Норвегія занепокоєна збільшенням військової присутності РФ у Арктиці

В інтерв’ю Reuters міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Соерейде висловила думку про нарощування Росією військових сил у Арктиці, що загрожує регіональній безпеці та стабільності.

 

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг говорив, що Росія активно відкриває законсервовані військові бази часів СРСР в Арктиці, розміщує там нові озброєння і радари, а також вводить в експлуатацію новий флот криголамів.

 

“Немає причин вважати, що потенційні сутички можуть початися в Арктиці, але вони можуть легко переміститися сюди, якщо почнуться деінде. Це, звичайно, через розбудову Росією своєї військової потуги, особливо на Кольському півострові”, – сказав Соерейде.

Останнім часом Норвегія теж суттєво посилила оборону своїх північних регіонів, які межують із Росією, також збільшують свою чисельність у країні і США.

Норвегія також відіграватиме важливу роль у цьогорічних навчаннях НАТО Trident Juncture, які стануть найбільшими для Альянсу з 2002 року.

Минулого року відбулись масштабні військові навчання Joint Viking 2017 за участі військових зі США та Великої Британії. Чисельність військових сягає 8 тис осіб з них 700 – іноземних військовослужбовців.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю