Презентовано нові пістолет-кулемети для Нацполіції

Голова Національної поліції України Сергій Князєв презентував у Києві новий зразок озброєння для поліцейських – пістолет-кулемет “МР-5”.

Про це повідомляє Укрінформ

За його словами, цей пістолет-кулемет “МР-5” – німецького виробництва, ним планується замінити в поліції автоматичну зброю радянських зразків.

 • Аналогічне озброєння використовується правоохоронцями у Австрії, Німеччині, Франції, США, Канаді та багатьох інших країнах.

  Як повідомив начальник відділу озброєння Департаменту управління майном Нацполіції Максим Мовчан, основні переваги цього пістолета-кулемета над автоматичною зброєю радянських зразків – це менша енергія кулі, тобто він має меншу пробивну, меншу вбивчу здатність, меншу рикошетуючу здатність, а забійна сила кулі зберігається близько 300-400 метрів.

  Важить цей пістолет-кулемет близько 2 кг і складається, за словами Мовчана, дуже легко.

 • “Він компактний, оснащений планками для встановлення додаткового обладнання”, – підкреслив Мовчан.

  Він додав, що автомат Калашникова, який відтепер замінять у поліції, – це загалом розробка для військових підрозділів, основне завдання якої – використання на полі бою військовими.

  “Пістолети-кулемети – це більше поліцейське озброєння, і він більш зручний”, – уточнив він.

  MP-5 під час випробувань у спецпризначенців КОРД
  MP-5 під час випробувань у спецпризначенців КОРД Фото: Укрінформ

  Мовчан підкреслив, що ця зброя пройшла повний комплекс випробувань, підконтрольну експлуатацію, і станом на сьогодні передбачено постачання цих пістолетів-кулеметів спочатку у підрозділи патрульної поліції, поліції особливого призначення, які несуть службу на вулицях міста.

  “В принципі за день можна навчитися його обслуговувати”, – сказав Мовчан.

  Також на базі Тренінгового центру Нацполіції відбулася демонстрація роботи цих пістолетів-кулеметів. Випробували зброю і очільник Нацполіції Сергій Князєв, і очільник столичної поліції Андрій Крищенко.

  Відповідаючи на запитання журналістів про враження від використання цієї зброї, Князєв зазначив, що “перше враження – це те, що було дуже незвично, тому що було дуже легко справлятися з ним”.

  АКМс та MP-5 Фото: Укрінформ

  На запитання про деталі контракту щодо цієї зброї – скільки одиниць і на яку суму, Князєв зазначив, що “ця процедура була закритого характеру, вона має гриф “Обмежений”.

 • “Тобто таємна закупівля була. І тому я не можу розповісти деталі і назвати підприємства, які брали участь у цій закупівлі, – тільки через те, що це стаття “озброєння”, – уточнив начальник Нацполіції.

  За його словами, “офіцери поліції найближчим часом у мирній частині нашої держави будуть виконувати поліцейську функцію із цим пістолетом-автоматом”.

  У свою чергу директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко наголосив, що цей вид зброї є у використанні у прикордонників з кінця минулого року.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю