Новий десантний катер для ВМС

Свого часу на Мілітарному порталі вже публікувались аналітичні статті (  Євробляхи для українського флоту,    Іноземні кораблі для ВМС України) про можливість нарощування плавскладу Військово-морських сил, за рахунок закупівлі за кордоном військових кораблів, що були у використанні.
Ще однією доволі цікавою пропозицією на ринку вживаних кораблів, є десантний катер “Серна” російського виробництва. Цей катер належить приватній особі, і виставлений на продаж в Естонії:

катер “Серна” (фото it Boat) , катер виставлений на продаж, знаходиться в місті Талін

 

Що являє з себе цей катер:
“Серна” – це швидкохідний десантний катер проекту 11770. Він призначений висадки на непідготовлене узбережжя колісної та гусеничної військової техніки, а також десантний підрозділ (чисельністю до 92 чоловік). Особливістю є висока як для такого типу катерів швидкість – до 30 вузлів.

 • Вантажність до 50 т. дозволяє перевозити танк типу Т-64/Т-80
  десантний катер “Серна” ВМФ РФ (фото forums.airbase.ru )
  десантний катер “Серна” ВМФ РФ (фото forums.airbase.ru )
  десантний катер “Серна” ВМФ РФ (фото forums.airbase.ru )

  десантний катер “Серна” ВМФ РФ (фото forums.airbase.ru )
  десантний катер “Серна” ВМФ РФ (фото “Водный транспорт” )

  ТТХ:
  Водотонажність: порожнього – 53,8 т, повна з вантажем – 99,7 (105) т.
  Розміри: довжина – 25,6 м, ширина – 5,8 м,
  Енергетична установка – 2 дизелі М-503А-3 потужністю 3300 к.с., на 5 катерах пізнішого випуску – дизелі MTU16V2000M90 потужністю 2000 к.с.
  Швидкість повного ходу – 30 (32) вуз.
  Дальність плавання – 100 миль (30 вуз), 600 миль (12 вуз).
  Морехідність – до 5 балів.
  Автономність з десантом – 1 доба.
  Екіпаж – 5 осіб.

  Вантажність – до 50 т, при штормі від 3 балів – до 29 т.
  Вмістимість – 1 середній танк або 2 БТР чи 92 осіб десанту.

  Озброєння:
  ПЗРК “Игла” (боєкомплект до 6 ракет).
  точки кріплення для трьох 7,62-мм кулеметів.

 • Для чого цей катер потрібен ВМС України?
  Після окупації Криму, з десантних кораблів (засобів), в українських ВМС залишився лише середній десантний корабель “Юрій Олефіренко” (L401):

  СДК “Юрій Олефіренко” (фото svidok.info)

  та малий десантний катер “Сватове” проекту 1176 – який знаходиться в неходовому стані, і на якому тільки планується капітальний ремонт:

  катер “Сватове” на Миколаївському суднобудівному заводі
  катер “Сватове” до ремону

   

  Десантний катер “Серна” міг би використовуватись для десантного забезпечення частин морської піхоти, та підрозділів спеціально призначення ВМС і ССО.

  На фоні наявності у ВМС такого обмеженого числа десантних засобів – де-факто лише один корабель Ю. Олефіренко, виглядає дуже незрозумілим формування другої бригади морської піхоти.

  Скільки коштує катер “Серна”?
  Катер знаходиться в Естонії, у власності приватної особи. Автор статті зв’язався з людиною, що продає катер – на разі з катеру демонтовані двигуни М-503А-3 (заводські), і будуть встановлені цивільні – які є більш економічні, і більш привабливі для цивільних покупців.
  З цивільними двигунами катер пропонується приблизно за 600. 000 євро. Але цивільні двигуни не відповідають закладеним в проекті ТТХ, і не дозволять використовувати цей катер за призначенням – як військовий десантний катер.
  В такій ситуації є два варіанти: додатково придбати у покупця демонтовані двигуни М-503А-3 (тоді ціна підвищиться до 800. 000 євро), або встановити у Україні вітчизняні аналоги двигунів виробництва миколаївської “Зоря Машпроект”.
  В будь якому разі, ціна не маленька, але вартість в 1 мільйон євро за катер є нижчою, ніж ціна одного сучасного танку. А потреба нашого флоту в таких катерах є більшою ніж в бронетехніці.

 • P.S у разі зацікавленості органів влади та керівництва ЗСУ даною пропозицією, більш детальну інформацію про катер можна дізнатись у автора статті.

  Автор: MARINER


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: