Передача “Айлендів”: до України прибула делегація США

Як повідомляє Радіо Свобода 11 червня у Києві розпочалась заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу Island від США для України

З боку США на зустрічі присутні представники Берегової охорони США та Військово-Морських Сил США.

Раніше було озвучено, що делегація від США прибуде в Україну в травні цього року на якій з командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України буде опрацьовано остаточну редакцію документа. Після погодження його американською стороною він буде офіційно підписаний.

 • Вперше про можливість передачі Україні американських 30-метрових катерів «Айленд» заговорили ще в 2014 році – після анексії Криму.

  Екіпаж кожного катеру складає 18 осіб, з яких 3 – офіцери.

  Короткі технічні характеристика катерів:

  Водотоннажність: 168 тон

  Довжина: 34 метри

  Ширина: 6.4 метри

  Осадка: 2 метри

  Швидкість: 29.5 вузлів

  Автономність: 5 діб

  Дальність плавання: 3.300 миль

  Нагадаємо, що на початку березня 2017 року контр-адмірал ВМС України Андрій Тарасов в ефірі одеського телеканалу розказав, що тривають переговори і щодо передачі Україні кораблів та суден зі складу військово-морських сил країн НАТО. Зокрема, вже на фінішну пряму вийшли домовленості щодо передачі з боку США кораблів типу “Айленд”. Тарасов звернув увагу на те, що кораблі у флотах країн НАТО утримуються в належному стані, тож навіть 20-річні одиниці не втрачають своєї боєздатності.


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю