Польська ракетна програма Homar на базі американського HIMARS

Наприкінці минулого тижня відбулась прес-конференція PGZ з презентацією про деталі польської ракетної програми Homar, яка базується на американській ракетній системі HIMARS. Загальна вартість програми оцінюється у 8-10 млрд польських злотих.

Комплекс HIMARS на броньованому шасі Фото: shephardmedia.com

На відміну від румунської програми закупівлі HIMARS польський підхід відрізняється значною системою локалізації проекту, зокрема понад 80 бойової системи буде виготовлятись безпосередньо у Польщі.

Презентація системи Homar – польські елементи у проекті

Серед них:

  • системи зв’язку
  • системи управління вогнем
  • інформаційна система
  • система навігації
  • контейнери для ракет
  Презентація системи Homar – польські елементи у проекті

  Локалізація включає виробництво системи на шасі автомобілів, які виготовляються у Польщі. Так до складу підрозділу який розгортатиметься будуть включені автомобілі з колісною формулою 4х4, 6х6 та 8х8 марки Jelcz моделей 442.32 S04, 442.32 S02 i 442.32 P06 які вже використовуються у війську та дозволить уніфікувати автомобілі, що вже використовуються у війську.

  Jelcz 442.32 P06 Фото: Міністерство національної оборони Польщі

  Також передбачається виробництво ракет до цієї системи на території Польщі, зокрема некерованих до РСЗВ GMLRS та ATACMS. Дальність використання яких може складати до 300 км.

  Заступник голови Польської групи озброєнь (PGZ) Мацєй Лєв-Мірський повідомив, що підписання контракту на поставку ракетних пускових установок у рамках програми Homar є можливе в наступному році. Як він додав, тепер тривають переговори з американською компанією Lockheed Martin, що має бути основним постачальником системи, повідомляє Польське радіо


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: