fbpx
Українські льотчики “політали” на H-60 Hawk та P-3 Orion

Українські льотчики “політали” на H-60 Hawk та P-3 Orion

EP-3E ORION

Делегація ВМС Збройних Сил України відвідала американську військово-морську базу в місті Джексонвілл, штат Флорида. Цей захід відбувся відповідно до рішення першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України та Переліку заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України на квітень — травень 2010 року. Підвищити свій фаховий рівень випала нагода начальнику відділу підготовки та застосування авіації — заступнику начальника управління морської авіації полковнику Андрію Орлову, командиру авіаційної ескадрильї Сакської морської авіаційної бригади (МАБ) під¬полковнику Олегу Літовському, заступнику командира авіаційної ескадрильї МАБ майору Станіславу Курінному та командиру корабля загону авіаційної ескадрильї МАБ капітану Арсену Аракеляну.

У ході візиту були розглянуті загальні положення щодо організації пошуково-рятувальних операцій ВМС США під час вимушеного приводнення літальних апаратів. Також дуже важливим аспектом було ознайомлення українських морських авіаторів з порядком та організацією підготовки рятівників та льотних екіпажів до виконання рятувальних робіт на морі.
Слід зазначити, що для українських військовиків було організовано низку зустрічей з представниками командування американської військово-морської бази.
— Нас очікувало приємне знайомство зі старшим авіаційним начальником — командиром морської авіаційної бази США полковником Джефрі Маклаєм, — каже Андрій Орлов. — Джефрі Маклай показав нам інфра¬структуру авіаційної бази авіації ВМС США, розповів про структуру авіаційного крила протичовнової авіації ВМС США та поділився досвідом щодо організації пошуково-рятувальних операцій у ВМС США під час вимушеного приводнення літальних апаратів.
Наступним етапом візиту української делегації була зустріч з начальником школи плавців-рятувальників ВМС США “Resque Swimmer school”. Під час зустрічі обговорювалися питання стосовно програми підготовки плавців-рятувальників. Авіатори на власні очі побачили навчально-матеріальну базу школи — класи, басейн, тренажерний комплекс, причал рятувальних катерів забезпечення. Також американці представили зразки рятувальних засобів, які використовуються в ході евакуації екіпажів з води.
Кожного дня на українських військових чекало щось цікаве з життєдіяльності американської бази. Одним з пріоритетних завдань візиту був огляд центру забезпечення виживання льотного складу за екстремальних умов. Американці в дружній обстановці обговорили питання підготовки льотного складу з огляду на забезпечення виживання за умов автономного існування та представили зразки рятувальних засобів, які використовуються в ході забезпечення виживання льотчиків за екстремальних умов. Додамо, що українцям була надано можливість потренуватися на парашутному тренажері.
Також, за словами полковника Сергія Орлова, відбулася зустріч зі старшим інструктором льотного тренажеру вертольота Н-60 “Seahawk”. Наші співвітчизники ознайомились з експлуатаційними характеристиками вертольота Н-60 “Seahawk” та його можливостями, оглянули кабіну та обладнання тренажера вертольота і потренувалися у виконанні польотів.
— Цей тренажерний комплекс імітує кабіну палубного вертольота, і на ньому можна відпрацювати не лише посадку на корабель, а й спробувати свої сили за умов аварійної роботи двигунів, — продовжує полковник Орлов. — Під час тренування льотчик відчуває себе наче в реальному польоті(крім вібрації), цей ефект створюється завдяки зображенню на моніторах, які вмонтовані замість оглядового скла кабіни.
А з командуванням протичовнової авіаційної ескадрильї літаків P-3 “Orion” для українських військовослужбовців були проведені зустрічі з таких питань: структура авіаційної ескадрильї, головні завдання авіаційної ескадрильї та програма підготовки льотного складу на літаку Р-3 “Orion’”. Після цього авіатори ознайомились з експлуатаційними характеристиками та бойовими можливостями літака Р-3 “Orion”.
— Дуже цікаво було виконувати польоти на льотному тренажері літака Р-3 “Orion”, — акцентує полковник Орлов. — Тренажер оснащений новітніми комп’ютерними технологіями, і відчувалося, що навчання на ньому максимально наближене до реального виконання завдань.
Ця поїздка була корисною ще й тому, що українці спробували свої сили. Під час умовної аварії вертольота-тренажера обладнання тренажерного комплексу “Dun¬ker” мо¬же імітувати приводнення вертольота на воду, перевертати фюзеляж з екіпажем під водою басейна, в ході чого пілоти боряться за виживання з використанням спеціальних засобів. В цьому ж басейні можуть перевірятися і навички з рятування потерпілого за допомогою вертолітного підйомного пристрою. Тренування є наближеними до реальних умов (імітується день, ніч, вітер тощо).
Керівник групи полковник Андрій Орлов, розповідаючи про візит до військово-морської бази ВМС США, зазначив, що в морському авіаційному з’єднанні ВМС України приділяють також серйозну увагу боротьбі за виживання на воді. Наші військовики організовують таку підготовку на узбережжі моря, тому що тренажерного центру такого рівня у нас немає.
— Ми отримали необхідні знання стосовно підготовки плавців-рятувальників, підготовки льотного складу щодо забезпечення виживання за екстремальних умов автономного існування при проведенні міжнародних навчань, а також під час виконання завдань у рамках різноманітних операцій НАТО, — підсумовує наостанок Андрій Орлов.
Поїздки на стажування для українських військовиків вже стали нормальним та стабільним явищем. Коли ж, як не зараз, морській авіації потрібні військовослужбовці, які пройшли крізь “терни” натівської школи, знають стандарти провідних армій світу? Досвід, який офіцери отримали під час поїздки, надто важливий, і ним потрібно вчасно та як слід скористатися. Тим більше, що зараз з порядку денного знялося питання про вступ України до НАТО. Перспективним для майбутнього нашої держави буде принцип “позаблоковості”. А це ще більше створює ефект відповідальності у навчанні та вихованні фахівців для вітчизняного війська.

ФЛОТ УКРАЇНИ

EP-3E ORION