Нові частини ППО стають на захист України

У травні 2018 року стало відомо про повернення до строю в Повітряних Силах ЗС України одразу шести зенітно-ракетних комплексів, а саме:

 • “Куб” (2К12)
 • “Тор” (9К330)
 • С-125
 • С-200
 • С-300ПТ
 • С-300В1

В інтерв’ю для Defense Express Перший заступник Міністра оборони України, доктор воєнних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, генерал-полковник запасу Руснак Іван Степанович розказав, про чисельність цих комплексів які стануть до строю:

“Це нам дає можливість повернути до Збройних Сил фактично полк ЗРК «Тор», два полки С-125, два полки «Куба» і цілу бригаду С-300В1. Також є зацікавлені підприємства, які готові повернути до боєздатного стану майже три комплекси С-200”, – розказав Іван Степанович

Щодо термінів, то було озвучено наміри провести пуски з цих систем вже цієї осені, фактично всі комплекси вже готові окрім С-200 для відновлення яких знадобиться більше часу:

 • “Всі інші мають восени здійснити пуски. Навіть якщо вони не будуть готові в повному об’ємі виконувати завдання, але пуски провести зможуть. І система «Куб», і система «Тор», і С-125, і С-300В1. На сьогоднішній день наявність фахівців, які знають ці системи, можливість певних підприємств провести контроль функціонування, можливість перевірити на «акіпсах» ракети всіх типів, говорить про те, що ці комплекси, крім С-200, можуть вийти на стрільбу і здійснити пуски.”

  ЗРС С-300В1 137 бригади на чергуванні Фото: Український мілітарний портал

  ЗРС С-300В1 — перша мобільна універсальна система протиракетної і протилітакової оборони. Її особливістю є те, що Наявність двох типів зенітних керованих ракет, з яких один тип 9М83 призначений для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км, а другий 9М82 може вражати балістичні цілі класу «земля-земля» — оперативно-тактичні ракети типу «Р-11» («’Scud»’ з кодифікації НАТО), «Ланс», «Першинг-1А», а також літальні апарати всіх типів зі швидкостями до 3000 м/с на відстані до 100 км.

  ЗРК “Тор” під час параду Незалежності у Києві в 2017 році

  ЗРК «Тор» (індекс ГРАУ — 9К330) — зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Забезпечує захист від цілей, що рухаються зі швидкостями до 700 м/с, на відстані від 0,5 до 12 км і на висотах від 10 м до 6 км. Переведення із похідного в бойове положення триває до 3 хвилин. Час реакції комплексу — 8-12 секунд

   

   

 •  


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю