fbpx
Середземномор’я: Лівія. Огляд подій станом на 8 липня

Середземномор’я: Лівія. Огляд подій станом на 8 липня

Близький Схід

Вітаю, всіх читачів в моєму не регулярному (дванадцятому) огляді подій в Лівії.
Рада Безпеки ООН так і не змогла погодити на закритому засіданні засудження авіаударів, що потрапили в центр мігрантів в Таджора в східному Тріполі, де загинули і поранені десятки людей. Президент Ради Безпеки тим часом відмовився від коментарів щодо того, яка країна перешкодила прийняттю резолюції.
А тим часом в Лівії спецслужби УНЄ викрили російську шпигунську мережу та заарештували трьох громадян залісся, які займалися нібито соцдослідженнями виборів в країні та паралельно очолювали цю мережу. Одному з підозрюваних вдалося втекти. На доказ підривної діяльності свинособак в Лівії генпрокуратура країни вилучила близько 50 тис. документів.


А поки на фронті, урядові війська потроху витісняють підрозділи Хафтара назад у пустелю.

Після блискавичного звільнення Гар`яну, сили УНЄ просуваються по операційним шляхам з завданням повністю відрізати угруповання ЛНА з базою в Тархуна, що діє в передмістях Тріполі.

Хафтарівці чинять спротив та навіть збили літак урядових ВПС.

Намагаючись завадити військовій катастрофі Хафтар перекидає всі наявні сили з Феццан під Тріполі.

Поза сумнівом, Хафтар спробує ще раз почати наступ на столицю, точніше відновити свої позиції. Після його неафішованих візитів в ОАЕ та Саудівську Аравію, йому, ймовірно, вдалося отримати як мінімум ще один фінансовий транш і почати вербування додаткових контингентів в Східній Лівії, на що вказують місцеві джерела.

Основну підмогу своїм силам Хафтар планує отримати від Єгипту, який почав зосереджувати свої війська на кордоні з Лівією. За думками аналітиків пряма інтервенція режиму Сісі в Лівію малоймовірна, але участь єгипетських військових в бойових діях на боці ЛНА за донецьким сценарієм з «російськими відпускниками» цілком імовірна. Що цікаво, експерти застосовують термін саме – «донецький сценарій».

А поки особистий літак самозваного «фельдмаршала» переміщувався між Каїром, Ер-Ріяд та Дубаї, глава УНЄ Ф. Саррадж вів відкриті переговори з президентом Ердоганом, в ході свого візиту до Туреччини. За даними ряду джерел однією з головних тем було саме військове співробітництво між Анкарою і Тріполі.

А вже наявні результати такого співробітництва проходять свої випробування.

Таким чином в Лівії можуть зійтись в прямому зіткненні «арабська трійка» АРЄ, КСА та ОАЕ з Туреччиною. Хоча саме активне втручання Анкари завадить таким негативним сценаріям.

І тому біда скоріш за все прийде з іншого боку. Хафтар зруйнував міжплемінний баланс в Феццан який склався в регіоні своїм вторгнення, а потім залишив регіон сам на сам, стягуючи війська до Тріполі. Порожнину скоріш за все заповнить ІДІЛ, яка вже наростила свої м’язи після поразки від Коаліції. Крім того, посилилися міжплемінні чвари на півдні Лівії. І наприклад в місті Мурзук загинули двоє та ще двоє отримали поранення в розборках між угрупованнями.

Близький Схід