220 мм реактивна система залпового вогню БМ-27 “Ураган”

Історія

Система «Ураган» була розроблена на початку 70-х в ДНВП «Сплав» під керівництвом генерального конструктора А.Н. Ганичева і в 1976 році прийнята на озброєння Радянської Армії. РСЗВ «Ураган» повинна була замінити дещо застарілий комплекс БМ-21 «Град». В результаті розробки і впровадження нової системи управління польотом реактивних снарядів точність РСЗВ «Ураган» у порівнянні з «Градом» була збільшена приблизно в 1,5 рази.

 • Склад РСЗВ «Ураган»

  1 – Бойова машина (БМ) 9П140;
  2 – Транспортно заряджаються машина (ТЗМ) 9Т452;
  3 – Реактивні снаряди (РС).

  Основний спосіб стрільби – із закритою позиції. Можливо ведення стрільби з кабіни. РСЗВ «Ураган» має можливість залізничного, водяного, повітряного транспортування. Експлуатація комплексу можлива в умовах застосування противником ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї в будь-який час року і доби, в різних кліматичних умовах при температурі навколишнього повітря від -40 ° С до +50 ° С.

  Бойова машина (БМ) 9П140 призначена для стрільби реактивними снарядами (РС) з метою ураження відкритої і прихованої живої сили і техніки супротивника в районах зосередження, на марші і в бойових порядках, вертольотів і літаків на аеродромах, командних пунктів, складів пального та інших цілей.

 • РСЗВ «Ураган» дозволяє транспортувати снаряди безпосередньо в направляючих, обладнана електричним приводом наведення, засобами зв’язку та приладом нічного бачення.

  Тактико-технічні характеристики

   Калібр 220 мм
   Максимальна дальність стрільби 35 км
   Час повного залпу 20 с
   Кількість направляючих 16 шт
   Маса БМ 20,2 т
   Бойовий розрахунок 4 чол
   Час заряджання 15 хв
   Максимальна швидкість руху

  Дана РСЗВ стоїть на озброєнні 27 полку реактивної артилерії СВ ЗСУ.


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю