Ручний гранатомет “Валар-30”

Серед багатьох розробок державного та приватного сектору українського військово-промислового комплексу одними з найменш відомими є ручні автоматичні гранатомети які відносяться до «бачу ціль – стріляю».

В світі існує багато видів аналогічної зброї, як приклад словацький SAG-30:

Ручний автоматичний гранатомет SAG-30

Чи південно-африканський DENEL PAW-20 “Neopup:

Ручний автоматичний гранатомет DENEL PAW-20

На сайті вже була публікація про вітчизняний ручний автоматичний гранатомет який також використовуються за цим принципом – РГ -1 «Поршень» від ДП ВО Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова, що на початку року навіть був помічений у зоні проведення АТО.

Зараз же хотілось би трохи розказати про інший зразок вітчизняного ручного автоматичного гранатомету – «Валар-30» він науково-виробничого підприємства «Валар», що був розроблений наприкінці 90-х років:

Ручний автоматичний гранатомет “Валар-30”

Цей ручний гранатомет розроблявся для ведення вогню штатними боєприпасами до АГС-17 калібром 30мм – ВОГ-17 та ВОГ-17М. Механізм автоматики дозволяє вести вогонь як поодинокими пострілами, так і короткими чергами по 3 постріли на ефективну дальність у 600 метрів та максимальну у 1600 метрів.

Основний принцип роботи автоматики – короткий хід ствола з додатковими елементами компенсації віддачі. Це дозволило значно зменшити віддачу ручного гранатомета та зробити її майже спів ставною з віддачею штурмової гвинтівки.

Вага «Валар-30» без боєприпасів складає 9.5 кг, спорядженого барабанного магазину на 12 пострілів – 5.3 кг.

Гранатомет міг використовувати як барабанний магазин на 16 (дані з офіційної презентації гранатомету) пострілів, так і коробчастим на 5.

Як розказали у команді розробників цього ручного гранатомету – керівник проекту Арциховський Валерій Ігорович, головний конструктор Колос Ігор Ярославович та основний ідеолог створення цього ручного гранатомету – Царьов Олександр Анатолієвич (брав участь у бойових діяв в Афганістані) призначення «Валар-30» – вогнева підтримка під час активних бойових дій на полі бою включно з боями у місті, де потрібно мати мобільний але потужний вогневий засіб у піхотинця. На відміну від габаритного АГС-17, «Валар-30»  – це зброя що не потребує підготування до стрільби у вигляді переводу станка з похідного у бойове положення.

Вперше про цю розробку стало відомо у середині 2000-х років, гранатомет пройшов заводські випробування на дієздатність роботи механізмів та був представлений на одній з міжнародних конференцій у Академії сухопутних військ ім.. Сагайдачного у Львові.

На жаль як і більшість зразків розроблених у цей період у серію він не пішов.


Коментар

  1. александр 17 Січень, 2018 at 18:30 -

    Зброя для ДРГ…чудова річ,я так думаю!

  2. Серж Шуляченко 18 Грудень, 2017 at 13:23 -
    • the_Jesh 2 Січень, 2018 at 20:14

      Однозарядний

Авторизація
*
*
Генерація паролю
%d блогерам подобається це: