Київський Патріархат на знак протесту вийшов із Ради капеланів ЗСУ через позицію МП

Час читання:1 хвилина

28 лютого було опубліковано звернення Київського Патріархату до Ради душпастирської опіки(РДО чи Рада капеланів), а саме – неготовність реагувати на деструктивну діяльність УПЦ МП в умовах неоголошеної війни, та намагання просувати в законодавчі ініціативи, користуючись авторитетом РДО, принципів діяльності військових капеланів з ознаками прозелітизму.

Невідповідність позиції УПЦ МП: не засудження російської агресії проти України, заперечення факту гібридної війни на Донбасі, неофіційне визнання анексії Криму.

В жовтні місяці 2015 року, представниками Київського Патріархату було письмово складено  та усно озвучено на засіданні Ради душпастирської опіки недовіру до діяльності представників УПЦ МП в складі Ради та капеланів цієї конфесії в ЗСУ та інших силових структурах. Було також висунуто пропозицію про внесення до Положення про РДО пункту з механізмом призупинення або виключення з членства РДО конфесій, у випадку коли діяльність даної конфесії не відповідає чи протирічить меті і завданням створення РДО.

 • Члени РДО відмовлялися приймати дане рішення про призупинення або виключення УПЦ МП з членів ради, аргументуючи це своєю необізнаністю про факти деструктивної діяльності цієї конфесії, або вважали їх недостатніми для того, щоб виключати її з членів РДО. Було запропоновано вивчити цю справу всередині кожної конфесії. Позитивним є включення до Положення пункту з механізмом припинення або призупинення діяльності члена РДО у разі невідповідності діяльності їх конфесії завданням та меті Ради.

   

  На що Голова Синодального Управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату Митрополит Іоан (Яременко) підсумував:

  Ми не бачимо власної перспективи участі у діяльності РДО, тому прийнято рішення про ВИХІД зі складу Ради, про що цим зверненням і повідомляємо.

   

 • За матеріалами заяви УПЦ КП


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: