fbpx
Обама ставить NASA задачу десантуватися на Марсі

Обама ставить NASA задачу десантуватися на Марсі

Президент США Барак Обама представив стратегію подальшого розвитку американської космічної галузі. Зокрема, він оголосив про намір суттєво збільшити фінансування Національного аерокосмічного агентства США (NASA) протягом наступних п’яти років, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу. “Із самого початку, коли кілька місяців тому був представлений бюджет, NASA стало одним із напрямків, за якими ми не лише не заморозили витрати, а й збільшили їх на 6 млрд доларів”, – зазначив глава Білого дому під час виступу в Центрі космічних польотів імені Кеннеді (штат Флорида).

 

За його словами, це дасть змогу продовжувати дослідження Сонячної системи, готувати та реалізовувати нові місії з вивчення Марсу та інших планет, глибше зазирнути в космос. “Ми збільшимо кількість спостережень, які ведуться на Землі, аби краще зрозуміти особливості клімату й загадки світу, накопичити наукові знання, які допоможуть нам зберегти навколишнє середовище для прийдешніх поколінь”, – підкреслив президент. Нова стратегія діючої адміністрації спрямована на продовження дальності й тривалості космічних місій, і перш за все – за участю астронавтів. Одне із головних завдань – зробити польоти людини в космос більш безпечними та ефективними. У цьому контексті Барак Обама пояснив, що бачить за вітчизняними космічними дослідженнями велике майбутнє і хоче, щоб вони розвивалися швидкими темпами. Він вважає цілком реальним планом до 2025 року сконструювати космічний корабель, який дасть змогу посилати експедиції далі Місяця і вперше в історії відправляти астронавтів до астероїдів. “До середини 2030-х років, сподіваюся, ми зможемо відправити людину на орбіту Марсу та безпечно повернути на Землю.

 

Після цього буде й висадка на Марс, і я маю надію, що встигну це побачити”, – зазначив американський лідер. Барак Обама переконаний у тому, що його ініціатива сприятиме більш якісному та швидкому освоєнню космосу, допоможе вдосконалити технологічне обладнання та у довгостроковій перспективі знизити витрати у цій галузі. Політика нової адміністрації Білого дому щодо NASA неодноразово піддавалася різкій критиці з боку законодавців та колишніх астронавтів. Найбільше незадоволення викликала позиція щодо скорочення програми з вивчення Місяця, яка коштувала близько 100 млрд доларів і мала повернути американських космонавтів на планету. Адміністрація оголосила про своє рішення на початку нинішнього року, мотивуючи це тим, що вона надто схожа на проект “Apollo”, реалізований у 1960-х роках, і при цьому вимагає значного фінансування. Виступаючи у Флориді, Барак Обама ще раз підтвердив намір тимчасово відмовитися від цієї програми. “Я розумію, що дехто вважає за необхідне спершу повернутися на поверхню Місяця. Однак я хочу заявити прямо: ми уже були там раніше”, – сказав він. Президент пояснив, що у космічному просторі залишилося безліч можливостей для вивчення, і слід прагнути розширити горизонти та здійснити прорив у технологіях. “І це саме те, що передбачає нова стратегія. І саме так ми зможемо гарантувати, що наше лідерство в космосі стане ще більш упевненим у цьому сторіччі, ніж було у минулому”, – переконаний президент США.

УКРІНФОРМ