fbpx
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (05.08.13 – 12.08.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (05.08.13 – 12.08.13)

Світ

05.08. 13.  Росія посилює свою військову присутність на Каспії

 

Малий ракетний корабель (МРК) “Углич”, другий корабель модернізованого проекту 21631 (“Буян-М”), в кінці серпня прибуде в Каспійську флотилію для проходження держвипробувань, повідомили в  прес-службі  Південного військового округу Росії.

У Каспійської флотилії вже почалися заводські ходові випробування головного корабля цього проекту – МРК “Град Свияжськ”. До кінця 2013 року обидва кораблі будуть прийняті в експлуатацію і увійдуть до бойового складу флотилії. “Прибуття малого ракетного корабля “Углич” в Каспійську флотилію очікується наприкінці серпня”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Команда моряків Каспійської флотилії вже прибула на Зеленодольський  завод імені Горького для прийому і освоєння нового корабля. Екіпаж нового корабля сформований з військовослужбовців за контрактом.

Екіпажу МРК “Углич” належить за допомогою фахівців заводу – виробника освоїти сучасні комплекси озброєння, механізми та корабельні системи, підготувати корабель до переходу по внутрішніх водних шляхах в Каспійське море, де пройдуть державні випробування з наступним введенням корабля до складу Каспійської флотилії.

Кораблі модернізованого проекту “Буян”, на відміну від попередників, мають більшу водотоннажність (949 тонн) і обладнані новітньою високоточною ракетною зброєю великої дальності – універсальним ракетним комплексом “Калібр-НК”, призначеним для ураження морських та берегових цілей.

 

06.08.13. США мають намір скоротити число авіаносців

 

Секретар міністерства оборони США заявив про скорочення збройних сил. Замість 11 авіаносців в строю залишаться 8 або 9, скорочення піддасться корпус морської піхоти і близько 10 тисяч осіб будуть звільнені з ВМС США.

Повідомляється про те, що остаточне рішення поки не прийнято, але давно озвучені наміри міністерства оборони провести масштабні скорочення отримали нове підтвердження.

Авіаносці Дуайт Ейзенхауер, Джордж Буш, Гаррі Трумен і Авраам Лінкольн у базі ВМС Норфолк, штат Вірджинія, в грудні. Авіаносець Гаррі Трумен також як і авіаносці Джордж Вашингтон і Джон Стенніс, є ймовірними кандидатами на виведення з експлуатації, якщо будуть здійснені значні скорочення коштів Пентагоном

У чергу під скорочення потрапляє один крейсер, три або чотири есмінці, а також близько семи ескадрилій ПС.

Організаційна структура повітряних сил у США припускає, що одна ескадрилья складається приблизно з 20 літаків, а три ескадрильї об’єднуються в більш велику структуру – крило.

Загалом у ПС США є більше 50 крил тільки в активних частинах, тому ці скорочення не настільки великі, як плановане зменшення числа авіаносців.

Скорочення авіації (як ПС, так і ВМС США) пов’язане зі зменшенням кількості авіаносців. Передбачається здійснити скорочення за рахунок списання застарілих гелікоптерів SH-60 і винищувачів F/A-18.

З авіаносців, можливо, позбудуться «Джорджа Вашингтона» (у нього в 2015 році вичерпується цикл використання ядерного палива), «Джона К. Стенніса» і «Гаррі Трумена».

Всі три кораблі не є найстарішими представниками авіаносців типу «Німітц» (вони введені до складу флоту в 1990-ті роки), однак попередні авіаносці цього типу пройшли модернізацію при заміні ядерного палива.

 

06.08.13. Перспективний авіакомплекс дальньої авіації Росії буде дозвуковим 

 

Передбачається, що новий бомбардувальник Росії буде володіти високою бойовою потужністю і буде здатний долати сучасну протиповітряну оборону.

Перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації (ПАК ДА) буде дозвуковим, на відміну від існуючих літаків дальньої авіації, як наприклад, Ту-160, і  буде нести більше озброєння, повідомив головнокомандуючий військово-повітряними силами РФ генерал-лейтенант Віктор Бондарєв.

“ПАК ДА буде дозвуковим, всі його відмінність у тому, що він буде нести більше, ніж Ту-160, і озброєння буде значно серйозніше. Всі інші завдання будуть вирішувати ракети”, – сказав Бондарєв.

В даний час сили стратегічної авіації Росії, які входять до складу 37-ї повітряної армії Верховного головнокомандування, включають 32 бомбардувальника Ту-95МС6, 31 Ту-95МС16 і 13 бомбардувальників Ту-160. Вони здатні нести більше 850 крилатих ракет великої дальності.

Передбачається, що новий бомбардувальник буде володіти високою бойовою потужністю і буде здатний долати сучасну протиповітряну оборону. Машина оснащуватиметься новітнім комплексом радіоелектронної боротьби і високоточними авіаційними засобами ураження.

Попередній міністр оборони Росії Анатолій Сердюков повідомляв, що прем’єр Дмитро Медведєв прийняв рішення про створення на території Казанського виробничого об’єднання імені Горбунова нового сучасного заводу. Очікується, що там буде будуватись Ан-70, а в перспективі і ПАК ДА.

 

07.08.13. США вирішили списати спалений маляром атомний підводний човен

 

Американські військові відмовилися від відновлення атомного підводного човна “Майамі”, який в 2012 році підпалив маляр, що працював в порту. Вартість відновлення АПЧ становить  450 мільйонів доларів і керівництво флотом прийняло рішення списати “Майамі” на утилізацію.

Витрати на ремонт підводного човна вже склали 94 мільйони доларів. Ознайомлення керівництва з новими оцінками вартості відновлювальних робіт призвело на тлі скорочення військових витрат (нещодавно було оголошено про те, що США можуть зменшити число авіаносців з 11 до 8 або 9) до скасування ремонту. АПЧ, серйозно пошкоджений пожежею в 2012 році, відправлять на утилізацію.

Комісія, що обстежила корабель, дійшла висновку про те, що через нагрівання метал  потріскався і тому для відновлення експлуатації доведеться поміняти велику частину трубопроводів. Пожежа фактично знищила пост управління, торпедний відсік і пошкодив пускові установки ракет. Навіть за оптимістичними оцінками “Майямі” могла б бути відремонтована не раніше 2015 року.

Пожежа, що сталася в другій половині дня 23 травня 2012 почалась через цивільного робочого-маляра Кейсі Фурі, який того дня вирішив раніше піти з роботи. Фурі заарештували і згодом засудили до 17 років ув’язнення з виплатою 400 мільйонів доларів штрафу, а пожежу довелося гасити протягом 12 годин з залученням понад ста пожежників. У ході гасіння постраждало семеро людей, включаючи пожежного, який зламав собі ребра при падінні у відкритий люк.

У строю ВМС США залишилося 41 АПЧ класу “Лос-Анджелес”. Ці кораблі будувалися з 1972 по 1996 рік і озброєні як торпедними апаратами, так і вертикальними пусковими шахтами для крилатих ракет. Їх відносять до багатоцільових  АПЧ  і вони не несуть міжконтинентальних ракет.

 

09.08.13. Британські кораблі зайдуть у порт Гібралтара, незважаючи на тертя з Іспанією

 

Кораблі ВМС Великобританії зайдуть у порт Гібралтара, незважаючи на виникнення напруженості у відносинах з Іспанією у зв’язку з ситуацією на кордоні цієї заморської території Сполученого Королівства.

У понеділок курс на Середземне море візьме угруповання у складі легкого авіаносця HMS Illustrious, двох протичовнових і ще шести кораблів підтримки. Вони йдуть у чотиримісячне плавання і відвідають також регіони Близького Сходу і Африканського рогу.

Три військові кораблі з цієї групи пізніше в цьому місяці здійснять захід в порт Гібралтара. У керівництві ВМС Великобританії підкреслили, що даний візит стане частиною давно запланованих навчань у зазначених регіонах.

Зазначимо, що наростання напруженості навколо проблеми Гібралтару триває у відносинах Великобританії та Іспанії вже не перший тиждень. 29 липня влада Великобританії висловили усний протест Мадриду у зв’язку з багатогодинними автомобільними чергами на кордоні між Іспанією і Гібралтаром. Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Вільям Хейг зв’язався по телефону зі своїм іспанським колегою Хосе Мануелем Гарсіа-Маргаліт, заявивши про крайньої стурбованості діями влади Іспанії та ситуацією, що складається на кордоні з Гібралтаром.

Раніше прикордонні та митні служби Іспанії посилили контроль за машинами, що залишають територію півострова. 

Гібралтар – заморська територія Великобританії, на якій розташована база НАТО. Гібралтар був захоплений англійськими і голландськими військами в 1704 році і офіційно переданий Іспанією Великобританії в 1713 році. Мадрид домагається деколонізації цій частині Піренейського півострова, а Лондон незмінно відмовляється обговорювати це питання.

 

09.08.13. ВМС США сподіваються продовжити льотні випробування Х-47В

 

ВМС США сподіваються продовжити випробувальні польоти двох безпілотників-демонстраторів технологій Northrop Grumman X-47B UCAS-D (unmanned combat air system demonstrator). ВМС раніше заявили, що прототипи виведені з програми випробувань після того, як 10 липня продемонстрували здатність виконати посадки на палубу авіаносця USS George HW Bush.

“Два прототипи будуть перебувати на авіастанціі ВМС Патаксент-Рівер (Меріленд), за програмою N-UCAS будуть проведені додаткові випробування на базі і на морі. Ці зусилля будуть спрямовані на зниження ризиків в інтересах реалізації нової програми палубних розвідувально-ударних безпілотників UCLASS (unmanned carrier-launched airborne surveillance and strike), а також для того, щоб допомогти флоту краще зрозуміти, як працюють безпілотники таких розмірів у частині досліджень і розробок “, повідомило Командування авіаційних систем ВМС США (US Naval Air Systems Command).

Аналітик Американського інституту підприємництва Маккензі Іглен (Mackenzie Eaglen) говорить, що ВМС США будуть далі проводити польоти Х-47В, так як багато критики стверджували, що програма польотів була зупинена передчасно. “Флот позитивно відреагував на критику, можливо, зрозумівши, що припинення випробувань буде серйозно перешкоджати або затримувати програму UCLASS”, заявив аналітик.

Очікується, що Х-47В продовжать випробувальні польоти в 2014 році.

 

09.08.13. Морська піхота ЧФ РФ почала навчання під Феодосією.

 

Морські піхотинці Чорноморського флоту Росії  (ЧФ РФ) почали двомісячні навчання на морському десантному полігоні (МДП) Опук під Феодосією, повідомив в п’ятницю представник ЧФ капітан другого рангу Микола Воскресенський.

“Особовий склад окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту приступив до виконання завдань двомісячного польового виходу на морському десантному полігоні Опук під Феодосією. Частина особового складу та гусенична техніка доставлені на полігон великими десантними кораблями ЧФ, а колісна техніка прибула своїм ходом, здійснивши 350 -ти кілометровий марш з Севастополя. Силами передової групи забезпечення на полігоні розгорнуто наметовий табір, обладнана стоянка для бронетехніки і автотранспорту, пункт боєпостачання і місця для зберігання зброї “, – сказав він.

Всього в навчаннях, які завершаться у вересні, беруть участь понад 600 осіб і понад сто одиниць техніки.

“До участі у польовому виході залучені гаубичний самохідний артилерійський дивізіон, десантно-штурмовий батальйон, батальйон матеріально-технічного забезпечення, мінометна батарея, інженерно-десантна рота, рота зв’язку, а також медичний підрозділ”, – додав Воскресенський.

 

09.08.13. Стан програм безпілотних літальних апаратів у Великобританії

 

Парламентский запит пролив деяке світло на стан програм військових безпілотних літальних апаратів (БЛА) у Великобританії. Державний міністр у справах збройних сил Джеймс Робатан (James Robathan), відповідаючи на парламентський запит, представив інформацію про стан програм військових БЛА у Великобританії протягом останнього 10-річчя.

Загалом  в повітряному просторі Великобританії в 2006-2013 рр. було проведено 2956 польотів безпілотних апаратів чотирьох різних типів для випробувань і тренувань. Найбільша кількість польотів (2609 польотів) виконали БЛА “Десерт Хоук” Mk III (Desert Hawk Mk III). Ці польоти виконувалися над полігоном Оттерберн (графство Нортумберленд) і полігоном Станфорд (графство Норфолк). Більшість польотів проводилося з тренувальними цілями.

Британська армія в період з 2010 р. по червень 2013 провела 306 польотів БЛА “Уотчкіпер” (Watchkeeper). Ці польоти виконувалися з аеропорту Уест Уельс (West Wales Airport) близько Аберпорт (Aberporth).

Перший політ БЛА “Уотчкіпер” над полігоном Аберпорт в квітні 2010 р., а також ще 6 тренувальних польотів цього апарату в першій половині 2013 р. виконував  персонал французької армії.

Ще 41 політ виконали БЛА “Скан Ігл” (ScanEagle) і “Тарантул Хоук” (Tarantula Hawk), причому 27 польотів виконувалося в період з 2006-2012 рр.. і до вибору одного з апаратів для військових випробувань ВМС Великобританії.

Решта 14 польотів проводилися із застосуванням БЛА “Тарантул Хоук” з метою тренування.

 

10.08.13. 102-а російська військова база в Вірменії

 

Розташована у вірменському Гюмрі 102-а російська військова база нараховує близько 5 тисяч штатного складу (половина з яких – громадяни Вірменії) і виконує серед іншого важливі завдання в галузі протиповітряної оборони.

У разі різкого загострення регіональних конфліктів до рівня середньої інтенсивності, Гюмрі автоматично стає ключовим пунктом оборони. Однак прагнення до створення концентрованої оборони в регіоні змінило характер бази. Вона придбала в першу чергу стратегічну цінність як точка контролю повітряного простору Малої Азії. Для цієї мети на базі були розгорнуті два дивізіони зенітних ракетних комплексів С-300П, а на постійне чергування поставлена ескадрилья винищувачів МиГ-29. База здатна паралізувати повітряний простір Туреччини до Анкари на схід і до сирійського кордону на південь. Плановане розміщення ракетних комплексів «Іскандер» прийнято вважати тільки вербальної загрозою, оскільки ніяких реальних кроків у цьому напрямку не робиться.

 

 

 

Світ