fbpx
На Sea Breeze-2017 розповіли, як шукали “ворожу” субмарину

На Sea Breeze-2017 розповіли, як шукали “ворожу” субмарину

P-8 Poseidon Sea Breeze Навчання
Два надводні кораблі і два літальні апарати ВМС України та США взяли участь 20 липня в операції з пошуку “ворожої” субмарини у Чорному морі, роль якої зіграв турецький човен S349 “Batiray”.

Про це повідомили кореспондентові Укрінформу учасники навчання Sea Breeze-2017.

“До операції з пошуку субмарини було залучено флагман ВМС України фрегат U130 “Гетьман Сагайдачний” і протичовновий вертоліт Мі-14ПЛ Сакської бригади морської авіації, а з американської – ракетний крейсер CG66 Hue City і базовий патрульний літак P-8 Poseidon. Виконуючи ввідну команду з пошуку субмарини, що перебувала у межах визначеного району (20 на 50 миль), протичовновий вертоліт Мі-14ПЛ прибув у “квадрат пошуку” й скинув на воду спеціальні радіогідроакустичні буї. Через деякий час один із буїв, управління яким здійснював український фрегат, “спрацював ” – проходження субмарини було зафіксовано. Відтоді “Гетьман Сагайдачний” почав відстежувати її пересування і мав змогу виконати команду на знищення цілі”, – зазначив співбесідник агентства.

Водночас виставив буї в заданому “квадраті” американський літак P-8 Poseidon, що взаємодіяв з ракетним крейсером США. Спільними зусиллями командам крейсера і літака теж вдалося виявити підводний човен і супроводити його, що в бойових умовах забезпечує можливість ліквідації цілі.

За словами представника прес-центру українсько-американського навчання Sea Breeze-2017 Ірини Карп’юк, близько 18 год. кількагодинну операцію “полювання” на субмарину команди кораблів та літальних апаратів завершили. Керівники навчання вважають, що першою встановила місцеперебування “ворожої” субмарини в глибині вод Чорного моря об’єднана команда фрегата U130 “Гетьман Сагайдачний” і протичовнового вертольота Мі-14ПЛ.

Як повідомлялося, міжнародне навчання Sea Breeze-2017 розпочалося 10 липня і триватиме до 23 липня.

Укрінформ

P-8 Poseidon Sea Breeze Навчання