-південнокорейські спільні військові навчання “змусили перервати” процес денуклеарізації Корейського півострова.

КНДР “продовжить укріплювати свої сили ядерного  стримування, націлені на самооборону”.

В опублікованій Центральним телеграфним агентством Кореї заяві збройних сил КНДР йдеться, що Північна Корея більше не вважає себе зв’язаним угодою про перемир’я в Кореї і відповідними міжкорейськими угодами про взаємний ненапад.

Вона застосовуватиме свої сили самооборони згідно своїм рішенням, зокрема сили ядерного стримування.

Разом з цим під час американо-південнокорейських спільних військових навчань КНДР перерве всі військові діалоги з США і Республікою Корея.

Нове загострення кризи через ядерну програму країни почалося 5 квітня 2009 р., після того як Пхеньян запустив ракету з супутником зв’язку на борту. Японія, Південна Корея та США засудили запуск ракети КНДР, схарактеризувавши його як провокаційний. Рада Безпеки ООН 13 квітня 2009 р. одноголосно засудила запуск Північною Кореєю ракети, після чого Пхеньян заявив, що більш не братиме участі у шестисторонніх переговорах з ядерного роззброєння Корейського півострова і видворив з країни інспекторів МАГАТЕ. У травні 2009 р. КНДР провела другі в своїй історії ядерні випробування.

У жовтні 2009 р. Пхеньян повідомив, що є за крок від повного відновлення реактора в Йонбені. 2007 р. Йонбен був єдиним діючим ядерним об’єктом у КНДР; потім, після чергового раунду шестисторонніх переговорів, у вересні 2007 р. реактор було зупинено. КНДР навіть погодилася демонтувати його, а також надати інформацію про програму збагачення урану, що проводиться. Натомість Вашингтон пообіцяв скасувати кілька санкцій проти КНДР, зокрема, виключити країну зі списку тих, що підтримують тероризм.

Пхеньян вимагає прямих переговорів з Вашингтоном про ядерне роззброєння КНДР, а Сполучені Штати наполягають на участі в обговоренні всіх зацікавлених сторін: Росії, Китаю, Японії, Південної та Північної Корей та США (так званої “переговорної шістки”). У грудні 2009 р. спеціальний посланець США побував у Північній Кореї для обговорення питань ядерної програми.