РФ випробовує новітні системи РЕБ на Донбасі

Цього року ОБСЄ на тимчасово окупованій частині Донбасу помітили сучасні російські комплекси радіоелектроної боротьби, серед яких РБ109-А “Былина”, що вперше застосували під час навчаннях “Запад-2017” у Білорусі минулого року, а на озброєння ЗС РФ були прийняті лише цього року.

Про це написали у матеріалі Bellingcat

ОБСЄ помітили ці комплекси 28 липня на тимчасово окупованій території Донбасу поблизу селища Чернухіно, що неподалік Дебальцеве. Окрім РБ109-А “Былина” також були виявлені й інші системи РЕБ – РБ-341В “Леер-3” , 1Л269 “Красуха-2” та “Репеллент-1”, що призначений для боротьби з БПЛА

 • До цього ОБСЄ повідомляло при виявлення лише систем РЕБ РБ-341В “Леер-3”, решта була помічена вперше.

  В той же час походження техніки прямо не називалось, що відповідає принципам роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, про те їх походження цілком зрозуміле.

  Так наприклад розробка російського комплексу “Репеллент-1” була завершена у 2016 році. Він призначений для виведення з ладу безпілотників у радіусі 30-35 км.

  РЕБ «Репеллент-1»

  Система “Красуха-2” перебуває на озброєння російської армії з 2014 року, вона може здійснювати придушення різноманітних цілей на відстані у сотні кілометрів.

 • Система РЕБ РБ-341В «Красуха-2»

  “Леер-3” – система РЕБ що також оснащена безпілотними літальними апаратами “Орлан-10” з ретрансляторами, що окрім придушення радіоелектноних сигналів можуть встановлювати контроль на мобільним зв’язком.

  Система РЕБ РБ-341В «Леер-3»

  Найсучаснішою з виявлених систем – РБ109-А “Былина”, яка була прийнята на озброєння ЗС РФ цього року.

  Експерти відзначають, що наявність цих комплексів на Донбасі свідчить про випробування новітнього озброєння на практиці у реальних бойових умовах.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю