Корвет «Вінниця» ВМС України піднято у док судноремонтного заводу Одеського порту

Час читання:1 хвилина

Як повідомляє прес-служба Одеського порту – Судноверф «Україна» прийняла у ремонт корвет «Вінниця» (проекту 1124П).

На початку липня це підприємство відновило ремонт військових кораблів, тоді в на обслуговування зайшов патрульний катер 205П «Павло Державін» морської охорони Державної прикордонної служби України.

Але повернемось до корвету “Вінниця” – зараз корабель знаходиться у доці №4 та зі слів прес-служби підприємства на ньому планується провести повний комплекс ремонтних та докових робіт, хоча ще у 2013 році планувалось списати його зі складу ВМС України.

Основна причина чому його хотіли списати – його стан та вік. Навіть на наявних світлинах можна побачити значну корозію корпусу корвету:

Стан корпусу корабля
Стан корпусу корабля

Але після окупації Криму заговорили про його ремонт. Так попередній командувач ВМС України Сергій Гайдук навіть настоював на його ремонті, необхідна цифра для цього озвучена експертами та спеціалістами складала 1 млрд грн. З приходом нового командувача ВМС віце-адмірал Ігоря Воронченко, думки щодо цього були більш помірними:

«Щодо майбутнього «Вінниці»… Спочатку треба пацієнта обстежити, а потім вже приймати рішення, що з пацієнтом робити – або списувати, або ремонтувати. Підводне обстеження корпусу поки не дає нам повної картини. Ми його піднімемо, поставимо в сухий док і після цього будемо приймати рішення про подальшу його долю», – сказав віце-адмірал.

Все ж сподіваємось, що мова йде про дефектацію корабля з уже подальшим прийняттям рішення по розподілу кошторису вітчизняних Військово-морських Сил.

Корвет “Вінниця” був закладений 23.12.1975-го року на Зеленодоському СБЗ (заводський №775), спущений на воду 12.09.1976 року, у стрій ввійшов 31 грудня того ж року в 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року,  доки не перейшов  до Морських частин Держкомітету з охорони кордонів (нинішня Державна прикордонна служба). В січні 1996-го року корабель було передано новоствореним ВМС України.

 •  


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Коментар

  1. […] і надзвичайну фізичну зношеність корабля (http://mil.in.ua/korvet-vinnycya-vms-ukrayiny-pidnyato-u-dok-sudnoremontnoho-zavodu-odeskoho-portu/  […]

  2. […] Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал […]

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: