Російський військовий сценарій вирішення “українського питання”

Час читання:1 хвилина

Видання MilKavkaz здійснило спробу моделювання військового вторгнення Росією в Україну за нинішніх обставин. Автори виходять з того, що план РФ з підкорення України за допомогою Мінських угод провалився і обернувся проти Кремля. І Україна не збирається реінтегрувати окуповані території на умовах Путіна. Це в свою чергу створює патову ситуацію для російського керівництва. І ймовірний вихід з неї – військова ескалація.
Завданнями Росії при цьому буде:

  1. Завдати українські армії поразки співставної з Іловайською трагедією
  2. Деморалізувати український уряд, суспільство, політичні партії та змусити виконати “російський” варіант Мінських домовленостей.
  3. Підвищити власний рейтинг в очах російського суспільства шляхом “розгрому бандерівців” і відволікти увагу від падіння рівня життя в Росії та економічної кризи.

  Росія буде намагатися уникнути “великої війни”. Її ціллю стане оточення і розгром сил задіяних в зоні проведення АТО та перенесення фронту на 100-150 км. Після цього мають розпочатися нові перемовини – “Мінськ-3”.

  Ріст потенціалу ЗСУ вже не дозволить обійтися силами “ополчення” та окремих підрозділів “відпускників”. Росії доведеться задіяти угрупування в 80-100 тис. особового складу. Також доведеться застосувати авіацію та ракетне озброєння. Для цього Росії необхідне буде обгрунтування свого вторгнення. На думку авторів MilKavkaz наімовірнішим є повторення грузинського сценарію 2008-го року. Масштабному вторгненню будуть передувати дії, які мають спровокувати Україну на відповідь, яка “дасть право” почати операції з “примушення до миру”.

  Росія може вдатися до відволікаючого маневру, наприклад, наступу силами 1 і 2 АК на Бахмут. При тому російські збройні сили будуть імітувати підготовку до наступу на Херсон, Харків та Київ. Також імітуватиметься підготовка десантної операції в Азовському морі. Все буде робитися для того, щоб зв’язати резерви ЗСУ.

  Перед початком наступу ЗС РФ нанесуть масовані ракетні удари по території України. Об’єктами для ударів стануть аеродроми, позиції ЗРК та військові гарнізони поза зоною АТО. Далі буде масова наступальна операція Військово-космічних сил РФ. Вона матиме на меті остаточне подавлення залишків авіації ЗСУ, ізоляція зони АТО від решти території України. Будуть зруйновані мости через Дніпро. Після виконання цих задач ВКС РФ будуть концентруватися на підтримці наступу сухопутних сил і будуть застосовуватися по силах ЗСУ в зоні АТО.

 • Щодо наступу ЗС РФ, то наімовірнішим районом звідки варто його очікувати  – район міста Валуйки і місто Міллєрове. Там Росія розгортає потужні бази, які можуть бути підсилені частинами з Південного та Західного військових округів.

  Удар з цього району дозволить ЗС РФ розгромити тили, перерізати комунікації і вже протягом доби вийти на рубіж Щастя-Новоайдар-Сєвєродонецьк-Лиман-Слов’янськ-Ізюм.

  Швидкому наступу буде сприяти розвинута мережа доріг та відсутність у ЗСУ резервів, які б прикривали ділянку кордону України та РФ між Валуйками та Міллєровим.
 • Ще одним районом удару може стати Докучаївськ-Оленівка. Прорив на цій ділянці дозволить РФ розрізати угрупування ЗСУ на дві частини і оточити їх. Далі розвернутися на південь, в напрямок Азовського моря і на північ для з’єднання з угрупованням, яке наступатиме з Валуєк.

  Для розвитку успіху можливе перекидання в тил ЗСУ частин спецназу та ВДВ.

  Однак, відзначає MilKavkaz Росія зможе втілити цей план тільки, якщо зможе утримати ініціативу. Відтак, для протидії Україна повинна тримати ініціативу за собою. 

 • Необхідно завчасно провести мобілізацію та перекинути частини на лівобережну частину країни.

  Треба посилити оборону Харкова і створити потужне угрупування в районі Чугуєва. Також треба посилити населені пункти між Валуйками Міллєровим. Це не дозволить Росії здійснити кидок в тил силами АТО протягом доби. Окрім того треба посилити ділянку в районі Докучаївська-Оленівки.

  За першої ознаки наступу небхідно першими завдати превентивний удар з Точок-У, Смерчів та із застосуванням тактичної авіації по силам ворога на окупованих територіях. В такому разі плани противника будуть зірвані. Наступ зустрінуть відмобілізовані ЗСУ.

  У повномасштабній війні, на думку MilKavkaz, Україна здатна завдати Росії непоправної шкоди, яка змусить РФ вийти з бойових дій. Така війна обернеться для Росії тисячами вбитих та покалічених, мільярдними витратами на війну, санкціями та обвалом економіки.
  Таким чином перед ЗСУ стоять наступні задачі:

  1. Не прогавити початок повномасштабного наступу ЗС РФ. Не допустити переходу ініціативи до противника і не дати швидко розгромити себе.
  2. Максимально затягнути в часі бойові дії, максимально розширити їх масштаб, завдати максимальних втрат противнику в живій силі та техніці.
  3. Завдати максимальної шкоди інфраструктурі окупованих територій, щоб збільшити витрати агресора на ці території та утримання місцевих проросійських колаборантів.
  Публікація цього матеріалу не означає, що MIL.IN.UA поділяє думки автора. Однак, вважаємо загальну логіку не позбавленою сенсу. 

   

   

   

   

   


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Коментар

  1. Alaksiej Kačanovič 3 березня, 2017 at 18:25 -

   Не зьвяртайце на вар’яцтва rider’a увагі.

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: