“Молода гвардія”: ворожі міфи за державний кошт

Час читання: 1 хвилина

4 грудня, голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз, урочисто відкрив оновлений спорт зал кадетського корпусу в місті Кремінна, про що йдеться на офіційній сторінці Луганської обласної адміністрації у Facebook:

Кадетський корпус (військовий ліцей) – має назву “«Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

Як відомо радянський міф “Молодої гвардії” був створений після публікації пропагандистського роману Олександра Фадєєва «Молода гвардія» в якому описується молодіжна антинацистська підпільна організація, яка діяла у Краснодоні у період Другої Світової Війни.

Серед яскраво вираженого ідеологічного характеру також прототипи цього твору спростовують описані події у романі.

Ідеологічний характер діяльності та назву групи заперечував Євген Стахів, який був одним з прототипів Євгена Стаховича в романі Фадєєв, що був одним з організаторів українського національно-патріотичного підпілля на Донбасі, гаслом якого було «Смерть Гітлеру, смерть Сталіну».

З початком російської агресії, окупанти повернулись до цього міфу та використовують його у цілях пропаганди за для створення ідеологічної аналогії – між окупацією під час Другої Світової Війни та “окупацією хунти Донбасу” тобто є основою підґрунтя “русского мира”.

 • Також у багатьох окупованих російсько-терористичними військами містах створено організації по вербуванню молоді з цією ж назвою.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: