X

Що там у Сирії – хроніка подій за 9 серпня

Капітан Ізраїльської армії Ор Нааман, командир батареї Patriot, нагороджена командуванням ЗС Ізраїлю за збитий сирійський літак Су-22 над Голанами.

13-го серпня міністр закордонних справ рашки приїде в Анкару на переговори щодо Сирії.

На базу рашиків в Хмеймімі знов напад. Цього разу вперше вдень. Остання атака була 10 днів тому. Знов кажуть що всіх позбивали.

Режим асада продовжує публікувати списки убитих та закатованих у його в’язницях сирійських громадян. На цьому тижні було опубліковано поіменно списки 700 мешканців невеликого містечка Аль-Тель та 800 з округів, вбитих в місцях затримання.

В ході поточної операції по забезпеченню безпеки на горі Барад в Африні, про-турецькі сили нейтралізували двох бойовиків курдських Загонів народної самооборони.

Ідліб-Алеппо: Тривожні новини приходять з Ідлібу на фоні безпрецедентного загострення ситуації на Палестино-Ізраїльському кордоні та черговій великій провокації ХАМАС. Сирійські літаки почали розкидати листівки з пропозиціями про здачу адресовану повстанцям, перша колона «Сил Тигру» вирушила з пустелі Ас-Сувейда, де триває операція проти ісламської держави, до Великого Ідлібу, ООН заявила що звернеться до Туреччини з проханням про відкриття кордонів для біженців в разі початку бойових дій в Ідлібі. А рашистські журнашлюхи заскавчали, що нібито хтось за цькування Коаліції та арабських держав намагаються розсварити рашку та Туреччину. Імовірно це все йдеться про інформаційну підготовку до наступу. Тому що існуючий статус-кво влаштовує всі сторони крім асада/ху#ла. Хоча початок самої операції не слід очікувати раніше закінчення зачистки від ІДІЛ пустелі Ас-Сувейда.
Парадокс Сирійського конфлікту полягає в тому, що чим більше асад/ху#ло бомбить цивільне населення і знищує мирні об’єкти, чим більше жертв серед сирійців і руйнувань громадської інфраструктури, тим більше сирійців готові змиритися з збереженням у влади режиму. І саме ця тактика постійних бомбардувань та артобстрілів приносить свої плоди. Тому складно прогнозувати те, як буде вести себе цивільне населення регіону Великого Ідлібу.
Можна б було скільки завгодно звинувачувати фракції південного фронту у тому, що вони погодилися на примирення та не використали військові ресурси до кінця. Але ясно, що важливим фактором тут була позиція громадянського населення, яке знаходиться під бомбардуванням і без шансів вийти з країни або отримати зовнішню допомогу почало вимагати примирення, позбавивши протистояння внутрішньої опори, без якої ведення повноцінної оборони було неможливо.
Також ясно, що і в Ідлібі частина сирійців буде виходити на вулиці і вимагати примирення, щоб в черговий раз не проходити через ці круги з постійними нальотами і вимушеним виселенням з будинків, при приближенні до них лінії фронту, що супроводжується масованими артобстрілами. Всі інші загрози, як очікувані – перевірки, фільтрація та супутні репресії з боку режиму в таких умовах відходять на другий план.
Щоб не допустити цього, або зменшити негативний ефект бійці “Тахрір аш-Шама” і “Джабхат Аль-Ватанія та Тахрір” проводять арешти на півдні провінції Ідліб тих, хто просуває ідею перемир’я з Дамаском. Затримано вже біля 48 осіб з числа активістів примирення.

Минулої ночі невідомі бойовики вбили Мохамеда Мохсена Хассана, батька одного з військових лідерів угруповання Джабхат Тахрір Сурія в місті Кафр Аль-Нахха на заході Алеппо.

Минулої ночі сільськогосподарські угіддя біля Хан-Шейкун та село Заммар на півдні Алеппо обстріляли з артилерії.

Ісламська держава (ISIS): Підрозділи сирійської армії просуваються в район Різема на сході і в район Рамії, а також у напрямку Махра Рашид, до пагорба Салім Аль-Луф і до пагорба Аль-Сафа в пустелі Ас-Сувейда, знищують машини, склади та польові лікарні бойовиків ІДІЛ. Бойовики ісламської держави покинули контрольовані райони, щоб уникнути прямих сутичок зі САА та союзниками. Здається це не остання зачистка пустелі з боку асадтитів.

Бойовики ІДІЛ напали на позиції урядових військ в місті Хамдан біля Абу-Камаль на сході Дейр Ез-Зор.

За даними міністерства оборони США, від 4,000 до 6,000 бойовиків Ісламської Держави все ще знаходяться на північному сході Сирії, ще від 13,100 до 14,500 залишилися в Сирії, – звіт міністерства оборони у Конгресі по операції «Непохитна рішучість».
Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.