Важливість створення якісного рівня підготовки сержантського корпусу

У минулий четвер Тарас Чмут опублікував інформацію, щодо порушенням посадовою особою 198 Навчального центру ВМС України – капітаном 1-го рангу Шайволодяном Шагеном Рафиковичем Наказу Верховного Головнокомандувача по підготовці у 203 Центрі підготовки сержантського складу ВМС через зірвання плану занять з планової підготовки сержантського складу.

Думки щодо матеріалу були різними, так дехто висловлювався, що і в країнах НАТО прибирають територію та інше, хоча там мовилось саме про наказ прибирати у час відведений для занять, а не про те, що територія не має прибиратись. Тому в інших арміях на це є відведений час у розпорядку дня і є визначений персонал чи наряд для цього.

Що до підготовки, то програма з набуттям досвіду від західних партнерів стала значно ширшою від старої радянської підготовки, коли після отриманням первинного сержантського звання більше ніяких інструктажів та курсів із молодшою командирською ланкою не проводилось.

 • Для прикладу розклад спланованої підготовки на курсах у 197 Центрі підготовки сержантського складу(сформованого на базі 169 Навчального центру сухопутних військ “Десна”) на жовтень місяць у трьох напрямках:

  Лідерство базового рівня

  Проводиться для військовослужбовців, що мають стати на посаду командира відділення та на засіданні ради сержантів відповідають цьому просуванню по посаді

  курс лідерства базового рівня

   

 • Лідерство середнього рівня

  курс лідерства середнього рівня

  Інструктора базового рівня

  Інструктора базового рівня

  Інструктори зі 197 ЦПСС у свій час пройшли міжнародний курс підготовки сержантів, та сам центр співпрацює зі школою підготовки сержантів ЗС Литви із 2014 року. Так у вересні цього року на навчання до Литви відправилось ще двоє інструкторів з центру де проводиться обмін досвіду з міжнародними колегами.

  Робота інструктора литовського війська з бійцем під час навчань “Воюючий вовк” батальйону “Альгірдас”

  Аналогічним чином відбувається підготовка і в інших центрах з підготовки сержантського складу, де як і цьому центрі інструктори мають досвід участі в АТО та вже не один рік співпрацюють з колегами з закордону переймаючи їх досвід.

  В подальшому акумульовані інструкторами навички та головне ставлення до підлеглих отримують майбутні сержанти та старшини  українських Збройних Сил, що не минуче призведе до корінних змін у війську. Саме тому і важливо концентруватись на отриманні якісної підготовки, а не самодурстві начальства коли замість визначеного розпорядком для доводять накази які суперечать чи порушують загальновійськовій доктрині з реформування Збройних Сил.

 • На жаль у Збройних Силах все ще не сприяють розвитку підготовки сержантського корпусу, так прес-служба 197 ЦПСС на початку вересня відзвітувалась про прибуття з військових частин лише третини від запланованої кількості курсантів:

   


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: