Що там у Сирії – хроніка подій за 12-13 вересня

Як ми і очікували засідання Радбезу скликаного за ініціативою свинособак зовсім не викликали жодного інтересу та сподівань. Русня вголос заявила про свою поразку та не скупилися на погрози. Посол рашки в Організації Об’єднаних Націй: «Я думаю, що ми погодимося з Туреччиною та Іраном щодо механізму військової операції в Ідлібу. Бойовикам в Ідлібу краще здатися і врегулювати кризу мирно без застосування сили. Питання про відокремлення помірних сил від екстремістів в Ідлібу лежить на Туреччині».

Посланник Туреччини в Раді Безпеки: будь-яка військова операція в Ідлібу призведе до нових хвиль біженців.

Але русня не вгамовується і може вчинити любу підлість. Так, Центр примирення ворогуючих сторін (свинособачий) в Сирії повідомив, що в Ідлібі в районі міста Джіср Аш-Шугур почалися зйомки постановочної хімічної атаки. У застосуванні хімічної зброї хочуть звинуватити сирійську армію. За інформацією центру на місце зйомки прибуло кілька груп журналістів близькосхідних телеканалів, а також представники одного з провідних американських телеканалів. Так, що чекаємо на розвиток хімічної теми.

 • Міністр оборони США Маттіс про потенційне використання хімічної зброї уряду Асада в його наступі на Ідліб: “Він був попереджений. Вперше він втратив 17% своїх літаків з повітряними силами, які носяться на ногах (фіксовані), і його попередили. І так ми побачимо, чи він розумний “.

  Туреччина збільшила поставки зброї сирійським повстанцям, щоб допомогти їм стримати очікуваний наступ Дамаска і його російських і іранських союзників на північному заході країни поблизу турецького кордону, повідомили Рейтер джерела серед повстанців.
  Високопоставлені представники сирійської опозиції повідомили, що Туреччина збільшила поставки військової допомоги повстанцям в провінції Ідліб і сусідніх районах після того, як москва, Анкара і Тегеран на саміті минулого тижня не змогли узгодити домовленість, яка б запобігла наступ урядових сил в регіоні.
  Туреччина, яка вже прийняла 3,5 мільйона сирійських біженців, застерігає Дамаск від подібної атаки, побоюючись, що вона спровокує посилення втечі сирійців через кордон. Турецький лідер Тайіп Ердоган попередив, що наступ загрожує гуманітарною катастрофою і ризиками для безпеки Туреччини.

  Навіть більше, подейкують, що “Вони (турки) пообіцяли абсолютну військову підтримку з боку Туреччини для тривалої, затяжний битви”, – сказав високопоставлений представник опозиційного угруповання “Сирійська вільна армія” (СВА), який побажав залишитися неназваним, оскільки не уповноважений давати публічні коментарі. Серед поставленого Туреччиною в останні дні зброї – боєприпаси і ракети для систем реактивно-залпового вогню “Град”. “Турки хочуть забезпечити їх достатньою кількістю боєприпасів, щоб вони ще довго могли триматися”, – сказав ще один представник повстанців. Турецькі чиновники не були негайно доступні для коментарів.

  Також повідомляють, про обстріл з боку турків асадівських сил біля Тель-Ріфату на півночі Алеппо.

 • За оцінками Управління з координації гуманітарних питань, повномасштабний військовий наступ на Ідліб і райони Алеппо і Хами, які контролюють повстанці, змусить близько 800,000 осіб стати біженцями.

  Губернатор Хасаки: «Самоврядування Демократичних сил Сирії принесло вибачення уряду асада за “ненавмисний” інцидент між СДС і урядовими військами». Нагадаю, що під час «інцинденту» три дні тому було знищено 13 асадитів більше 27 отримали поранення. Хоча сам «ненавмисний інцидент» можна рахувати вичерпаним, але навряд чи забутим. Сама подія яскраво висвітлила ставлення місцевих до асадівських військ, та нагадала що для запалення пожежі достатньо навіть натяку на сірник.

  А в провінції Ракка вирує велика піщана буря. Видовище заворожує.

  Великий Ідліб: Тут ситуація на фронті стабільна, ескалації в останню добу не спостерігається, стало помітно тихіше. З учорашнього дня припинилися нальоти бомбардування. Хоча за сьогодні й було декілька обстрілів з Градів, в цілому тихо.
  Кілька людей загинуло, на сході Ідліб повстанці заптурілі Т-72. І також стали надходити документальні свідчення попередній вдалих «отвєток» від повстанців. Зявилися фото гелікоптера Мі-8 ВПС Сирії, який постраждав на злітній смузі в Хама під час обстрілу. Писав про це раніше.
  В цілому схоже, що позиція Ердогана по Ідлібу, який відмовився погодитися на наступ проасадовской коаліції на цей регіон, допомогла як мінімум відстрочити операцію. Тобто не треба розуміти відстрочку наступу, як поступку з боку асадитів. Це простий розрахунок, який показав неспроможність досягти успіху військовим шляхом.

  Координатор ООН з гуманітарних питань Паноз Мамцис повідомив, що минулого тижня в провінції Ідліб розбомбили 4 медичних установи: лікарня Магхара в Кафр Зіті в Хамі була у списку “врегулювання конфлікту”, що означало, що Дамаск і москва мали координати лікарні, щоб запобігти ударів. Але не зробили цього. Тобто ці тварюки бомбили медичний заклад навмисно.

 • Ісламська держава (ISIS): Асадитам досі не вдалося зломити спротив іділівців в пустелі Єс-Сувейда на вулканічних пагорбах Сафа. Повідомляють, що в результаті нападу бойовиків ІДІЛ в загинув 21 бойовик проурядових військ.

  “Операція – останній масштабний наземний наступ Демократичних сил Сирії в долині середнього Євфрату, щоб звільнити населення від жорстокого правління ІДІЛ, які терпіли це останні 4 роки”, – повідомив прес-секретар сил Коаліції для Kurdistan 24 English.
  Демократичні сили Сирії: в понеділок 10 вересня 2018 наші війська почали операцію, ввечері розпочали заключний етап переможних кампаній. Це остання битва на сході Євфрату під назвою “Ліквідація тероризму”, спрямована на викорінення бойовиків ісламської держави і звільнення останніх опорних пунктів, сіл і міст. За останні дні боїв знищено близько 25 ісламістів та загинули 8 бійців СДС.
  Далі буде…


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: